Recyklovaný a recyklovateľný papier

UDRŽATEĽNÉ PAPIEROVÉ BALENIA

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANÉTA. JEDNA STAROSTLIVOSŤ.

UDRŽATEĽNÉ PAPIEROVÉ BALENIA

NIVEA používa papier a kartón ako prírodný baliaci materiál pri mnohých produktoch. K prírode sa snažíme správať ohľaduplne a s rešpektom, ktorý si zaslúži, preto nám záleží na tom, odkiaľ tieto materiály získavame. Našou zásadou je, aby papierové obaly vznikali udržateľným spôsobom, ktorý chráni lesy pred odlesňovaním.

Ako iste viete, stromy a celé lesy prirodzene zachytávajú oxid uhličitý. Ich zámerné ničenie významne prispieva k zmene klímy. Tento problém berieme veľmi vážne.

Aj preto sme zaviedli politiku „udržateľného papiera a karónu“. Naším cieľom je prejsť na 100 % udržateľný papierový materiál, a to po celom svete. Podľa smerníc to znamená, že všetky nami používané materiály budú buď z recyklovaného materiálu, alebo z takzvaného FSC certifikovaného materiálu. Pod touto skratkou sa ukrýva certifikačný systém lesného hospodárenia a spracovateľského reťazca – a ide o vôbec najprísnejšiu certifikáciu lesného hospodárenia.

Tento certifikát teda zaisťuje, že produkty na báze dreva pochádzajú zo zodpovedne obhospodárených lesov – a to nielen z pohľadu zodpovednosti k prírode, ale aj k ľuďom, ktorí sa o tieto lesy starajú. 

Sme veľmi pyšní, že v roku 2019 bolo 100 % našich papierových škatuliek výrobkov z materiálov s certifikáciou FSC. Teraz intenzívne pracujeme na tom, aby aj naše ďalšie papierové materiály vznikali z recyklovaného alebo FSC papiera. 

 

Pozrite sa na produkty, pri ktorých sme už použili udržateľný papier na škatuľky.

holding hands
night cream

REGENERAČNÝ NOČNÝ KRÉM NATURALLY GOOD

OrganicAloeVeraRadianceDayCare

ROZJASŇUJÚCI DENNÝ KRÉM NATURALLY GOOD

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANÉTA. JEDNA STAROSTLIVOSŤ.

Záleží nám na tom, aby sme voči našim zákazníkom boli stopercentne transparentní. Nenašli ste odpoveď na svoju otázku týkajúcu sa udržateľnosti v NIVEA? Na
webe Beiersdorf v sekcii Udržateľnosť vám ju určite zodpovieme. Navštívte nás tam!