STAROSTLIVOSŤ O TELO, VZPRUHA PRE DUŠU: RECEPTY NA KÚPELE V POHODLÍ DOMOVA

Práca, domácnosť a každodenné starosti vám prerastajú cez hlavu? Oddýchnite si! Pripravený máte celý zoznam povinností, dieťatko vám visí na sukni a vy tak veľmi potrebujete čas pre seba. Doprajte si ho! Nemusíte nikam jazdiť, stačí, keď si na hodinu rezervujete kúpeľňu iba pre seba. A vaše dieťa strávi aspoň nejaký čas so svojím oteckom. Alebo napríklad s babičkou.

Chvíľka len pre vás

Snažte sa nájsť si pre seba čas aspoň jeden večer v týždni. Rozmaznávajte sa. Domáceho rozmaznávanie je časove nenáročné, a preto si ho môže dopriať aj mamička na plný úväzok. Máme pre vás tipy, ako si urobiť malé kúpele priamo u vás doma. Recepty obsahujú bežné ingrediencie, takže sú perfektné v prípadoch, keď nájdete neočakávane chvíľku len pre seba.

Pripravte si pravú kúpeľnú atmosféru

Skôr, ako sa pustíte do samotného rozmaznávania, vytvorte si ideálne prostredie k odpočinku. Kúpeľňu si pekne vyhrejte, pustite vašu obľúbenú relaxačnú hudbu a hlavne nezabudnite na sviečky. Vyberte nejaké s príjemnou vôňou – napríklad vanilky alebo čokolády. Potom už ostávajú len teplé ponožky a mäkký župan alebo deka. Ide sa do kúpeľov!
bylinky
Chcete vedieť, ktorý olej pomáha k hojeniu jaziev, ktorý pokožku vyhladzuje a ktorý upokojuje? Zistite, ako pôsobí blahodarná starostlivosť olejov
 

Bylinkový kúpeľ uvoľní telo aj myseľ

Nič k uvoľneniu nepomôže tak dobre ako príjemne hrejivý kúpeľ. Ak však do svojej procedúry zaradíte ešte bylinky, bude uvoľňujúci účinok dvojnásobný. Príprava bylinkového kúpeľa je pritom skoro taká jednoduchá ako príprava šálky čaju.

Využite bylinky, ktoré máte doma – či už čerstvé alebo sušené. Levanduľu, mätu, šalviu alebo medovku. Ak máte tiež okvetné lístky ruží, môžete sa tešiť na naozaj luxusný kúpeľ!

Vložte bylinky do veľkého hrnčeka alebo misy a zalejte ich vriacou vodou. Nechajte lúhovať 15 – 20 minút a potom bylinkovú vodu sceďte. V podstate tak pripravíte bylinný odvar, ktorý pridáte do vody v kúpeli. Máte doma esenciálne oleje? Vyberte si vašu obľúbenú vôňu a takisto pridajte 2 – 3 kvapky do kúpeľa.

kúpeľ pri sviečkach
bylinky

Rozmaznávanie aj bez vane

Máte vo vašej kúpeľni len sprchovací kút? Nezúfajte. Rozmaznávať sa môžete aj bez napusteného kúpeľa. Urobte niečo pre svoju pleť a pripravte si príjemnú relaxáciu s pleťovými maskami NIVEA. Každá z nich má jedinečné upokojujúce a vyživujúce účinky:
med

Výživná medová maska

NIVEA Bye Bye Dry Skin výživná maska zaistí vašej pleti intenzívnu dávku hydratácie. Obsahuje výťažky z medu, prírodný mandľový olej a aktívnu látku Hydra IQ – kombináciu, ktorá vašu pleť nielen nádherne zvláčni, ale tiež vyživí.
 
koenzym q10

Vyhladzujúca maska proti vráskam Q10 plus

NIVEA Vyhlazdzujúca maska proti vráskam Q10 power viditeľne redukuje vrásky a pleť úžasne zjemňuje. Obsahuje koenzým Q10, ktorý pleť vyhladzuje a zvláčňuje, takže vyzerá mladšie a jasnejšie.
 
s maskou

Už máte naplánovaný svoj zaslúžený čas na relax?

Zaujíma vás, ktorá pleťová maska je pre vás najvhodnejšia? Objavte čaro pleťových masiek a vyberte si pre seba tú pravú.
 
výrobky