povädnutá pleť

Prestaňte sa trápiť povädnutou pleťou a vlasmi bez lesku:

Vieme, čo vám pomôže! S pribúdajúcim vekom si na sebe každá žena začne všímať najrôznejšie zmeny. Vlasy sú matnejšie a je ich menej, pleť už nemá takú iskru a už vôbec nie pružnosť, koža sa začína pomaly zvrašťovať. Prečo k týmto zmenám dochádza? Je možné ich aspoň spomaliť, keď nie rovno zastaviť? Ale áno! So správnou starostlivosťou dokážete (takmer) zázraky.

Prečo sa naše telo mení?

Nikto z nás sa tomu nevyhne. Je normálne, že koža stráca elasticitu a vlasy už nie sú také husté. Ale prečo to tak je? A kedy k tomu najčastejšie dochádza? U žien najväčšie zmeny prichádzajú na scénu ruka v ruke s menopauzou, pri ktorej dochádza k úbytku hormónov. Tým poklesne napríklad aj tvorba keratínu vo vlasoch a kolagénu i elastínu v pokožke. Ide o látky, vďaka ktorým bola doteraz vaša pleť pružná, pevná a svieža.

 

Zrelá pleť má svoje špecifiká


Aby vaša pleť bola krásna čo najdlhšie, je potrebné prispôsobiť tomu starostlivosť o pleť. Pamätajte na to, že zrelá pleť potrebuje prevažne hydratáciu a dostatočné množstvo kolagénu. Starostlivosť o ňu vám síce zaberie viac času ako predtým, ale nebudete to ľutovať. Odmenou vám bude zdravá a vyživená pleť!
 

Nový rad ušitý zrelým ženám na mieru

Keďže dobre vieme, že každá žena sa chce cítiť krásna nehľadiac na svoj vek, vyvinuli sme nový remodelačný rad NIVEA Cellular Expert Lift, ktorý je navrhnutý špeciálne pre zrelú pleť ženy. Práve ich pleť si zaslúži citlivú starostlivosť. Tento rad obsahuje produkty, ktorých inovatívne zloženie dokáže pleť „postrčiť“ k tomu, aby si opäť začala vyrábať vlastnú kyselinu hyalurónovú, elastín a kolagén

Týmto ženám čas na kráse rozhodne neubral!

Hovoríte si, že po päťdesiatke to už ide z kopca a váš sexappeal je nenávratne preč? Omyl, skvele môžete vyzerať v každom veku. A aby ste si nemysleli, že sú to obyčajné výkriky do tmy, predstavujeme vám ženy, ktoré majú šmrnc a iskru aj napriek tomu, že im dávno nie je 40.

Herečka Helen Mirrenová je krásnym príkladom toho, že starnúť sa dá s gráciou a zažiariť na červenom koberci môžete aj v zrelom veku. A ani Judi Denchovej, slávnej „M“ z Jamesa Bonda, by ste jej vek určite nehádali. Niektoré mladšie kolegyne potom určite závidia vzhľad Tatiane Nekľudovej, modelke z kategórie 60+. 

A pre príklady krásnych žien v zrelom veku nemusíme chodiť ani do zahraničia. Dôkazom sú napríklad Magda a Emília Vášáryové, Mária Kráľovičová
DENNÝ KRÉM CELLULAR EXPERT LIFT OF 30
Remodelačný rad Cellular Expert Lift
NIVEA Denný krém Cellular Expert Lift OF 30 aktivuje pleťové bunky, ale tiež vašu pleť chráni pred slnečnými lúčmi, pretože má ochranný faktor 30. 
NOČNÝ KRÉM CELLULAR EXPERT LIFT
Remodelačný rad Cellular Expert Lift
NIVEA Nočný krém Cellular Expert Lift obsahuje kyselinu hyalurónová, ktorá cez noc pleť hydratuje. Bakuchiol napomáha k spevneniu pleti a redukcii vrások.

Na unavené vlasy pomôže pestrá strava aj domáca maska

Ruka v ruke s narastajúcim vekom ide úbytok keratínu vo vlasoch. Keratín sa stará o to, aby boli vlasy vyživené, lesklé a plné života. Ak na sebe teda pozorujete, že vlasom začína chýbať šmrnc a sú viac spľasnuté, je čas vziať to do vlastných rúk

Pomôcť vám môže predovšetkým vyvážená a pestrá strava, ktorá by mala obsahovať aminokyseliny nachádzajúce sa napríklad v rybách a vajíčkach. Nezabúdajte ani na omega-3 mastné kyseliny! Tie vlasom navrátia lesk.

 
Náš tip: Doprajte si chvíľku pre seba a vyskúšajte domácu masku na vlasy z avokáda! Budete potrebovať iba jedno avokádo, ktoré roztlačíte a pridáte k nemu lyžičku olivového oleja a lyžičku medu. Zmes dobre premiešajte a naneste po celej dĺžke vlasov. Nechajte ju pôsobiť 15 minút a potom vlasy dobre umyte šampónom.  

Vyhnite sa faux pas

Podelili sme sa s vami o rady, ako sa starnutiu aspoň trochu vyhnúť, ale možno by nebolo od veci spomenúť aj situácie, ktorým sa treba radšej vyhnúť, ak nechcete vzbudiť negatívne ohlasy vo svojom okolí. Najčastejšie sa môžeme stretnúť s týmito prípadmi:
Hlava ako papagáj: Vyhnite sa testovaniu farebnej palety svojej kaderníčky. Krikľavé farby nie sú ani sexy, ani mladistvé, tadiaľ cesta nevedie. Fialové prelivy a brutálne niekoľkofarebné melíry už (našťastie) dávno odvial čas.

Výrazné líčenie: Rovnako ako v predošlom prípade, ani týmto nedosiahnete mladistvý vzhľad. Pre zrelé ženy sa hodí skôr decentné líčenie, ktoré môžete podčiarknuť šmrncovným rúžom, ale linkám a krikľavým tieňom sa radšej vyhnite oblúkom. Sú nielen nevkusné, ale aj zvýraznia každú vrásku.

Čím kratšie, tým lepšie: Možno je to tým, že s pribúdajúcim vekom vlasy rednú, možno je to len zaužívaná myšlienka. Ale keď sa vo svojom okolí rozhliadnete po ženách nad 50, málokedy na nich uvidíte dlhšie vlasy. Pritom je to veľká škoda! Aj ženám vo vyššom veku môžu dlhšie vlasy pristať. Samozrejme, je ale potrebné dbať na ich zdravie a pravidelne udržiavať strih.