Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

životné prostredie

NIVEA a udržateľný
rozvoj

Cítime zodpovednosť (nielen) za životné prostredie

Staráme sa nielen o vašu pokožku, ale aj o životné prostredie,
v ktorom žijeme. Prečítajte si viac o pravidlách,
ktoré sa NIVEA zaviazala dodržovať.

Starostlivosť o životné prostredie a udržateľný rozvoj

Starostlivosť. O vašu pokožku, vlasy, pery… To je len časť našej podnikateľskej misie. V NIVEA dobre vieme, že je potrebné starať sa nielen o zákazníkov, ale aj o našich zamestnancov a životné prostredie, v ktorom všetci žijeme. Kvalitné výrobky pre starostlivosť o telo vyrábame už viac ako 100 rokov. A rovnakú dobu sa venujeme i výskumu. Vďaka nemu dokážeme vyrobiť tie najlepšie a najkvalitnejšie výrobky, ale i neustále znižovať dosahy na životné prostredie. Naše snaženie nie je náhodné. Naopak. Je v súlade s medzinárodnou stratégiou spoločnosti Beiersdorf, ktorá jasne hovorí „Staráme sa, zaujímame sa!“ Prečítajte si o nej viac.

 
 

Starostlivosť. O vašu pokožku, vlasy, pery… To je len časť našej podnikateľskej misie. V NIVEA dobre vieme, že je potrebné starať sa nielen o zákazníkov, ale aj o našich zamestnancov a životné prostredie, v ktorom všetci žijeme. Kvalitné výrobky pre starostlivosť o telo vyrábame už viac ako 100 rokov. A rovnakú dobu sa venujeme i výskumu. Vďaka nemu dokážeme vyrobiť tie najlepšie a najkvalitnejšie výrobky, ale i neustále znižovať dosahy na životné prostredie. Naše snaženie nie je náhodné. Naopak. Je v súlade s medzinárodnou stratégiou spoločnosti Beiersdorf, ktorá jasne hovorí „Staráme sa, zaujímame sa!“ Prečítajte si o nej viac.

 

Suroviny využívame s rozmyslom

ZA PRIMERANÉ POUŽÍVANIE PALMOVÉHO OLEJA

Vzácne oleje, výťažky z kvetov, z byliniek… v našich výrobkoch sa objavujú prírodné látky a my vieme, že ich množstvo je často obmedzené. Preto podporujeme udržateľné zdroje, odmietame drancovanie prírodného bohatstva a neustále pracujeme na vývoji alternatív, ktoré budú minimálne rovnako kvalitné. Tiež používame len bezpečné konzervačné látky

Palmový olej? Pri samotnej výrobe ho nepoužívame. Ale používame takzvané emulgátory. Ide o látky, ktoré sú v kozmetickom priemysle bežné. Vyrábajú sa z minerálnych a rastlinných olejov, často z kokosového a repkového oleja. A áno, niekedy aj z oleja z palmových jadier.

Prečítajte si viac o minerálnych olejoch v kozmetike: o ich účinkoch, dôležitosti a bezpečnosti.

palmový olej

Naše výrobky netestujeme na zvieratách

zvierata

Naša snaha smeruje k ďalšiemu rozširovaniu a rozvoju týchto alternatívnych metód. Aktívne presadzujeme ich celosvetové prijatie a zákaz testovania na zvieratách. 

Naše výrobky nie sú testované na zvieratách. A neboli ani v dobe, keď v roku 2004 vstúpila do platnosti smernica o testovaní kozmetiky na zvieratách na území EÚ. Sme presvedčení o tom, že testovanie na zvieratách nie je nutné a existujú alternatívy.

V marci 2013 potom v rámci EÚ vstúpila do platnosti ďalšia časť smernice, ktorá zakazuje predaj kozmetických výrobkov, ktoré obsahujú zložky testované na zvieratách. My v spoločnosti Beiersdorf túto smernicu vítame a uvedomujeme si jej dôležitosť.

Okrem toho sa už viac ako 20 rokov aktívne podieľame a pracujeme na rozvoji a rozšírení in-vitro procedúr, teda na testovaní vykonávanom v skúmavkách. Sme autormi postupu, ktorý umožňuje otestovať potenciálnu alergickú reakciu organizmu bez toho, aby bola látka testovaná na živom tvorovi.

 

Menej odpadu, viac kvality

Takmer 100 % našich obalov je recyklovateľných. Navyše neustále znižujeme množstvo materiálov, ktoré potrebujeme na obaly. Niektoré na výrobu náročné materiály už nepoužívame vôbec, iné používame opakovane alebo recyklujeme. A tým aktívne znižujeme ekologickú záťaž.

Množstvo odpadu znižujú i praktické balenia, ktoré môžu zákazníci naplniť. Typickým príkladom sú tekuté mydlá v plastových fľašiach s dávkovačom, ktoré je možné znovu naplniť.

 

Zodpovedne i v kanceláriách

V kanceláriách našej lokálnej pobočky sme rovnako podnikli opatrenia, ktorými sa usilujeme o to, aby bol dosah našej každodennej činnosti na životné prostredie čo najšetrnejší.

  • Namiesto balenej vody v PET fľašiach pijeme kohútikovú vodu. Významne tak znižujeme našu produkciu odpadu.
  • Triedime odpad. Recyklujeme a šetrne likvidujeme už nepotrebné kozmetické výrobky.
  • Tlačíme menej a úspornejšie. Podporujeme "digitálne meetingy" (schôdzky, kde miesto tlačených podkladov nahliadame do svojich notebookov).
  • Pred odchodom z práce vypíname počítače. Šetríme energiou.

 

Pre viac informácií o spoločnosti Beiersdorf navštívte, prosím http://www.sustainability.beiersdorf.com/