Pevná a pružná pokožka = krásna pokožka. Pochváľte sa ňou aj vy!

Túžite po pevnej a hladkej pokožke? Tu je pár tipov. Pevná a pružná pokožka je najkrajšou ozdobou, akú môžete mať. A získať ju nie je ťažké. Stačí pár drobných zmien v životnom štýle. Poďte do toho s nami.

Necítite sa dnes vo svojej koži?

Objavte jednoduché tipy a nápady, vďaka ktorým získate nielen krásnu pokožku, ale aj radosť zo života.

Koža verzus čas: Prečo pokožka stráca elasticitu?

Ako starneme, ubúdajú v našom tele dva dôležité proteíny zaisťujúce pevnosť a pružnosť pokožky. Ide o kolagén a elastín. Ich úbytok môžeme vidieť na vlastné oči – sprievodným javom sú totiž vrásky a ochabnutá koža. Najprv sa objavia iba okolo očí a kútikov úst, neskôr aj v dekolte a inde na tele.

Tento prirodzený proces môžeme spomaliť, alebo naopak zrýchliť. Krásna, žiarivá pleť je odmenou za zdravý životný štýl a správne stravovacie návyky. Dobrou správou je, že začať môžete kedykoľvek – napríklad dnes! Naopak, alkohol, fajčenie a nezdravý životný štýl patria medzi faktory, ktoré starnutie naštartujú.

Vyjdite na výslnie so žiarivou a zdravou pokožkou

Pružná pokožka vyžaduje hydratáciu a výživu. Stavte na spevňujúce krémy, ktoré vám skrátia cestu k hladkej pokožke bez viditeľných nedokonalostí.

Cesta ku krásnej pokožke vedie cez rozmaznávanie!

Rozmaznávajte svoje telo i po sprche. Jemná masáž pomocou spevňujúceho krému alebo telového mlieka dokáže divy.

Spevňujúce telové mlieko vyživí pokožku na všetkých namáhaných častiach tela. Výsledkom je pružná a pevnejšia koža, ktorá vyzerá zdravo a mladistvo.

Cesta ku krásnej pokožke vedie cez rozmaznávanie!

Premasírujte sa k bezchybnej pokožke

Správne zvolená starostlivosť je pre spevnenie pokožky veľmi dôležitá. Ak si k tomu vezmete na pomoc ešte niektorú z ručných masážnych pomôcok, pôjde celý proces oveľa rýchlejšie. Výsledky uvidíte najmä na pokožke, ktorú trápi celulitída. Tlaková masáž totiž rozbije tukové štruktúry pod pokožkou, odstráni jamky aj efekt pomarančovej kože a zvýši celkovú pevnosť a pružnosť pokožky. Tak hor sa po masážny valček!

Cesta ku krásnej pokožke vedie cez rozmaznávanie!

Telová kefa: Tajomstvo žiarivej pokožky

Ak ste počas sprchovania ešte nevyskúšali telovú kefu, pripravujete sa o veľmi príjemný spôsob, ako podporiť procesy vedúce k hladšej a žiarivejšej pokožke. Nielenže vďaka kefe vám bude sprchovanie príjemnejšie, táto pomôcka má aj rýdzo praktický účel. „Kefovanie“ krúživými pohybmi smerom k srdcu osvieži a povzbudí pokožku celého tela a urýchli obnovu kožných buniek. Peelingový efekt navyše nechá vašu pokožku zažiariť – suchá koža a šupinky budú hneď preč. 

Cesta ku krásnej pokožke vedie cez rozmaznávanie!

Čisté póry a hebká pokožka? Je čas na peeling

Telový peeling raz týždenne spoľahlivo vyčistí póry a dovolí pokožke dýchať. Rovnako dobre ako najrôznejšie telové peelingy z obchodu poslúži aj obyčajná morská hrubozrnná soľ.

Hladká a pevná pokožka. Spevňujte ju už v sprche!

Rýchla doba a hektický životný štýl ponechajú len málo času na starostlivosť o pokožku. K tomu, aby ste pokožke dopriali poriadnu dávku výživy, však nepotrebujete ani 10 minút. Vlastne si vystačíte s obyčajnou sprchou, akú si doprajete každý deň. NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy naneste na umytú, stále vlhkú pokožku a opláchnite. Po osušení sa môžete obliecť a okamžite vyraziť napríklad na kávu s kamarátkou. Telové mlieko sa vstrebe do niekoľkých sekúnd.

Výsledky už za 10 dní: NIVEA Spevňujúce telové mlieko Q10 + vitamín C

Kto hovorí, že telové mlieko samo o sebe nedokáže pokožku spevniť, ten zatiaľ nepoznal NIVEA Spevňujúce telové mlieko Q10 + vitamín C. Vďaka nemu sa budete môcť pochváliť znateľne pevnejšou a pružnejšou pokožkou už za 10 dní. Jediné, čo pre to musíte podniknúť, je ho naniesť a vmasírovať. Najlepšie každý deň.


Najlepšie tipy pre spevnenie pokožky

Pevná pokožka nie je len o správnej starostlivosti a kozmetike, ale aj o vašom životnom štýle. Preto zdravé jedlo a pohyb robia zázraky!

Spevnite pokožku zvnútra. Všetko potrebné nájdete v špajze

Zdravá a vyvážená strava bohatá na živiny prospeje vašej pokožke rovnako ako celému organizmu. Ak do jedálneho lístka zaradíte tie správne potraviny, dosiahnete super výsledky aj bez ďalších drastických zmien.

Ovocie a zelenina telu dodajú mnoho vitamínov, ktoré prirodzene zvyšujú hladinu kolagénu v tele. Spomínate si? Kolagén je práve jedným z proteínov, ktoré telo využíva pre tvorbu a uchovanie krásnej a pružnej pokožky. Čo sa zeleniny týka, je pre vašu pokožku najlepšia zelená listová zelenina ako napríklad kel. Vďaka prítomným antioxidantom a vitamínu C môžu tieto potraviny pomôcť vášmu telu efektívne využiť všetok kolagén.

Omega-3 mastné kyseliny v mastných rybách a orieškoch tiež zvýšia množstvo kolagénu vo vašom tele. Losos, tuniak, kešu a para orechy patria medzi potraviny, v ktorých je podiel týchto kyselín najvyšší.

Celozrnné potraviny telu dodajú dostatok vlákniny na to, aby tráviaci systém odstránil preč všetky nepotrebné zvyšky a toxíny z čriev. Vaše telo tak bude schopné počas trávenia využiť všetky vitamíny a bielkoviny, ktoré mu ponúknete v podobe stravy.

K týmto zdravým dobrotám pridajte minimálne 2 litre vody denne a vaša pokožka sa premení na hebkú, pevnú a žiarivú.

Pohyb a krásna pokožka: Prečo si spolu rozumejú?

Nárazové zmeny životného štýlu väčšinou dlho nevydržia. A preto nemá cenu sa hneď prvý deň zničiť v posilňovni. Garantujeme vám, že po takomto zážitku už dverami posilňovne viac neprejdete. A preto začnite pomaly. Vyhliadnite si jeden šport, ktorý vás bude baviť a tomu venujte jedno popoludnie v týždni. Pridajte tiež krátke, svižné prechádzky a výťahu sa vyhnite na sto honov. Máte? Blahoželáme, prvý krok je za vami.

Keď si pohyb zamilujete natoľko, že si bez neho nebudete vedieť svoj týždeň predstaviť, začnite kombinovať kardio s cvičením. Pamätajte, že s potom sa z tela vyplavia tiež nečistoty a toxíny. Práve tie sú jednou z príčin celulitídy. Trápi vás celulitída? Poradíme, ako s ňou zatočiť, než príde leto.

Vyskúšajte niektoré z cvičení, ktoré posilnia celé telo. Nielenže bude vaša pokožka pevnejšia, ale navyše budete celkovo zdravší. Na bolesť hlavy alebo chrbta môžete zabudnúť.

Vyskúšajte jednoduché posilňovacie cviky pre hladkú pokožku

Pevná koža na pažiach. Vďaka závažiu na zápästí

Aj každodenné bežné činnosti môžu pokožke pomôcť. Stačí si zaobstarať malé závažia, ktoré pripevníte k zápästiam. Robiť s nimi môžete všetko od upratovania až po nákupy. Svaly aj pokožka musia so závažiami viac „zabrať“, takže odmena sa dostaví oveľa skôr.   

Vyskúšajte jednoduché posilňovacie cviky pre hladkú pokožku

Telo v kondícii? Prebehnite sa!

Vzhľadom na to, že je koža v tesnom susedstve so svalmi, je na nej hneď spoznať úbytok tukových buniek a lepšiu cirkulácia krvi. Na tuk najlepšie funguje kardio – zjednodušene povedané ide o cvičenie, pri ktorom stúpne váš tep a zapotíte sa. Jedným z najlepších spôsobov, ako zlepšiť nielen svoju kondíciu, ale aj vzhľad, je preto beh.

Vyskúšajte jednoduché posilňovacie cviky pre hladkú pokožku

Posilňujte. Získate rýchlejšie spaľovanie

Jednoduchá rovnica vyzerá nasledovne: viac svalov = rýchlejší metabolizmus. Ak chcete hladkú a pevnú pokožku bez jamiek, vypestujte si svaly. Tie na svoju prevádzku spália energiu z usadeného telesného tuku. Nebojte sa, ide to aj bez posilňovne. Čo tak si na začiatok zacvičiť doma s váhou vlastného tela?

Keď cítiť sa dobre znamená vyzerať dobre

Dobrá správa na koniec: krásna pleť potrebuje tiež odpočívať. Naplánujte si skrášľovací večer s kamarátkou a preberte všetky zaujímavosti za posledné obdobie. Spoločne riešený problém je totiž polovičný problém ;).

TIP: Využite tento čas na maximum a pripravte si počas rozprávania avokádovú pleťovú masku. Celý návod na túto skvelú domácu masku sme pre vás pripravili v článku Čaro pleťových masiek.


NIVEA Modré Tipy - Ako upokojiť pokožku po holení?

Trápi vás začervenaná pokožka po depilácii či holení? Vieme, ako vám pomôcť.
Stačí sa mrknúť na siedmy NIVEA Modrý Tip a vášmu trápeniu bude koniec.