ploché bruško

5 minút pre pevné a ploché bruško

VYBRALI SME PRE VÁS NAJLEPŠIE CVIKY!

Naučte sa tie najlepšie a najúčinnejšie cviky, vďaka ktorým bude vaše bruško ploché a pevné. A ak si za svoje vezmete i naše ďalšie rady, výsledok na seba nenechá dlho čakať!

Chcete ploché brucho? Jedzte pravidelne, pite dostatočne

Túžite po krásnom a pevnom brušku? Máme pre vás rady a tipy na najlepšie cviky, ktoré vám k nemu pomôžu. Aby sa na vašom brušku rysoval skôr „pekáč buchiet“ a nie nevzhľadný tukový vankúšik, mali by ste dodržovať pitný režim, pravidelne jesť a hýbať sa.
Ploché a pevné brucho

Pochváľte sa v lete pevným a plochým bruškom. Vďaka správnej starostlivosti i životospráve.

 

 Zaraďte bielkoviny

Do svojho jedálnička ńezabudnite zaradiť bielkoviny.

Dodržujte pitný režim

Pite čistú vodu, ktorú môžete prekladať bylinkovými čajmi, tu a tam trochou džúsu. Naopak sa vyhnite sladkým limonádam. Odborníci odporúčajú vypiť 6 až 12 pohárov vody denne – záleží, samozrejme, i na počasí (respektíve teplote) a na vašej aktivite.

Dostatok vody podporuje trávenie, zbaví vás nafúknutého brucha, ale vďaka dostatočnému príjmu tekutín sa zbavíte i únavy a vaša pokožka bude žiariť. Mimochodom, nepodceňujte ani hydratáciu pokožky prostredníctvom hydratačného mlieka. Výživné telové mlieko do sprchy s mandľovým olejom dokonale vyživí aj suchú pokožku a dlhodobo ju chráni pred vysušovaním.

 Krásna pleť vďaka pitnému režimu

Pitný režim je dôležitý – denne by ste mali vypiť 6 až 12 pohárov čistej vody.

DBAJTE NA ZDRAVÝ JEDÁLNY LÍSTOK

Tomu, aby ste sa mohli pochváliť pevným a plochým bruškom, predchádza úprava životosprávy a nevyhnutné cvičenie. Máme pre vás ale dobrú správu – to, čo robíte pre svoje bruško, sa pozitívne podpíše i na vašom zadočku

A ak sa chcete zamerať práve na zadoček a zbaviť sa napríklad nevzhľadnej celulitídy, vyskúšajte naše triky, rady a cviky pre pevný zadok: Stačí vám 5 minút denne!

Základom správnej životosprávy je zdravý a vyvážený jedálniček. Obmedzte cukry, „nezdravé“ tuky, bielu múku a tiež alkohol. Do jedálneho lístka naopak zaraďte bielkoviny. Tie zasýtia a pomáhajú udržať (a samozrejme i budovať) svalovú hmotu. Sú teda ideálne, ak chudnete a snažíte sa svoje telo zároveň spevniť.

NAUČTE SA, AKO SPRÁVNE DÝCHAŤ

Pekáč buchiet nie je len o zdravej strave a pravidelnom cvičení, ale aj o správnom dýchaní. Práve vďaka nemu aktivujete brušné svaly. Správna technika dýchania je pri cvičení veľmi dôležitá. Má vplyv nielen na to, ako sa pri cvičení cítite, ale aj na to, ako vaše telo na cvičenie reaguje. Pichá vás pri cvičení alebo behaní v boku a máte pocit, že nemôžete chytiť dych? Potom pozorne čítajte. Správne dýchanie totiž nie je žiadna raketová veda a naučiť sa ho môže úplne každý.

Dýchanie do brucha: Ľahnite si na chrbát a jednu ruku si položte na brucho. Skúste sa nadýchnuť do brucha tak, aby sa vám dlaň zdvihla, a potom vydýchnite. Postupne predlžujte dych na 4 s nádych a 4 s výdych. 

Dýchanie do hrudníka: Potom si vyskúšajte dýchanie do hrudníka. Opäť si naň môžete položiť dlaň a z plných pľúc sa nadýchnite. Mali by ste cítiť, ako sa vám rozpínajú rebrá a hrudník sa plní vzduchom. 

Pri behu by ste mali dýchať práve do dutiny brušnej. Tak sa okysličí oveľa viac krvi než pri hrudnom dýchaní a vám sa bude lepšie dýchať. Pri cvičení platí pravidlo, že nádych by mal byť pri povolení a výdych pri zábere. 


Stres je nepriateľom štíhlej línie

Stres ako spúšťač priberania

To, že sa vám nedarí schudnúť, môže mať celkom nečakaný dôvod – stres, ktorý vedie k ukladaniu tukových zásob do oblasti bruška. 

Ak túžite po plochom brušku, držte si od tela nielen tučné a nezdravé potraviny, ale i stres. Hormón kortizol, ktorý sa do tela uvoľňuje, keď ste nervózna a v strese, totiž podporuje ukladanie tukových buniek práve predovšetkým v oblasti trupu a brucha. Nehľadiac ani na to, že v strese sme náchylnejšie siahnuť po čokoláde a všetko zlé zajesť.

Odbúrať stres pomôže i príjemná masáž. Pripravili sme pre vás 5 masážnych techník, ktoré môžete vyskúšať sami na sebe.


3 tajné triky pre ploché bruško

Máme pre vás 3 triky, ktoré vašu cestu za plochým a pevným bruškom uľahčia a urobia príjemnejšou.

Zacvičte si a zatancujte

Nie každá žena má predpoklady pýšiť sa super plochým bruškom, ale nádej na jeho vytvarovanie máme všetky. Nie je to ale bez snahy. Predpíšte si niekoľkokrát do týždňa nejakú aeróbnu aktivitu – nemusí to byť rovno hodina zumby, postačí i svižná prechádzka, večerný beh, tanec alebo jazda na rotopéde či na bicykli.

Brušné svaly je možné spevniť pomerne rýchlo – za niekoľko málo týždňov môžete mať pevné a ploché bruško. Na mieste je ale pravidelnosť, pretože rovnako ako sa rýchlo posilnia, tak rovnako rýchlo brušné svaly ochabujú.  

Držte sa vzpriamene

Držte sa vzpriamene

Možno sa budete čudovať, ale rad žien - bez ohľadu na vek - má bruško jemne vystúpené hlavne kvôli zlému držaniu tela. Táto príčina sa ale dá odbúrať pomerne jednoducho. Jednoducho sa narovnajte, zatiahnite brucho, plecia tlačte dozadu a nadol, bradu jemne zastrčte tak, ako vás vždy učili. A myslite na to – na zastávke, až budete čakať na ďalší spoj, na schôdzke, keď budete prezentovať pred ostatnými a pokojne i doma pri varení…


Povolajte na pomoc kozmetiku

Svoje úsilie podporte i vhodnou ošetrujúcou kozmetikou. Nie je samospasiteľná, ale vyplatí sa ju prizvať na pomoc. Hydratuje, vyživuje, má spevňujúci účinok a zlepšuje pružnosť pokožky. Dôležité je pravidelné používanie a správna aplikácia. Nech už siahnete po mlieku, géle alebo po sére, vždy ho dôkladne rozotrite krúživými pohybmi.
Táto masáž pokožku prekrví, účinné látky sa i vďaka tomu ľahšie vstrebajú a ich účinok je vyšší. V drogérii siahajte do regálov po výrobky s kofeínom, morskými riasami, koenzýmom Q10, L-karnitínom alebo s výťažkami z lotosu. Používajte spevňujúce telové mlieka, oleje a remodelačné krémy. Kozmetiku vždy vyberajte podľa toho, aký typ pokožky máte. Potom bude starostlivosť ušitá doslova na telo.

Večerný beh

Pridajte k tomu posilňovacie cviky z fitness programu NIVEA a výsledok sa dostaví!

Zacvičte s


3 CVIKY NA SPEVNENIE BRUCHA

Cvik pre pevné bruško – doska

Prvý cvik pre ploché bruško - Ako doska

Vzoprite sa na predlaktiach a špičkách nôh. Chrbát držte rovný, brucho zatiahnite a držte ho zatnuté. Zadoček nevystrkujte, telo by malo byť rovné (ostatne, preto sa tomuto cviku hovorí doska). V tejto pozícii vydržte 10 sekúnd, povoľte a chvíľu odpočívajte. Sériu trikrát zopakujte.

Cvik pre pevné bruško - sedy ľahy.

Druhý cvik pre ploché bruško – Poctivé sedy ľah

Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte a chodidlá oprite o podlahu. Ruky dajte za hlavu s lakty do strán. Na hlavu netlačte a medzi bradou a hrudníkom nechajte medzeru. Sústreďte sa na zapojenie brušných svalov a plynule sa zdvihnite. Zopakujte 10-krát, odpočiňte si, sériu 3-krát zopakujte.

Cvik pre pevné bruško – cvičenie na boku

Tretí cvik pre ploché bruško – výdrž na boku

Ľahnite si na bok. Spodnú ruku oprite o predlaktie a zdvihnite telo zo zeme. Snažte sa udržať na predlaktí a hrane chodidla. Bruško zatiahnite dovnútra, panvu tlačte nahor, plecia uvoľnite. Voľnú ruku môžete vzpažiť. Niekoľko sekúnd vydržte. Povoľte, 3-krát zopakujte, vymeňte strany.


REGISTRUJTE SA DO NIVEA KLUBU A BUĎTE PRI VŠETKOM DÔLEŽITOM AKO PRVÍ

Pre členov NIVEA klubu toho máme oveľa viac a chceme si ich rozmaznávať

 

Čo pre vás máme nachystané?

  • Klubové súťaže o balíčky rozmaznávajúcej kozmetiky a darčeky NIVEA.
  • Testovanie najnovších produktov NIVEA.
  • Súťaže o balíčky plné vzoriek.
  • A oveľa viac...