Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Čo spôsobuje pupienky?

Čo spôsobuje pupienky na tvári a ako sa ich zbaviť?

Príčiny akné a rady, ako sa s ním vysporiadať.

Pupienky zanechávajú jazvy na tvári i na duši. Kazia nám náladu a znižujú naše sebavedomie. Existuje ale riešenie. S trochou vhodnej starostlivosti môžete povedať akné zbohom raz a navždy!

Prečo vlastne máme pupienky?

Prečítajte si, čo spôsobuje pupienky na tvári a ako môžete zmenou životného štýlu a správnym čistením pleti ovplyvniť ich vznik.

Pupienky sú upchané a zapálené mazové žľazy

 

Mnoho ľudí trápi akné len v určitej fáze ich života, väčšinou vo veku dospievania. Niekedy sa ale spolu s pubertou nelúčia a sprevádzajú nás až do dospelosti. 

Ako také pupienky vlastne vznikajú? K malým vlasovým folikulám, ktoré sa nachádzajú v našej koži, sú pripojené mazové žľazy. Ich úlohou je vylučovať maz, aby tak zabránili vysychaniu pokožky. Keď sa ale mazové žľazy upchajú a zapália, začnú sa na našej tvári rojiť pupienky. Najčastejšie sa táto pleťová pohroma vyskytuje v tzv. T-zóne, teda v oblasti zahŕňajúcej čelo, nos a bradu.

Ako sa pupienkov na tvári zbaviť a zabrániť ich ďalšiemu vzniku?

Nedopusťte, aby vám otravné pupienky znižovali sebavedomie! Máme pre vás niekoľko jednoduchých rád, tipov a trikov, ako sa ich zbaviť a zabrániť ich návratu.

Správne ranné čistenie pleti je základ
Ranné čistenie pleti je rovnako dôležité ako večerné odlíčenie. Po prebudení by ste mali zbaviť pokožku potu, mazu a nečistôt, ktoré sa na nej usadili v priebehu noci. Upchané póry totiž môžu viesť k vzniku pupienkov. Vyskúšajte napr. Detoxikačný ílový čistiaci krém Urban Skin 3 v 1

Ako liečiť akné

Pravidelná denná starostlivosť o pleť je súčasťou každej liečby akné. Pokožku by ste mali čistiť dvakrát denne, aby sa póry zbavili všetkých nečistôt. Dobre zvolená kozmetika môže mať na vašu pleť obrovský vplyv. Pomôže s odstránením existujúcich pupienkov na tvári a zabráni ich ďalšiemu vzniku. Upchané póry skvele vyčistí napr. NIVEA Hĺbkovo čistiaci gél Clean Deeper.

Ak túžite po krásnej pleti bez lesku a upchaných pórov, máme pre vás riešenie. Spoľahnite sa na silu prírody a zamilujte sa znovu do svojej pleti! S prachom ulíc, čiastočkami nečistôt i upchanými pórmi si poradí čierna ryža, výťažky zo zeleného čaju a prírodný íl. Túto účinnú kombináciu môžete použiť hneď 3x inak: ako čistiaci krém, peeling i vyhladzujúcu a zmatňujúcu masku. To všetko nájdete v Detoxikačnom ílovom čistiacom kréme URBAN SKIN 3 v 1

Hydratovať potrebuje i mastná a problematická pleť

Hydratovať potrebuje i mastná a problematická pleť

Po čistení si vaša pleť zaslúži ešte hydratačnú starostlivosť. Tú jej poskytne až na 24 hodín NIVEA Zvláčňujúci denný krém. Rozšírené póry navyše zjemní a zabráni ich upchávaniu.

5 tipov pre udržanie zdravej a krásnej pleti

  • Pite dostatok vody, aby bola vaša pleť dobre hydratovaná.
  • Pleť si neumývajte príliš teplou vodou, vlažná úplne postačí.
  • Tvár nedrhnite uterákom, vodu z nej len jemne zotrite.
  • Urobte si čas na odpočinok. Stres môže byť tiež zdrojom pupienkov.
  • Pravidelne vymieňajte povlaky na vankúšoch, aby sa zabránilo šíreniu baktérií.

REGISTRUJTE SA DO NIVEA KLUBU A BUĎTE PRI VŠETKOM DÔLEŽITOM AKO PRVÍ

Pre členov NIVEA klubu toho máme oveľa viac a chceme si ich rozmaznávať

Čo pre vás máme nachystané?

  • NIVEA vzorky, ktoré budeme zasielať priamo do vašej poštovej schránky.
  • Klubové súťaže o balíčky rozmaznávajúcej kozmetiky a darčeky NIVEA.
  • Testovanie najnovších produktov NIVEA.
  • Súťaže o balíčky plné vzoriek.
  • A oveľa viac...