Denná rutina

Denná rutina pre zrelé dámy

Ako by sa mali ošetrovať šesťdesiatničky

Staršia a zrelá pleť vyžaduje špecifickú starostlivosť. Jej potreby sa totiž v čase menia a napríklad k nutnej hydratácii, ktorú vyžadovala skôr, pribúda aj starostlivosť, ktorej cieľom je redukovať vrásky a podporovať tvorbu kolagénu. Akú teda zaviesť dennú starostlivosť, aby aj vaše okolie znovu žaslo nad vaším vzhľadom?

 

Slovenské ženy všeobecne svoju pleť a pokožku ošetrujú menej ako ženy žijúce na západ od nás – to je známa vec. Je to pritom škoda, pretože vo svete sa dobre vie, že práve slovenské ženy patria k tým najkrajším! Ako si teda udržať krásu a zdravý vzhľad aj po šesťdesiatke, keď už pleť nie je taká pružná a pevná?

Ako na pleť, ktorá sa ťažko bráni stopám času

Ak chceme mať pleť krásnu na pohľad, sviežu a zdravú, mali by sme na tom pracovať už zhruba od 20. roku veku. Úplným základom je jej pravidelné čistenie, a to nielen ráno pred nanesením mejkapu, ale aj večer pred spaním. Správnym a pravidelným čistením pleti zabraňujeme upchávaniu pórov a nepríjemnému podráždeniu.

Už počas čistenia môžete svojej pleti pomáhať v boji proti vráskam. Tým najjednoduchším spôsobom je vybrať si čistiace mlieko s koenzýmom Q10, ktoré spoločne s kreatínom vypĺňa a redukuje vrásky zvnútra. Všeobecne potom teda platí, že čo zasejeme v mladosti, v starobe zberáme – a platí to aj pre našu pokožku a pleť.

Zrala dama

Hydratácia je základ v dvadsiatke aj v šesťdesiatke

Práve od 20 rokov by mala každá žena aktívne ošetrovať pleť, aby bola hydratovaná. Keď ju necháme vysúšať a nepomôžeme jej, určite nám to vráti svojim nepekným vzhľadom. Kým predtým možno stačil denný krém, ktorý pleť osviežoval, a nočný krém, ktorý jej pomáhal regenerovať, po šesťdesiatke je potrebné k hydratácii ešte pridať a vziať si na pomoc i pleťové séra
Zrala plet

Zamerané na vrásky a prevenciu ich vzniku

Okrem čistenia a hydratácie sa musíme s pokročilejším vekom zamerať tiež na samotné vrásky. Ich vzniku nikdy úplne nezabránime, ale môžeme ich redukovať a spomaľovať príznaky starnutia pleti.

Okrem koenzýmu Q10, ktorý dokáže vrásky efektívne vyplňovať, hrá dôležitú úlohu v starostlivosti tiež kyselina hyalurónová, ktorá zaisťuje pevnosť pleti, a pretože na seba dokáže viazať vodu, spevňuje tkanivo a redukuje hĺbku vrások. Rozhodne by teda vo vašej výbave nemali chýbať produkty s týmito zložkami.

Zabudnúť nesmieme ani na elastín, ktorý – ako už jeho názov napovedá – sa stará o elasticitu, teda pružnosť pokožky a pleti.

Náš tip: Pustite sa do toho naplno! Vyskúšajte Intenzívnu hyalurónovú kúru Cellular Expert Filler, ktorá obsahuje 5x väčšie množstvo kyseliny hyalurónovej než denný krém, v ktorom je tiež obsiahnutá.


Ošetrujte celé telo, nielen pleť, ktorú je hneď vidieť

Veľa zrelých žien má pocit, že musí ošetrovať svoju pleť, pretože na nej sú na prvý pohľad zjavné príznaky staroby. Potom sa zameriavajú na dekolt, ktorý je pre ostatných viditeľný vďaka výstrihom. Občas ale úplne vynechávajú pokožku na zvyšku tela. A to je škoda. Len čo totiž príde teplo, začne obdobie tričiek, sukní alebo dokonca plaviek, a doterajšia absencia starostlivosti bude úplne zrejmá.

S vekom má pokožka tendenciu sa vysúšať, preto je potrebné ju neustále ošetrovať, aby bola hydratovaná, jemná a vláčna. Stačí pár minút denne po každom kúpaní alebo sprchovaní, napríklad s Výživným telovým mliekom Body Milk, a onedlho na sebe môžete pozorovať skvostné výsledky.

Výživné teloví mleko Body Milk
Pecujte o ruce

Nezabúdajte na ruky!

Len si spomeňte, koľko toho pre vás už urobili a koľko toho stále robia. Preto by ste na ruky a starostlivosť o ne nemali zabúdať. Pokožka na nich je denne veľmi namáhaná, nech už robíte čokoľvek. Veľa času je v kontakte s najrôznejšími materiálmi a látkami. A čo viac – na vysúšanie pokožky rúk stačí aj voda, ktorou sa niekoľkokrát denne umývate!

Ak vás už skôr trápila suchá pokožka na rukách, s pribúdajúcimi rokmi to nebude lepšie. Naopak. Preto je vhodné zvoliť správny krém na ruky, ktorý ju bude ošetrovať tak, ako to potrebuje. Vyskúšajte napríklad Krém na ruky 3 v 1 Care & Protect s jojobovým olejom, ktorý okamžite uľavuje napätej pokožke, hydratuje ju a chráni pred nepriaznivými vplyvmi. Prečo nemať aj zamatovo hebké ruky, keď je to také jednoduché?