Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

pálenie-záhy

Pálenie záhy v tehotenstve

3 ľahké tipy, ako sa zbaviť pocitu hltača plameňov.

Zistite, ako ľahko zatočiť s nepríjemným pocitom plného žalúdka i pálením v krku a na hrudi.

Pálenie záhy v tehotenstve môžete úspešne predísť

Kedy pálenie záhy v tehotenstve skončí?

pálenie zahy

Nastávajúce mamičky trápi pálenie záhy najviac v prvých troch mesiacoch. V druhom trimestri väčšinou ustupuje, aby sa znovu vrátilo v poslednom trimestri. Vtedy rastúce bábätko zvyšuje tlak na žalúdok, a tým sa jeho obsah dostáva opäť nahor. A ako možno páleniu záhy predchádzať?

Pálenie záhy trápi takmer všetky tehotné ženy. Viete prečo?

Máte neodolateľnú chuť na všetko, čo je práve poruke? Keď v tehotenstve príde túžba po niečom pod zub, dokáže málokto premýšľať o otravnom pálení záhy, ktoré bude čo nevidieť nasledovať. S trochou dobrej vôle ale môžeme práve páleniu záhy v tehotenstve úspešne predísť, alebo aspoň zmierniť jeho priebeh.

V tehotenstve je ženské telo na pálenie záhy náchylnejšie. Prečo to tak je? Pažerák ústiaci do žalúdka je uzavretý akousi „spätnou záklopkou“. Tá zabraňuje, aby sa obsah žalúdka vrátane žalúdočných štiav vracal späť do pažeráka. Tehotenské hormonálne zmeny však spomaľujú zažívanie a uvoľňujú svalové zovretie pažeráka, takže žalúdočné šťavy putujú nahor a spôsobujú nepríjemné pálenie na hrudi.  

Je to rovnaké, ako keď držíte balónik naplnený vodou. Kým otvor balónika pevne stískate medzi prstami, voda neuniká. Keď však zovretie len trochu povolíte, voda môže ľahko vytiecť, najmä ak je balónik alebo vaše telo v pohybe. Ak vás teda páli záha, funguje ako prvá pomoc pokojový režim.

Trápia vás aj nevoľnosti?

nevolnost

 Zistite, čo robiť, keď udrú ranné nevoľnosti.

Čo na pálenie záhy v tehotenstve

pálenie záhy

A čo ešte?

Ďalej by mamičky mali vylúčiť alebo obmedziť potraviny a nápoje, o ktorých sa opakovane presvedčili, že vyvolávajú pálenie záhy. Ak sa ale príznaky pálenia záhy a prekyslenia vyskytujú dlhší čas alebo sú intenzívne, je nevyhnutné kontaktovať lekára a podrobiť sa vyšetreniu.