Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

ako-zabranit-poteniu-header

Ako zabrániť nadmernému poteniu?

Dostaňte ľahko nepríjemné potenie pod kontrolu.

Potenie je pre telo doslova nevyhnutné. Čo ale s nadmerným potením, ktoré nás obťažuje v pracovnom i súkromnom živote? Tu je pár tipov, ako obmedziť potenie i nepríjemný zápach.

Kedy a prečo sa vlastne potíme?

Potenie je úplne prirodzená odpoveď tela na vysokú teplotu, námahu, silné emócie a tiež určité druhy choroby.

Tá najprirodzenejšia "klimatizácia" pre naše telo

zena-s-vlajucimi-vlasmi

Pot je pre telo naozaj nevyhnutný. Bráni totiž jeho prehriatiu a je teda jednou z najprirodzenejších ciest k ochladeniu celého organizmu.

Aké telesné pochody za potením sú?

Potenie vo vypätých situáciách, akou je napríklad pracovný pohovor, je úplne normálne. Rovnako tak je bežné potenie počas hormonálnych výkyvov, ktorými telo občas prechádza. Typicky u žien ide o menštruáciu či menopauzu.

Vzhľadom na to, že potenie slúži okrem iného ako prírodný termostat, niet divu, že sa zapotíme pri práci, počas športovného výkonu, ale tiež na dovolenke v letnej horúčave.

Ale ako presne potenie vzniká? V momente, keď telo zaznamená zmenu teploty alebo našej nálady, aktivuje potné žľazy slúžiace na reguláciu telesnej teploty. Tieto žľazy uvoľňujú vodu a soľ, ktoré telo prirodzene ochladzujú. 

Voda ani soľ ale nie sú zodpovedné za zápach, ktorý potenie často sprevádza. Vinník je neviditeľný. Na koži sa nám totiž prirodzene vyskytujú baktérie živiace sa práve potom. Ako baktérie čiastočky potu rozkladajú, vzniká typický zápach.

Skoncujte s nadmerným potením

Spôsob, akým sa staráme o naše telo, hrá dôležitú úlohu v tom, ako veľmi sa potíme. A čo teda môže pomôcť? Napríklad holenie alebo výber toho správneho antiperspirantu.

Hladké podpazušie

holenie-po-kupeli

Okrem antiperspirantov pomôže aj pravidelné holenie podpazušia. Baktérie, ktoré rozkladajú pot a spôsobujú zápach, totiž chĺpky priamo milujú.

Ako poteniu zabrániť? Pomôže účinná starostlivosť

Sprcha síce nedokáže poteniu zabrániť, účinne ale zmyje pot, zanechá pokožku sviežu a vy sa budete cítiť lepšie. 

Pravidelné umývanie pomocou čistiaceho sprchového gélu ako je napríklad Ošetrujúci sprchový gél Care & Roses, pomôže vyčistiť potné žľazy a predísť tak upchaniu pórov.

Ak trpíte nadmerným potením i vy, rozhodne sa vyhnite výrobkom s obsahom olejov. Produkty na báze oleja totiž patria do ruky výhradne ľuďom so suchou a citlivou pokožkou. Pre vás sú vhodné produkty, ktoré iba zľahka hydratujú, a pritom zanechajú pokožku sviežu a hebkú, hoci Ľahké telové mlieko Aloe & Hydration.

NADMERNÉ POTENIE

PREČO SA POTÍME A AKO PREDCHÁDZAŤ NADMERNÉMU POTENIU?

NIVEA_BAU_thumbnail_leto-a-poceni_590x456px