Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Váš sprievodca zdravým chudnutím

Chcete schudnúť a svoju váhu si udržať? Choďte na to zdravo!

Drastické diéty škodia nielen vášmu telu, ale aj pokožke.

Rozhodli ste sa, že schudnete? S trochou vôle sa vám to určite podarí! Aj keď sa už nemôžete dočkať, kedy oblečiete tesné džínsy, radšej buďte trpezlivá. Príliš rýchla strata váhy totiž môže ovplyvniť vaše zdravie aj stav vašej pokožky.

Ako môže chudnutie ovplyvniť vašu pokožku?

Počas chudnutia zvyčajne meníme skladbu svojho jedálneho lístka, a ak sa nám darí, potom sa tiež menia rozmery nášho tela. Čo to znamená pre našu pokožku? Mali by sme jej venovať oveľa väčšiu starostlivosť!

Rýchla zmena váhy môže pokožku vážne poškodiť

Nezáleží na tom, či priberáme alebo chudneme – príliš rýchla zmena váhy výrazne ovplyvňuje pružnosť a pevnosť našej pokožky. Ovisnutá koža sa tak stáva problémom tých, ktorí schudli príliš rýchlo a ich pokožka sa kvôli nedostatku elastínu a kolagénu nestačila prispôsobiť novým proporciám tela. Priberanie na váhe má zase za následok napínanie kože a vznik strií.

Aby sme z výsledku chudnutia mohli mať naozajstnú radosť, nesmieme preto starostlivosť o svoju pokožku podceniť. A predovšetkým by sme sa nemali príliš ponáhľať – vďaka postupnému chudnutiu totiž budete nielen zdravšie, ale aj krajšie.

Ako môžete svojej pokožke pomôcť, aby si uchovala pružnosť?

Pokožka sa rýchlej strate váhy len ťažko prispôsobuje. Stačí teda, keď budete chudnúť pomaly? Aj keď je postupné znižovanie hmotnosti oveľa zdravšie, môže výrazná zmena jedálneho lístka stav vašej pokožky ovplyvniť.

Telové mlieka, ako je NIVEA Spevňujúce telové mlieko Q10 + vitamín C, našťastie dodajú pokožke dostatok hydratácie a živín na to, aby zostala pevná a pružná. Potrebuje však, aby sme jej venovali naozaj pravidelnú starostlivosť.

Možno v období chudnutia pociťujete nedostatok času ešte viac než kedykoľvek predtým. Musíte si strážiť poctivý jedálny lístok, chodíte cvičiť. Niet divu, že na starostlivosť o pokožku občas zabudnete. NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy vám uľahčí život! Svoju pokožku hydratujete a vyživíte už pri sprchovaní a rovno môžete vyraziť za svojím nabitým programom.

Pevná a vyživená pokožka? Vďaka prírodným olejom!

Použitie pleťového mlieka

Aj keď sa o pokožku pravidelne staráte v sprche, raz za čas jej doprajte hĺbkovú výživu. Kombinácia oleja zo semien bavlníka, makadamového a avokádového oleja redukuje viditeľnosť strií a navyše pokožku efektívne spevní! Všetky tieto zložky obsahuje NIVEA Spevňujúci telový olej Q10 plus.

Rýchla starostlivosť po náročnom cvičení

  • Po každom cvičení sa osprchujte - zbavíte sa tak nečistôt, ktoré sa s potom vyplavujú z kože.
  • Nezabudnite si umyť ruky - cvičebné náčinia bývajú častým nositeľom vírusov a baktérií.
  • Oblečenie po každom cvičení vyperte. Zamedzíte tak šíreniu baktérií a podráždenia kože.
  • Veľa pite! Vaša pokožka potrebuje hydratáciu nielen zvonku, ale predovšetkým zvnútra!

Získajte krásnu postavu natrvalo! Zdravou výživou

Neohrozujte svoje zdravie drastickými diétami. Schudnite vďaka vyváženej strave.

Zdravý životný štýl si užívajte! Máme 5 tipov, ako na to

  • Cvičenie pojmite ako rituál – aj keď to zo začiatku bude náročné, čoskoro zistíte, že bez pravidelného pohybu nevydržíte.
  • Voda je základom života a tiež základom zdravia. Majte fľašu vody vždy poruke a nedovoľte, aby vaše telo cítilo dehydratáciu.
  • Stravu si pripravujte doma – jedine tak budete mať stopercentnú istotu o tom, čo konzumujete. A tiež vás jedlo budete oveľa viac tešiť!
  • Ak ste príliš unavená na cvičenie, choďte sa prejsť – na čerstvom vzduchu sa uvoľníte a zlepší sa vám nálada.
  • Vyspite sa do ružova – aspoň cez víkend. Spánkom získate najviac energie a práve tú teraz vaše telo toľko potrebuje.

Urobte prvý krok k lepšej kondícii

Určite ste to už niekedy skúsili. Rozhodli ste sa, že zhodíte na váhe a váš plán zahŕňal jediné: vynechať všetky tučné jedlá. Takáto diéta ale k chudnutiu nestačí. Teda v prípade, že chcete nielen schudnúť, ale tiež si svoju postavu udržať.

Aby ste svoju váhu dokázali znížiť natrvalo, musíte svojmu telu vyslať jednoznačnú správu: „Netreba si robiť zásoby.“ Ako to docielite? Jediným účinným spôsobom je vyvážená strava.

Možno si teraz predstavujete hromady ovocia a zeleniny alebo celozrnné obilniny. Od pravdy nie ste ďaleko. Dôležitou zložkou vašej diéty však musia byť aj bielkoviny a tuky. Nie tie prepálené, ale predovšetkým tie obsiahnuté v rybách, bielom mäse, orechoch alebo avokáde. Vaše telo tak spozná, že sa na váš môže spoľahnúť a žiadne tukové zásoby nepotrebuje.

Pamätajte tiež na to, že čím viac energie vydáte, tým viac jej musíte doplniť. Po každom cvičení si preto doprajte náležitú porciu naozaj výživného jedla.

Aj keď chudnete zdravo, môže sa stať, že sa vaša pokožka nestihne úplne prispôsobiť. Našťastie pre vás máme záložný plán. Vieme totiž, ako na strie!