Typ pokožky

Aký typ pokožky máte?

OBJAVTE UNIKÁTNE POTREBY POKOŽKY VÁŠHO TELA.

Jednotlivé typy pokožky vyžadujú rozdielnu starostlivosť pre oslnivú krásu.

Starostlivosť ušitá doslova na telo

Recept na hebkú a krásnu pokožku? Zvoľte tú správnu starostlivosť pre typ vašej kože. Prispôsobte výber produktov vašim individuálnym potrebám.

Aký typ pokožky máte?

  • Normálna pokožka je prirodzene hebká a pružná. Obvykle sa jej vyhýbajú problémy, ako sú vysúšanie, nepríjemné napätie alebo praskanie. Je takmer dokonalá, perfektne hladká a vypnutá. Jej majiteľky nevedia, čo je to citlivá alebo podráždená pokožka. Poďakovať za to môžu okrem iného dobrej cirkulácii krvi. Ale i tento typ pokožky potrebuje hydratáciu a ochranu na udržanie svojho zdravého vzhľadu. Preto používajte jemne hydratujúce mlieko, aby ste svoju kožu vyživili, a tak ju udržali jemnú na dotyk a očarujúcu na pohľad.
  • Suchá pokožka vyžaduje produkty, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre jej potreby. Pri nesprávnej starostlivosti sa totiž môžu objaviť vysušené, podráždené a svrbivé miesta. Ak máte tento typ pokožky, dajte pozor predovšetkým na lakte, kolená, predkolenia a ďalšie miesta, ktoré majú najväčšie sklony k vysúšaniu.
  • Svrbí vás pokožka? Cítite, že je nepríjemne napnutá a hrubá? Tieto znaky naznačia, že ide o veľmi suchú kožu. Preto potrebuje bohatú starostlivosť pre obnovenie jej prirodzenej ochrannej vrstvy.
  • Citlivú pokožku spoznáte ľahko. Má totiž tendenciu k začervenaniu, ktoré sa môže objaviť nielen po použití nesprávneho krému. Vyberajte preto iba starostlivosť s jemným zložením a neutrálnym pH.

Suchá pokožka

Normálna pokožka: jemná starostlivosť ju udrží v rovnováhe

Normálna pokožka si dokáže udržať prirodzenú úroveň hydratácie sama osebe. Pre dostatočnú starostlivosť preto stačí denne používať krém so šetrným zložením, ktorý pokožku zanechá hebkú a zdravú.Veľmi suchá pokožka

Suchá a veľmi suchá pokožka: zvoľte ochrannú starostlivosť od NIVEA

Suchá a predovšetkým veľmi suchá pokožka vás odmení krásnym vzhľadom v prípade, že ju budete hydratovať a dodávať jej živiny. Pretože iba špeciálne prípravky, ako napríklad intenzívne ošetrujúce krémy, pomôžu znovu obnoviť a posilniť ochrannú vrstvu pokožky.


Zrelá pokožka a pokožka so sklonom k citlivosti a strate pružnosti

Starajte sa o svoju pokožku v každom veku! Spoľahnite sa na výrobky proti starnutiu (obvykle s označením
Anti-age), ktoré zachovajú elasticitu zrelej pokožky. Ak má vaša koža zároveň sklon k citlivosti, vyskúšajte mlieko so šetrným zložením.
Citlivá pokožka

Citlivá pokožka: jemná starostlivosť so skvelým efektom

Citlivá pokožka vyžaduje špeciálnu výživu a extra starostlivosť. Produkty s jemným zložením šité na mieru tomuto typu pokožky hydratujú a chránia pred vonkajšími vplyvmi, ktoré môžu spôsobiť podráždenie a začervenanie.

Zrelá pokožka

Zrelá pokožka: ošetrujúce produkty NIVEA, ktoré sa postarajú o regeneráciu a pružnosť

Ako starneme, stráca naša pokožka silu, pevnosť a elasticitu. Preto vyberajte iba kvalitné ošetrujúce produkty určené presne pre ňu. Odporúčame napríklad Spevňujúce telové mlieko Q10 + Vitamín C, ktoré sme vylepšili dvojnásobným množstvom koenzýmu Q10.

product-stage-bg