Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

NIVEA_BAU_header_MYTI-vlasu_3080x806px

AKO NA UMÝVANIE VLASOV

Tu sú tajné triky.

Len perfektne umyté vlasy môžu byť krásne. Ale viete, ako na to? Vypátrali sme pre vás najčastejšie prehrešky, ktorých sa na svojich vlasoch pri umývaní dopúšťame, ale i tajné triky stylistov pre ešte krajšie kadere. A tu sú!

3 NAJČASTEJŠIE CHYBY PRI UMÝVANÍ VLASOV

Aké že sú 3 najčastejšie prehrešky proti vlasovej etikete? Príliš mnoho kozmetiky, málo vody a nešetrné zaobchádzanie.

Niekomu stačí vlasy umyť dvakrát do týždňa, iný si ich umýva denne. Tak či tak, túto zdanlivo banálnu činnosť množstvo z nás podceňuje. Pritom pre vlasy, rovnako ako pre pleť, platí, že základom zdravého vzhľadu a krásy je dokonalá očista. Zle umyté vlasy so zvyškami kozmetiky naopak rýchlejšie spľasnú a objem do nich nedostanete ani pomocou stylingových prípravkov.

Trápia vás suché vlasy a pokožka? Prečítajte si v našom článku, ako by mala vyzerať Starostlivosť o suché vlasy a vlasovú pokožku!

AKO VYBRAŤ ŠAMPÓN?

Správne množstvo šampónu sme už prebrali. Aký ale zvoliť? Šampón vyberajte podľa typu vlasov, podľa problému, ktorý vás trápi, alebo podľa účinku, ktorý chcete dosiahnuť. Rýchlo sa mastiace jemné vlasy si zaslúžia inú starostlivosť než vlasy suché.

Potrebujete riešiť dva problémy súčasne? Máte napríklad spľasnuté vlasy bez objemu a trápia vás i lupiny? Pomocou šampónu a kondicionéru riešte problém s lupinami, a objem do vlasov dostaňte pomocou stylingových prípravkov – odporúčame napríklad NIVEA Penové tužidlo Volume Care, ktoré vlasom dodá dvojnásobný objem.

PRAVIDELNÉ STRIEDANIE

Vlasoví stylisti radia šampón pravidelne striedať – a to nielen s ohľadom na problémy, ktoré vás trápia, ale i podľa ročných období. Vaše vlasy potrebujú inú starostlivosť v zime a odlišnú v lete:

 • V zime sa zamerajte na hydratáciu.
 • V lete voľte výrobky s UV ochranou.

KONDICIONÉR? NUTNOSTŤ!

Sú vaše vlasy dlhšie než 5 centimetrov? Potom by pre vás používanie kvalitného kondicionéru malo byť samozrejmosťou. Kondicionér totiž vlasy ochráni, uhladí, dodá im hydratáciu a tým i lesk. V ideálnom prípade by kondicionér mal byť rovnakej značky ako šampón.

REGENERUJTE, REGENERUJTE, REGENERUJTE!

Máte pocit, že sú vaše vlasy unavené a zaslúžili by si naozaj hĺbkovú a cielenú starostlivosť? Stavte na šampóny a kondicionéry z radu NIVEA Repair & Targeted Care – vďaka unikátnej technológii Kera Detect budú vaše vlasy zase lesklé, hebké a plné života.

KERA DETECT - KEĎ POTREBUJETE NAOZAJ CIELENÚ STAROSTLIVOSŤ

Keď je povrch vlasu poškodený, nemôže chrániť vnútorné jadro, vlas je oslabený, ľahko sa štiepi a láme. Napraviť také poškodenie dokáže inteligentná technológia Kera Detect.

Unikátna kombinácia troch zložiek – regeneračných látok, panthenolu a tekutého keratínu – rozozná a obnoví poškodené miesta, vyplní povrchové trhliny a vlasy hydratuje a posilňuje zvnútra. Tie sú potom pružné, hladké a hebké. Vyskúšajte Ošetrujúci šampón NIVEA Repair & Targeted Care a Ošetrujúci kondicionér NIVEA Repair & Targeted Care.

9 z 10 žien potvrdzuje účinnosť tejto technológie vyvinutej a patentovanej značkou NIVEA.


Vlasová péče NIVEA

3 TRIKY NA UMÝVANIE VLASOV OD PROFESIONÁLA

374x280_masaz-behem-myti(2)

Rady pre ešte krajšie vlasy vďaka správnemu umývaniu si pre vás pripravil
Jan Tešík, vlasový stylista značky NIVEA:
 1. TEPLÁ VODA VLASY OTVORÍ
  Predtým, než vlasy prvýkrát namydlíte, prepláchnite ich teplou vodou. Vďaka teplu sa otvoria a všetky nečistoty, či už je to prach alebo zvyšky kozmetiky, sa dostanú von.
 2. ČISTÝ VLAS VŔZGA
  Naozaj! Stopercentne čisté vlasy sú na dotyk drsné, drhnú a pri pošúchaní medzi prstami „vŕzgajú“. Vďaka tomu máte istotu, že je všetka kozmetika preč a vlasy vydržia dlhšie svieže.
 3. NAHRIATÝ UTERÁK ZOSILNÍ ÚČINKY
  Pri aplikácii kondicionéru by ste nemali prekračovať odporúčanú dobu pôsobenia. Jeho účinky ale môžete zosilniť – stačí vlasy zamotať do nahriateho uteráka a nechať pôsobiť.

NIVEA - TO NAJLEPŠIE (NIELEN) PRE VAŠE VLASY

Pomohli vám naše rady a tipy? Veríme, že áno. A zo širokej ponuky výrobkov Starostlivosti o vlasy & styling si vyberte také, ktoré vám budú perfektne vyhovovať.