Vrásky na čele: prestaňte si ich prirábať a radšej ich redukujte

Zabráňte predčasným prejavom starnutia. Pribúdaniu veku síce nezabránite, prejavy starnutia a vznik vrások ale môžete spomaliť! Ako? Vyskúšajte naše tipy a obmedzte vznik vrások na čele. S vyhladeným čelom budete vyzerať sviežo a bezstarostne.

Čo spôsobuje vrásky na čele?

Zoznámte sa s príčinami, ktoré spôsobujú tvorbu vrások na vašom čele. Keď pochopíte fyziologické mechanizmy v pokožke, ľahšie im dokážete zabrániť alebo ich aspoň spomalíte.

Prečo vrásky na čele vznikajú?

Sotva sa náš vek priblíži k tridsiatke, vyvstane otázka, ako zabrániť vzniku vrások. Spoznajte príčiny a deje, ktoré k linkám v pleti prispievajú, ľahšie si potom vyberiete tú správnu preventívnu starostlivosť.

Slnečné lúče nám síce dokážu vyčariť úsmev na tvári, bohužiaľ, sú ale aj veľkým priateľom vrások. Čím sme starší, tým je naša pleť suchšia a na slnečné žiarenie reaguje citlivejšie. UV lúče narušujú kolagénové vlákna a pokožka tak stráca svoju pružnosť.

Slnko ale nie je jediným páchateľom. Náročné večierky, ktoré trvajú až do rána, stres, fajčenie alebo nedostatočná výživa – to všetko sú faktory, ktoré sa negatívne podpisujú na stave našej pleti a tvorbe vrások.

Vplyv génov a tvárovej mimiky

Veľký vplyv ako rýchlo sa na vzhľade prejavuje starnutie, majú gény. Vznik vrások urýchlia časté a expresívne výrazy tváre. Vrásky spôsobuje udivené zdvíhanie obočia alebo mračenie. Svaly si zvyknú na určitý pohyb a linky, ktoré pri takých výrazoch vznikajú, sa nám natrvalo vryjú do tváre.

Vrásky a časté vystavovanie UVA lúčom

Pobyt na slnku je pre telo dôležitý. Slnečné lúče majú i negatívne účinky. Spôsobujú totiž rozpad pružných kolagénových vláken v našej pleti. NIVEA Spevňujúci denný krém proti vráskam Q10 POWER OF 30 chráni pokožku, hydratuje a podporuje prirodzenú obnovu jej štruktúry.


Ako predchádzať vzniku vrások na čele

Naučte sa, ako sa starať o jemnú pleť na čele. Predídete tým vzniku hlbokých vrások

Kedy prechádza pleť zmenami a kedy potrebuje špeciálnu starostlivosť proti vráskam?

V dvadsiatich má naša pleť skôr sklon sa mastiť a trápiť nás vznikom pupienkov alebo čiernych bodiek. Čím bližšie sa však približujeme k tridsiatke, tým ľahšie sa vysúša. Výhodou toho síce je, že nedokonalosti miznú, namiesto toho sa ale často objavujú prvé vrásky.

Prvé prejavy starnutia prichádzajú vo chvíli, keď v tele klesá tvorba antioxidantov. Ako to? Antioxidanty totiž neutralizujú voľné radikály spôsobené UV žiarením a chránia tak pleť proti poškodeniu. Ak pleťovú starostlivosť s obsahom antioxidantov začneme aplikovať už v mladom veku, môžeme tak predísť starnutiu pleti a tvorbe vrások.

Každodenná ochrana proti slnku

Chráňte pleť proti poškodeniu vplyvom slnečného žiarenia. NIVEA Spevňujúci denný krém proti vráskam Q10 Power s OF 30 obsahuje účinné UVA i UVB filtre, ktoré bránia pleť pred spálením, vysúšaním a tvorbou vrások. Zloženie s kreatínom a koenzýmom Q10 pomáha redukovať už vzniknuté vrásky.

7 tipov, ako redukovať vrásky na čele

Šetrné čistenie pleti

Niekedy pleť čistíme tak dôkladne, až dôjde k podráždeniu a naruší ochrannú vrstvu kože, pleť stráca svoju prirodzenú vlhkosť a je náchylnejšia k tvorbe vrások. NIVEA Jemná ošetrujúca micelárna voda účinne odstraňuje nečistoty, ale je k pleti šetrná a nevysušuje ju.

7 tipov, ako redukovať vrásky na čele

Hydratácia

Čím sme starší, tým ľahšie sa pleť vysušuje. Suchá pokožka skôr podlieha tvorbe vrások a potrebuje hydratáciu.

7 tipov, ako redukovať vrásky na čele

Pravidelná relaxácia

Stres tiež veľkou mierou prispieva k tvorbe vrások na čele. Nielenže sa v zlom rozpoložení často mračíme, stresové hormóny sa navyše podieľajú na starnutí organizmu. Skúste sa aspoň raz denne úplne uvoľniť a zabudnúť na všetky starosti. Pomôže vám k tomu napríklad kúpeľ pri sviečkach. 

7 tipov, ako redukovať vrásky na čele

Povzbudzujúci čaj

Kvalitné bylinné čaje dokážu nielen upokojiť vašu myseľ po pernom dni, ale podporujú tiež správne trávenie. Navyše obsahujú veľké množstvo antioxidantov, ktoré v tele bojujú s voľnými radikálmi. Doprajte si dúšok čaju a užite si príjemný pocit, ktorý sa po ňom rozvinie vo vašom tele. 

7 tipov, ako redukovať vrásky na čele

Posilňujte svoj vnútorný pokoj

Ani počas odpočinku sa niekedy nedokážeme zbaviť stresu. Keď sa stresujeme, telo produkuje množstvo kortizolu, ktorý ako UVA lúče narušuje kolagénové vlákna. Aby sme sa naozaj dokázali upokojiť, potrebujeme čas pre seba. Vyskúšajte napr. meditáciu, jogu alebo dychové cvičenia.

Pár povzbudivých slov

„S pribúdajúcim vekom zreje krása ženy ako víno.“ Audrey Hepburn

Účinný krém proti vráskam

Efektívna starostlivosť proti vráskam by mala byť výživná a k pleti šetrná. Výživný denný krém proti vráskam Q10 POWER aktívne bojuje za hladké čelo a zároveň vašu pleť rozmaznáva.