Prečo by ste sa mali viac usmievať?

Prečo by ste sa mali viac usmievať? Smiechom prelomíte ľady i znížite krvný tlak

Vedeli ste, že dospelý človek sa smeje v priemere iba 20× za deň? Pritom ako deti sme mali úsmev na perách takmer neustále. Prečítajte si dôvody, prečo by ste mali smiech zaradiť do svojej každodennej rutiny a pusťte sa do novej výzvy!

Úsmev uvoľňuje stres

Minúta úprimného smiechu, z ktorého vám slzia oči a bolí vás brucho, sa vyrovná 40 minútam hlbokej relaxácie. Pri smiechu dochádza k odbúravaniu psychického i fyzického napätia, tiež sa do tela vyplavujú endorfíny a serotonín, takže stres nemá šancu. 

A viete, čo je na tom najlepšie? Telo možno ľahko oklamať. Ak práve nemáte po ruke komika alebo na vás na internete nevyskočil dobrý vtip, zavrite sa do nejakej miestnosti a jednoducho sa začnite smiať. Zo začiatku si budete pripadať trochu ako blázon, ale vlna eufórie vás rýchlo strhne a po minúte smiechu sa budete cítiť ako znovuzrodená!


Ale veď budem mať vrásky!

To je najčastejšia obava (nielen) žien, keď je reč o častom smiechu. Argument, že vrásky smiechu sú vlastne ozdobou ženskej tváre, veľmi nefunguje. Našťastie, žijeme v 21. storočí, a tak môžeme vráskam predchádzať alebo ich aspoň minimalizovať.

Tajomstvo, ktoré pomáha ženám s redukciou vrások, sa nazýva koenzým Q10. Práve vďaka nemu je naša pokožka svieža a pružná. Zaraďte ho do svojej každodennej starostlivosti o pleť a smejte sa od rána do včera. 

Koenzým Q10 je súčasťou mnohých kozmetických prípravkov od NIVEA. V rade výrobkov Q10 Power ho dopĺňa ešte kreatín. Teda ďalšia látka, ktorá je účinným bojovníkom proti vráskam.

Q10 Power

Lepšia imunita a viac priateľov

Urobte si taký malý prieskum. Jeden deň sa už od rána viac usmievajte. Nielenže vám ľudia budú úsmevy vracať, ale bude sa vám i ľahšie začínať konverzácia. Nie nadarmo sa hovorí, že úsmevom prelomíte ľady. Môžete tak ľahko nadviazať nové priateľstvá. 

O tom, že smiech odbúrava stres, sme už hovorili. Ale je toho oveľa viac. Vedeli ste hoci to, že smiech znižuje krvný tlak a podporuje vylučovanie radu telu prospešných látok? Usmievanie sa môžete brať tiež ako príjemnú prevenciu pred chrípkovou sezónou

 

Dobrá nálada zadarmo a kedykoľvek

Už sa vám niekedy stalo, že ste mali zlú náladu, niečo vás rozosmialo a zrazu vám bolo o dosť lepšie? Je to vlastne taká pilulka šťastia, ktorú si môžete vziať kedykoľvek a nepotrebujete na ňu predpis. Rovnako na nás pôsobia roztomilé zvieratká alebo hoci deti, a to dokonca i na fotkách. Navyše sa hovorí, že 15 minút smiechu vám predĺži život o dva dni. A to stojí za vyskúšanie, nie?

 

Naučte sa smiať!

Viac sa smiať znie ako pomerne ľahká úloha, ale nie vždy je to také ľahké. Spísali sme pre vás

tipy, ktoré vám s touto (ne)ľahkou výzvou pomôžu:

  1. Postavte sa pred zrkadlo: I keď sa vám to môže zdať pritiahnuté za vlasy, funguje to. Usmievajte sa na seba a pozorujte, ako pri tom vyzeráte. 
  2. Pozorujte usmievajúcich sa ľudí: Úsmev je totiž veľmi nákazlivý.
  3. Vybavte si vtipnú situáciu: Spomeňte si na vtip, ktorý ste čítali, alebo hoci na smiešnu scénku z filmu.
  4. Dajte si challenge s kamarátkou: Vo dvojici sa to vždy lepšie ťahá!
  5. Cvičte mimické svaly: Už ste niekedy počuli o tvárovej joge? Ide o pár cvikov, vďaka ktorým posilňujete tvárové svaly. 
  6. Začnite si písať denník úsmevov: Než pôjdete spať, skúste si každý deň zapísať jednu vec, ktorá vám v ten deň vykúzlila úsmev na tvári. Až budete mať niekedy pochmúrnu náladu, denník si prečítajte. 

NEBOJTE SA PRVÝCH VRÁSOK!

Q10 Power

NOVÝ RAD PRE ZRELÚ A NAMÁHANÚ PLEŤ