PRÍRODNÉ INGREDIENCIE

PRÍRODNÉ INGREDIENCIE V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANÉTA. JEDNA STAROSTLIVOSŤ.

natural skin care ingredients

Čo sú to prírodné ingrediencie?

Prírodné ingrediencie alebo tiež ingrediencie prírodného pôvodu môžu byť z rastlín, bylín, ale aj z minerálov alebo vedľajších živočíšnych produktov. Niektoré z nich iste poznáte, používajú sa pomerne často, napríklad aloe vera. O ostatných možno ale počujete prvýkrát, napríklad o benzylalkohole, prírodnej konzervačnej látke, ktorú produkujú niektoré rastliny. 

Pretože sa prírodné ingrediencie pred použitím ešte spracúvajú, označujeme ich ako ingrediencie prírodného pôvodu. Vo finálnej podobe si však zachovávajú viac ako polovicu svojej molekulárnej štruktúry.

Snažíme sa znížiť množstvo ingrediencií, ktoré pochádzajú z fosílnych zdrojov, a naopak, zvýšiť objem tých prírodných. Na prvom mieste je pre nás ale vždy šetrnosť k pleti a dopad na životné prostredie.

PRÍRODNÉ INGREDIENCIE V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ

Dôvodov, prečo ľudia vyhľadávajú kozmetiku s čo najväčším obsahom prírodných a organických látok, môže byť hneď niekoľko. Niekto sa chce vyhnúť syntetickým látkam, iný sa pre ňu rozhodne z čisto etických dôvodov. Či už sa rozhodnete vyskúšať silu prírody z akéhokoľvek dôvodu, u nás nájdete, čo hľadáte.

Kozmetické produkty sa môžu vyrábať zo syntetických i prírodných látok. My v NIVEA používame oboje, ale bez ohľadu na to, aký je pôvod ingrediencií, vždy vyberáme tie, ktoré sú bezpečné pre vás i pre životné prostredie.

Vy si tak môžete nájsť produkty, ktoré vám budú perfektne vyhovovať. Skúšať, testovať, vyberať. A vždy s vedomím toho, že ide o kozmetiku, pri výrobe ktorej venujeme pozornosť aj ochrane prírody – pôdy, vody, ale napríklad aj lesov.

NIVEA produkty s prírodnými ingredienciami

Objavte kúzlo radu NIVEA Naturally Good. Všetky produkty Naturally Good obsahujú medzi 95 až 99 % ingrediencií prírodného pôvodu.

Organické ingrediencie

Niektoré naše prírodné rastlinné ingrediencie pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. To znamená, že ich poľnohospodári pestujú bez použitia syntetických látok a v súlade s prírodnými procesmi.

Patrí medzi ne napríklad arganový olej, aloe vera, avokádo, alebo zelený čaj:

Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

Úprimnosť a transparentnosť voči zákazníkom je pre nás veľmi dôležitá. Preto vám zodpovedáme všetky otázky týkajúce sa udržateľnosti. Zaujíma vás niečo, na čo ste tu nenašli odpoveď? Na webe Beiersdorf v sekcii Udržateľnosť ju určite nájdete.