ako sa zbaviť celulitídy

Ako sa zbaviť celulitídy? Chce to trpezlivosť a starostlivosť, ale ide to!

Nenechajte si pokaziť leto – s trochou úsilia môže byť vaša pokožka zase hladká.

Hovorí sa jej pomarančová koža, a aj keď to znie skôr ako lichôtka než problém, len máloktorá žena ju chce na sebe vidieť. Bohužiaľ však celulitída trápi mnohé z nás a často sa kvôli nej bojíme vyzliecť do plaviek. Ako sa dajú jej prejavy zmierniť?

Fakty namiesto babských rád

Čo presne celulitída vlastne je, čo ju spôsobuje a kto má na ňu najväčšie predpoklady?

Ako celulitída vzniká?

K prejavom celulitídy dochádza vtedy, keď podkožné tukové bunky vplyvom ukladania „odpadových“ metabolických látok zväčšia svoj objem a narúšajú štruktúry spojivového tkaniva (kolagénu a elastínu) v pokožke. Mení sa tak sieťové usporiadanie proteínových vlákien, ktoré sa „zmršťujú“ a navonok vytvára nevzhľadné hrbolčeky.

Aj keď je tento proces pokožke prirodzený a je zdraviu úplne nezávadný, väčšine žien sa vzhľad celulitídy protiví a snažia sa ju rôznymi spôsobmi zmierniť. Hoci na ňu neexistuje žiadny liek, je možné pomocou správnej starostlivosti hrbolčeky vzniknuté celulitídou čiastočne vyrovnať.

Najúčinnejšie je však jej prejavom predchádzať skôr, než sa rozšíri do väčších plôch na pokožke.
Čo ale celulitídu spôsobuje? Medzi hlavné príčiny patria:

 • Dehydratácia
 • Nezdravé stravovanie
 • Pomalý metabolizmus
 • Nedostatočná fyzická aktivita
 • Hormonálne zmeny
 • Vysoké percento telesného tuku
 • Genetika

Kde sa celulitída najčastejšie prejavuje?

Kde sa celulitída najčastejšie prejavuje?

Ženy pomarančovú kožu najčastejšie pozorujú v oblasti stehien, zadku, v spodnej časti brucha a na bokoch. Hovoríte si, že kým netrpíte nadváhou, ste pred celulitídou chránené? Nie je to celkom tak. Hoci častejšie trápi osoby s nadváhou, prejavom celulitídy neuniknú ani štíhle ženy. V skutočnosti ju v nejakej podobe zaznamená 9 z 10 žien.

V ohrození sú častejšie ženy. Prečo?

V ohrození sú častejšie ženy

Dispozícia ženského tela so sebou bohužiaľ nesie dve nepríjemnosti v jednej – keďže sa ženám v oblasti bokov a stehien ukladá tuk častejšie ako mužom, sú tieto oblasti tiež častejšie náchylné na vznik celulitídy. Ženy majú tiež v pokožke menej spojivového tkaniva, a preto je u nich vznik celulitídy pravdepodobnejší.

Životný štýl a celulitída: ako spolu súvisia?

Neradi si to pripúšťame, ale celulitída je s naším stravovaním a celkovým životným štýlom veľmi úzko previazaná. Pravidelne športujete a udržujete si zdravý jedálny lístok? Potom máte veľkú šancu, že sa u vás celulitída prejaví len v minimálnej miere, alebo vôbec!

Ak naopak nedbáte na svoju životosprávu a stresujete sa, svieti vám v riziku celulitídy červená. Je dokázané, že vplyvom stresu produkuje naše telo látky, ktoré ku vzniku celulitídy značne prispievajú.

Ľahko sa to povie, ale ako máte zostať pokojná, keď sa na vás doma i v práci valí veľa povinností? Máme tipy, ako na to – dajte zbohom stresu!

Čo na celulitídu skutočne platí?

Aj keď celulitída nepríjemne vráskavie vašu pokožku, nemusíte sa hneď zmierovať s tým, že svoje stehná budete radšej skrývať. S tou správnou starostlivosťou možno hrboľatý vzhľad celulitídy prinajmenšom zmierniť. Ako na to?

Aké prípravky pomáhajú celulitídu redukovať?

Keby tak stačilo rozotrieť krém a celulitída by bola preč... Taký prípravok ale bohužiaľ neexistuje. Ak chcete prejavy celulitídy zmierniť, musíte sa obrniť trpezlivosťou, zahrnúť svoju pokožku dôkladnou starostlivosťou a odumreté kožné bunky pravidelne odstraňovať.

Vďaka pravidelným masážam kože pomocou špeciálnych prípravkov, ako je NIVEA Spevňujúci gél proti celulitíde Q10 plus, začnú aj spodné vrstvy pokožky pracovať na obnove svojich štruktúr a celulitída bude po čase menej viditeľná.

Keďže je nedostatočná hydratácia jednou z hlavných príčin vzniku celulitídy, pomôžu vám na jej zmiernenie tiež naozaj účinné hydratačné mlieka, ako je NIVEA Spevňujúce telové mlieko Q10 + vitamín C, a dodržiavanie pitného režimu.

Cesta k hladkej pokožke v 4 základných krokoch

 • Niekoľkokrát týždenne premasírujte pokožku pred kúpeľom telovou kefou, zvýšite tým cirkuláciu krvi.
 • Každý deň vypite dostatok vody, aby ste celé telo, vrátane kožných buniek, zásobili tekutinou.
 • Pravidelne relaxujte – stres zvyšuje množstvo toxínov, ktoré sa ukladajú v pokožke.
 • Používajte produkty špeciálne určené pre redukciu prejavov celulitídy, ako je NIVEA Spevňujúci gél proti celulitíde Q10 plus.

Zaslúžite si masáž! A vaša pokožka tiež

masáž

Dôkladná masáž pokožky pomáha k lepšej cirkulácii krvi a podporuje lymfatický systém. Vďaka tomu sa z kože ľahšie odplavujú toxíny a k bunkám sa dostáva viac živín, čím sa urýchľuje regenerácia. Doprajte si masáž od profesionála, alebo vyskúšajte NIVEA Spevňujúci telový olej Q10 plus a premasírujte si pokožku sami doma. Uvidíte, že užívať si bude nielen vaše telo, ale aj myseľ.

Registrujte sa do NIVEA KLUBU a buďte pri všetkom dôležitom ako prví

Pre členov NIVEA klubu toho máme oveľa viac a chceme si ich rozmaznávať

Čo pre vás máme nachystané?

 • NIVEA vzorky, ktoré budeme zasielať priamo do vašej poštovej schránky.
 • Klubové súťaže o balíčky rozmaznávajúcej kozmetiky a darčeky NIVEA.
 • Testovanie najnovších produktov NIVEA.
 • Súťaže o balíčky plné vzoriek.
 • A oveľa viac...