Strie alebo akné? Chráňte v tehotenstve svoju pokožku za dvoch


ZISTITE, AKO PREDCHÁZAŤ NAJBEŽNEJŠÍM PROBLÉMOM.

V tehotenstve sa mení celé telo vrátane pokožky. Niektoré ženy majú v tehotenstve bezchybnú pleť ako mávnutím čarovného prútika. Iným ale tehotenstvo naopak prináša komplikácie. Strie, akné, citlivá pokožka, podráždenie. Zistite, ako sa zbaviť týchto nepríjemností!

Viete, čo vás čaká? Máte z polovice vyhraté

V prípade, že poznáte dosahy, ktoré môže na vašu pokožku tehotenstvo mať, máte z polovice vyhraté. Pozrite sa na tie najbežnejšie problémy a zistite, ako im predchádzať a tiež akú starostlivosť zvoliť, ak sa predsa len objavia.
Zmenám môžete zabrániť

Ak budete vedieť svoju pokožku ochrániť, môžete potenciálne nepríjemnosti obmedziť na minimum či dokonca niektorým zmenám zabrániť. Nielen nastávajúce mamičky, ktoré čakajú prvé dieťatko, by mali dodržovať pravidelný režim starostlivosti o pokožku pred, počas i po tehotenstve. Napríklad hydratačné prípravky totiž môžu dokázať doslova zázraky a vašej pokožke zabezpečia dokonalé zdravie. Pretrvávajú vaše problémy dlhšie než niekoľko dní alebo sú závažnejšieho charakteru? Potom sa radšej obráťte na svojho lekára či pôrodnú asistentku.


Žiarivá pleť: Patríte medzi šťastlivcov?

Zdravím žiariaca pleť, o ktorej často počúvate v spojení s tehotenstvom, nie je len nejaká prázdna fráza.  Počas tehotenstva si ženská pleť udržuje vyššiu vlhkosť, a preto je taká nádherne žiarivá. Napriek tomu i naďalej dbajte na dostatočný prísun tekutín a veľa odpočívajte. Pre hebkú pokožku používajte hydratačný základ, ktorý pomôže spoľahlivo skryť možné začervenanie vašej pleti. Vyskúšajte napríklad NIVEA Výživné telové mlieko Body Milk. Ak nemáte rada lepkavý pocit po aplikácii telového mlieka alebo nechcete čakať, až sa telové mlieko vstrebe, vyskúšajte NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy, ktoré predstavuje ľahkú cestu k hebkej pokožke.

Strie v tehotenstve: Neminú takmer nikoho

Strie postihujú 75 až 90 % tehotných žien. Ako sa vaše bábätko vyvíja a váha rastie, pokožka sa naťahuje a objavujú sa na nej začervenané, hnedasté či fialové prúžky. Také zmeny sa dejú predovšetkým počas tretieho trimestra a najčastejšie zasahujú bruško, poprsie a stehná. I keď to bude možno chvíľku trvať, tehotenské strie by mali po pôrode pomaly miznúť

Ich intenzitu však môžete minimalizovať nielen vtieraním krému proti striám. Pomôže tiež vtieranie oleja či krému s vysokým obsahom vitamínu E do postihnutých partií. Spríjemnite si masáž napríklad NIVEA Telovým olejovým sérom LUMINOUS630, ktoré zároveň pokožku spevňuje, zjednocuje jej tón, intenzívne ju vyživuje, redukuje viditeľnosť strií a navyše nádherne vonia.

Strie najčastejšie zasahujú bruško
Starajte sa o svoju pokožku

Podráždenie kože: Zaberá i obyčajný púder

S prírastkom na váhe môže byť pokožka v niektorých partiách podráždená tým, ako sa vzájomne otiera o seba či o oblečenie. Také podráždenia či odreniny sa často objavujú na vnútornej strane stehien alebo pod prsiami. Tam sa na začervenanej, vlhkej pokožke vytvárajú pľuzgieriky a pokožka sa zapaľuje. Aby vaša koža zostala chladná a suchá, noste bavlnené oblečenie a zo šatníka odstráňte všetko tesné. Tiež púder pomôže vstrebať akúkoľvek nadmernú vlhkosť.


Svrbenie a vyrážky: Noste voľné oblečenie

I keď je občasný výskyt vyrážok a svrbenia počas tehotenstva bežným javom, dávajte si pozor na problematické miesta, kde tieto problémy pretrvávajú a časom sa zhoršujú. Nosením voľného oblečenia s vysokým podielom bavlny a používaním telových mliek a hydratačných prípravkov môžete bežné prejavy vyrážky či podráždenia upokojiť.
Niekedy sa však môžu objaviť vážnejšie príznaky. Počas tehotenstva môžu ženy častejšie trpieť kandidózou, ktorá spôsobuje svrbenie v pošvovej oblasti. Ak sa u vás objavia nejaké dlhšie trvajúce miestne zmeny či svrbenie v tejto oblasti, okamžite sa obráťte na svojho lekára či pôrodnú asistentku.

Citlivá pokožka: Starajte sa viac než obvykle

Čím viac sa zvyšuje hladina hormónov, tým je pokožka citlivejšia. Kozmetické a ošetrujúce výrobky, ktoré ste predtým pravidelne používali, môžu náhle začať kožu dráždiť. Tiež pôsobenie slnečného žiarenia môže byť pre vašu pokožku agresívnejšie než obvykle. Nepoužívajte teda výrobky, ktoré vašu pokožku dráždia, a tiež teraz oželejte dlhé kúpele. Dožičte si pravidelné ošetrenie hydratačnými prípravkami a pokožku chráňte vysoko účinnými opaľovacími krémami. Spoľahlivú ochranu vám poskytne NIVEA sprej na opaľovanie Sensitive OF 30, ktoré je navyše bez parfumácie, farbív a konzervantov.


Akné: Prípravky vyberajte obozretne

Počas tehotenstva dochádza vďaka vyšším hormonálnym hodnotám ku zvýšeniu množstva kožného mazu, ktorý si naša pleť vytvára, aby zostala hebká. V dôsledku toho dochádza k upchaniu pórov a vzniku akné. Na čistenie takto postihnutých partií pleti používajte jemné čistiace a hydratačné výrobky bez obsahu olejov. Niektoré výrobky na liečbu akné nemožno používať počas tehotenstva, určite sa teda o ich bezpečnosti najskôr poraďte so svojím lekárom.
Citlivá pokožka

Trápi vás problém dlhodobo? Vyhľadajte lekára

Nezabudnite, že existujú i ďalšie zmeny, na ktoré si treba dávať pozor. Väčšina z nich je úplne prirodzená a onedlho odoznie. Ak však niektoré z nich nezmiznú, alebo vás nepríjemne obťažujú, je vždy najlepším riešením obrátiť sa priamo na lekára.  
Dostatočná hydratácia vašej pokožky počas tehotenstvo môže dokázať zázraky. Od chvíle, keď zistíte túto úžasnú novinku, po okamih, keď svoj uzlíček šťastia držíte v náručí, vás bude NIVEA sprevádzať svojou výnimočnou starostlivosťou.

Productstage_bg