NIVEA_BAU_header_BABY_holka_nebo_kluk_3080x806px2

DIEVČA ALEBO CHLAPEC?


STE ZVEDAVÁ ? ULTRAZVUK VÁM TOTO TAJOMSTVO MÔŽE ODHALIŤ...

Privádza vás zvedavosť a neistota do šialenstva alebo chcete čakať až do poslednej chvíle, či budete mať chlapčeka alebo dievčatko?

NIVEA_BAU_BABY_holka_nebo_kluk_img1_1640x1093px2
Pri ultrazvukovom vyšetrení vášho bábätka by mal byť skúsený lekár s kvalitným prístrojom schopný určiť jeho pohlavie už v dvanástom týždni vášho tehotenstva. Spoľahlivejšie výsledky pravdepodobne dostanete až po 19. týždni.

Ak sa chcete dozvedieť, či čakáte chlapca alebo dievča, musíte počítať s tým, že dieťatko nemusí vždy spolupracovať. Často môže byť v polohe, keď nemožno pohlavie s istotou určiť. Potom zostane tajomstvo ešte na chvíľu tajomstvom. Na druhej strane existujú i iné zábavné, ale bohužiaľ neisté spôsoby, ako zistiť, či čakáte dievčatko alebo chlapčeka:

Ako predpovedali pohlavia naše babičky

  • Pozrite sa na svoje bruško: ak je „vysoko“, chystajte ružovú výbavičku, ak je „nízko“, budete mať chlapca.
  • Alebo nabudúce, až váš lekár bude počúvať srdcové ozvy bábätka, spýtajte sa na srdcovú frekvenciu. Hovorí sa, že srdcový tep nad 140 úderov za minútu ukazuje na dievčatko, pod 140 na chlapčeka.
  • Ďalšou klasikou tejto „babskej“ diagnostiky sú chute na sladké a slané. Ak máte v tehotenstve chuť na sladké a nemôžete žiť bez zmrzliny a čokolády, čakáte dievčatko. Keď dávate prednosť slanému alebo kyslému, je to chlapec.
  • Legenda hovorí, že starí Mayovia určovali pohlavie dieťaťa podľa veku matky v dobe počatia a roku počatia. Ak sú obe čísla párne alebo nepárne, je to dievča. Ak je jedno číslo nepárne a druhé párne, je to chlapec.
  • Existuje veľa ďalších legiend a tradícií riešiacich túto unikátnu otázku. A môže byť zábavné zistiť a porovnať ich na konci toho čakania so skutočnosťou.

NIVEA_BAU_BABY_holka_nebo_kluk_img2_1640x1093px2
NIVEA_BAU_BABY_holka_nebo_kluk_img3_1640x1093px2