Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

tipy pre zdravé a krásne vlasy

Tipy pre zdravé a krásne vlasy. Vyskúšajte ich ešte dnes

Naštartujte zdravý životný štýl – prebuďte svoje vlasy k životu.

Kombinácia správneho životného štýlu a kvalitnej kozmetiky je tou správnou cestou. Poďte sa pozrieť, kde začať, aby sa výsledky dostavili čo najrýchlejšie.

Správna starostlivosť o vaše vlasy začína vnútri

Zdravý životný štýl prináša veľa výhod. A krásne vlasy sú jednou z nich.

Žiadne dočasné riešenie. Získajte zdravé a lesklé vlasy nastálo

Mať silné vlasy hebké na dotyk už od prírody by si priala väčšina z nás. Dobrou správou je, že práve také vlasy sa dajú „vypestovať“. Tajomstvom je zdravý životný štýl, správna vlasová kozmetika a výdrž. Ak sa budete držať nasledujúcich rád a v starostlivosti o vlasy vytrváte, výsledky sa dostavia. A zostanú už navždy.

4 tipy pre zdravé a krásne vlasy! Prvým krokom je správne umývanie

  • Časté umývanie vlasy zbytočne namáha. Ideálne je umývať svoju hrivu 2x týždenne.
  • Nanášajte šampón iba ku korienkom. Vďaka tomu vlasy nebudú v dĺžkach také suché.
  • Namiesto hustej kefy si kúpte klasický hrebeň. Širšie zuby hrebeňa umiestnené ďalej od seba sú šetrnejšie pri česaní mokrých vlasov.
  • Po umytí nechajte svoje vlasy voľne uschnúť. Príliš veľa tepla väčšinou vedie k rozstrapkaným a suchým končekom.

 

Že umyť vlasy správne vie predsa každý? Pozrite sa na správny postup a zistite, ako na umývanie vlasov bez poškodenia. 


Ukážte svojim vlasom, že ich máte radi. S NIVEA Hairmilk

Veľa z nás šampón vyberá len podľa vône a obalu. Najdôležitejšie je však zloženie. Vedeli ste, že unavené a suché vlasy bez lesku dostanú do formy mliečne a hodvábne proteíny? Práve túto kombináciu nájdete v NIVEA Ošetrujúcom šampóne Hairmilk Natural Shine. Hodvábna starostlivosť vlasy regeneruje a intenzívne hydratuje. Aby boli krásne nielen na pohľad, ale aj na dotyk.

Doprajte svojim vlasom výživu a starostlivosť

Zloženie s mliečnymi proteínmi spolu s Euceritom hydratuje nielen na povrchu, ale aj do hĺbky každého vlasu. Vďaka tomu budú vaše vlasy vyživené ešte dlho po umytí. Hodvábne proteíny potom obnovia povrch a štruktúru vlasu zvonku. Pre prirodzený lesk vlasov na pohľad a hebkosť na dotyk.

Jedlo, pohyb, spánok. Trojica, bez ktorej to nepôjde

Jedlo plné vitamínov a minerálov, pravidelný pohyb a dostatok spánku potrebuje nielen pleť, ale aj vlasy. Jedine tak môžu získať späť zdravý vzhľad a prirodzený lesk.

Čo robí vlasy skutočne zdravými?

V dnešnom zrýchlenom svete si ľudia málokedy nájdu čas na zdravé jedlo a trochu pohybu. Lenže práve toto je kľúčom ku krásnym vlasom. Ak svojmu telu nedoprajete dostatok živín, vráti vám to na mdlej pokožke a suchých vlasoch bez lesku. Ak vaše vlasy navyše rastú len veľmi pomaly, alebo dokonca pomaličky ubúdajú, ide o jasný signál vášho tela, ktoré volá po zmene.

Aké potraviny dodajú vašim vlasom potrebnú výživu? Základom je vyvážená strava – menej cukru a bielej múky, a naopak viac vitamínov, veľa proteínov a železa.

Pohyb je rovnako dôležitý. Dokáže totiž výrazne znížiť hladinu stresu, ktorá býva často príčinou pomalého rastu vlasov. Na nič nečakajte. Vezmite tenisky a zabudnite na stres aspoň na chvíľu!

Vyspite sa do krásy

Vyspite sa do krásy

Prespite sa ku krásnym vlasom. Počas nášho nočného snívania totiž vlasové folikuly dostávajú živiny z krvného obehu, čo podporuje kvalitu aj rast vlasov. Spánok tiež pomáha vyrovnať sa so stresom. Čuduj sa svete, aj naša nálada a duševný stav majú čo do činenia s vitalitou vlasov.

Ako podporiť rast a zdravie vlasov? Oddýchnite si

Príliš veľa stresu môže mať mnoho negatívnych dopadov na naše zdravie vrátane kvality vlasov. Pokúste sa znížiť hladinu stresu na minimum a poriadne si odpočiňte. Pokojne aktívne. Zoberte sa na jogu, choďte na prechádzku, zaplávajte si. To všetko sú vynikajúce spôsoby, ako urobiť láskavosť vašej mysli, a teda aj vlasom.

Nezáleží na type vlasov – či už máte kučeravé, vlnité, dlhé alebo krátke vlasy, ich zdravie a krása majú veľký vplyv na to, aký pocit zo seba máte. A to je dobrý dôvod na starostlivosť o vaše vlasy.

Nový rad NIVEA Hairmilk Natural Shine

Objavte silu nového radu NIVEA Hairmilk Natural Shine a získajte vlasy, po ktorých ženy túžia. Zdravé, prirodzene lesklé a plné života.
Odporúčania a tipy od NIVEA