Nadmerné potenie dlaní

Nadmerné potenie dlaní: Pomôže šalvia a kvalitná kozmetika

NAUČTE SA PÁR JEDNODUCHÝCH KROKOV, VĎAKA KTORÝM ZVÍŤAZÍTE NAD POTENÍM RÚK.

Odteraz už pre vás bude podávanie ruky aj tanec s partnerom hračka. Nadmerné potenie rúk vás už trápiť nebude.

Prečo sa nadmerne potia práve moje telo a dlane?

Za nadmerným potením, čiže hyperhidrózou stoja podľa výskumov 3 hlavné príčiny: hlboké emócie, hormóny a niektoré zdravotné problémy.
Potné žľazy hrajú hlavnú úlohu

Potné žľazy hrajú hlavnú úlohu

Pri nadmernom potení sú potné žľazy nepretržite v pohybe. Vlastne vám tým dávajú najavo, že vaše telo má neustále potrebu sa schladiť a upokojiť.

Čo spôsobuje potenie rúk?

Čo spôsobuje potenie rúk?

Za vlhkými dlaňami môže stáť celý rad faktorov a príčinu často dokáže určiť len lekár. Ak máte nadmerné potenie v rodine, existuje jediná pomoc – antiperspirant neustále poruke.

Existuje riešenie, ktoré poteniu zabráni?

Myslíte to s liečbou nadmerného potenia vážne? Potom najprv vypozorujte, čo presne potenie rúk spôsobuje. Potíte sa najviac v stresových situáciách a pri pocitoch úzkosti, alebo má vašu hyperhidrózu na svedomí váš zdravotný stav? Častými zdravotnými príčinami sú totiž napríklad reumatoidná artritída a hypertyreóza, teda ochorenie štítnej žľazy.

Pri hyperhidróze sa môžu vaše dlane potiť až 5x viac než ostatným. Ak máte pocit, že je potenie naozaj neznesiteľné, zájdite za doktorom. Jedine on dokáže určiť presnú diagnózu a navrhnúť liečbu. Ak ste však spozorovali, že potenie sa dostavuje len vo chvíľach stresu, je možné ho zvládnuť pomocou relaxačných techník a vhodnej kozmetiky.

Ako prvú pomoc použite silný antiperspirant, ktorý udrží pot na uzde. NIVEA Guľôčkový antiperspirant Derma Dry Control pomôže zmierniť produkciu potných žliaz priamo pri zdroji. Pôsobí okamžite a funguje až po dobu 96 hodín. Majte ho pri sebe v situáciách, ktoré vedú k nadmernému poteniu – ľahko ho schováte do každej kabelky.


Ako si poradiť s nadmerným potením

Účinné antiperspiranty a sprchové gély s nádhernou vôňou: Kto hovoril, že boj proti poteniu nemôže byť príjemný?

5 tipov, ktoré potenie obmedzí

Doprajte si relaxačné cvičenia

Pokojné telo i myseľ sú prirodzeným spôsobom, ako potenie dlaní udržať na uzde. Ak máte pocit, že ste neustále v strese, stavte na jogu, dýchacie cvičenia alebo meditáciu. Tieto cvičenia pomáhajú upokojiť emócie i vaše zmysly.

5 tipov, ktoré potenie obmedzí

Pripravte sa vopred

Jednoduchý, ale účinný spôsob, ako predísť poteniu, je pripraviť sa naň vopred. Viete, že budete mať náročnú schôdzku, nepríjemný telefonát alebo prvé rande? Aplikujte na dlane guľôčkový alebo tuhý antiperspirant. Dobre funguje aj telový púder.

Majte vodu poruke

5 tipov, ktoré potenie obmedzí

Majte vodu poruke

Niekedy pomôže aj obyčajné ochladenie. Zájdite k najbližšiemu umývadlu a pustite na ruky prúd studenej vody. Nepoužívajte mydlo, pri častom umývaní by mohlo vysušiť pokožku rúk. Po pár sekundách ochladzovania ruky jemne osušte, nešúchajte ich ani ich nedávajte pod teplý horúci vzduch.

Zásobte sa obrúskami

5 tipov, ktoré potenie obmedzí

Zásobte sa obrúskami

Svoju prácu odvedú tiež vlhčené obrúsky a vreckovky, ktoré so sebou môžete vziať naozaj kamkoľvek. Pre rýchle osvieženie postačia dokonca aj detské čistiace obrúsky.

Vyhnite sa mastnej kozmetike

5 tipov, ktoré potenie obmedzí

Vyhnite sa mastnej kozmetike

Telové oleje a krémy s bohatým zložením vyzerajú lákavo. V skutočnosti však môžu potenie zhoršiť. Namiesto toho sa spoľahnite na produkty, ktoré sú označené ako osviežujúce a čistiace.

Ktoré produkty od NIVEA pomôžu pri nadmernom potení (nielen) rúk?

Pri nadmernom potení (nielen dlaní) je nevyhnutné udržiavať póry a potné žľazy čisté. Snažte sa vyhnúť sprchovým gélom s vysokým množstvom pridaných olejov – je lepšie spoľahnúť sa na čistiace sprchové gély, ako je NIVEA Sprchovací gél Fresh Blends Banana & Acai. Pokožku zanechá sviežu, hydratovanú a krásne voňavú.

Na bežné umývanie rúk si kúpte šetrné mydlo, napríklad NIVEA Krémové tuhé mydlo s pantenolom, euceritom a glycerínom. Táto trojica vytvorí penu, ktorá zanechá pokožku hebkú a hydratovanú.

Antiperspirant je nevyhnutnou súčasťou kabelky. NIVEA Tuhý antiperspirant Black & White Silky Smooth sa rýchlo vstrebe, takže ho môžete použiť aj bezprostredne pred schôdzkou. Obzvlášť vhodné pre ruky sú tiež antiperspiranty obohatené kaolínom, ktoré zanechajú ruky aj podpazušie suché a krásne voňavé.

Vyhrajte nad potením dlaní vďaka správnemu antiperspirantu

Pri výbere dajte pozor, aby ste siahli po antiperspirante, a nie dezodorante. Na dezodorant pri nadmernom potení nespoliehajte. Poteniu totiž nezabráni, „iba“ ochráni pred pachom potu.                                                                                                                                               

šalvia

Šalvia – prírodný liek pre dlane, ktoré sa potia

Šalvia lekárska je dobre známa pre svoju schopnosť znížiť funkciu potných žliaz. Doprajte si dve až tri šálky šalviového čaju denne a spoznáte zmenu. Skvele funguje aj príjemný kúpeľ rúk vo vlažnom šalviovom čaji.

Trápi vás nadmerné potenie aj inde ako na dlaniach? Pozrite sa, ako zabrániť nadmernému poteniu a aké telesné pochody za ním stoja.