kúpaní

Suchá pokožka po kúpaní?

Povolajte do služby výrobky NIVEA! Tí z nás, ktorých trápi suchá pokožka po kúpaní, by radi našli recept na to, ako sa i po rannej očiste alebo večernej relaxácii cítiť „vo svojej koži“. S pokožkou, ktorá je hladká, hydratovaná a hlavne nesvrbí. Pripravili sme pre vás niekoľko spôsobov, ako z vane vystúpiť ako znovuzrodení.

BAMBUCKÉ MASLO A VITAMÍNY A, E, F V SPRCHOVÝCH GÉLOCH A OLEJOCH

Najprv sme sa zamerali na ošetrujúce zložky, ktoré dodajú suchej a popraskanej pokožke potrebnú výživu.
BAMBUCKÉ MASLO

Bambucké maslo

Bambucké maslo je výťažkom z orechov afrického maslovníka slonovinovej farby, ktoré sa na pokožke krásne rozpúšťa a zanecháva pokožku jemnú a hebkú.

Kakaový extrakt

Kakaový extrakt z kakaového masla vzniká lisovaním rozdrvených pražených kakaových bobov. Má jemnú čokoládovú vôňu, obsahuje antioxidanty a v kombinácii s rastlinnými olejmi predstavuje ideálnu starostlivosť o suchú pokožku.

 

Medový extrakt

Medový extrakt a jeho využitie siaha až do dôb starovekého Egypta a Ríma, kde bol cenený pre svoje antiseptické a antibakteriálnymi účinkami. Dnes už vieme, že med funguje i ako účinný antioxidant a tiež ako zvlhčovadlo, ktoré sťahuje vlhkosť zo vzduchu priamo do pokožky.Mandľový olej

Mandľový olej používali už lekári v starovekej Číne alebo Indii na ošetrovanie suchej, drsnej a podráždenej pokožky, lebo obsahuje rad lipidov, ktoré posilňujú jej obrannú funkciu.Vitamíny A, E a F

Vitamíny A, E a F fungujú ako antioxidanty, ktoré chránia našu pokožku pred negatívnymi vplyvmi životného prostredia.

chapped-lips-honey

Medový extrakt pokožku hydratuje a chráni ju pred vysušovaním

almonds

Mandľový olej poskytne suchej pokožke dokonalú výživu a dlhodobú ochranu

woman-preparing-salad-with-fruits-and-vegetables

Dostatok vitamínov je dôležitý pre zdravú pokožku i správnu funkciu celého organizmu

Pomocou týchto vzácnych ingrediencií poskytneme pokožke presne to, čo jej chýba – prírodné hydratačné látky a lipidy, ktoré sa stanú súčasťou ošetrujúcich prípravkov NIVEA pre suchú pokožku. Ich vývoju sa venuje Dr. Annika Shraderová, odborná pracovníčka vo výskumnom centre NIVEA, ktorá pre vás pripravila špeciálneho sprievodcu starostlivosťou o suchú pokožku.

Vzácne ingrediencie suchá pokožka ocení v priebehu celého dňa

03_image-2015-sucha-pokozka

ZAČNITE RÁNO KRÉMOVÝM SPRCHOVÝM GÉLOM

Najnovším sprchovým gélom NIVEA, ktorý využíva blahodarné účinky bambuckého masla, je Sprchový gél Creme Smooth. I po osušení uterákom bude vaša pokožka po sprchovaní zamatovo hebká a hydratovaná, takže môžete rovno vyraziť do práce alebo za zábavou. Obsiahnuté bambucké maslo navyše pôsobí proti starnutiu pokožky a pomáha i proti akné.

POKRAČUJTE TELOVÝM MLIEKOM DO SPRCHY

Ak zatiaľ používate bežný sprchový gél, skúste vedľa neho použiť i Výživné telové mlieko do sprchy NIVEA s bambuckým maslom. Ide o rýchlu a kompletnú starostlivosť o pokožku celého tela ešte v sprche a aplikácia vám nezaberie viac ako 30 sekúnd. Po umytí sprchovým gélom stačí na mokrú pokožku naniesť ešte telové mlieko do sprchy, opláchnuť sa a po osušení uterákom sa už môžete obliecť - bez lepkavého pocitu po aplikácii a bez nutnosti čakania, až sa telové mlieko, ktoré ste doteraz po kúpeli museli nanášať, vstrebe.


ZAKONČITE SVOJ DEŇ OŠETRUJÚCIM KÚPEĽOM PRE SUCHÚ POKOŽKU

Až večer pomyslíte na relaxačný kúpeľ, doprajte suchej pokožke tiež kúpeľový olej. Vyskúšajte ošetrujúci Olej do kúpeľa Beauty Oil a zatiaľ čo si budete vychutnávať kúpeľ, vašu pokožku pokryje tenká vyživujúca vrstva. Tá pokožku ochráni pred vysušovaním.

04_image-2015-sucha-pokozka

SPRCHA ALEBO KÚPEĽ?

ČO RADIA ODBORNÍCI?
Časté, dlhé a príliš horúce kúpele či sprchovanie a používanie nevhodných mydiel často spôsobuje nadmerné vysušovanie pokožky,“ hovorí Dr. Shraderová. Nezáleží teda priamo na tom, či preferujete kúpeľ, či sprchu, ale či to nepreháňate s dĺžkou kúpania a hlavne s teplotou vody. Myslite na to, až si nabudúce napustíte takmer vriacu vaňu a radšej dodržujte nasledujúce rady, ako na suchú pokožku:
  • Sprchujte sa vlažnou vodou. Pre pokožku je najlepšia voda s teplotou 32°C.
  • Používajte sprchové oleje, krémové sprchové gély a telové mlieka.
  • Do kúpeľa pridávajte ošetrujúce oleje a skúste s teplotou vody neprekročiť 35°C.
  • Po kúpeli sa utierajte uterákom veľmi jemne, pretože je vaša pokožka v tejto chvíli omnoho citlivejšia.
  • Suchú pokožku často masírujte telovým mliekom, ktoré môžete použiť i ako intenzívnu regeneračnú masku, ak kožu po nanesení prekryjete na 15 minút potravinovou fóliou.
  • Nanášajte zvláčňujúce prípravky i pred spaním – regeneračné procesy našej pokožky totiž prebiehajú predovšetkým v noci. Ideálnou večernou starostlivosťou pre suchú pokožku je Telové suflé s olejom: Čerešňový kvet & jojobový olej.
TIP NA DOVOLENKU: Nezabudnite sa po kúpaní v mori osprchovať sladkou vodou. Kvapky slanej vody totiž zväčšujú slnečné lúče, ktoré pokožku dehydratujú, a navyše môžu citlivú pokožku podráždiť. Nie je na pláži sprcha? Vezmite si na pláž fľašku vody z kohútika a malú žinenku.