tehotna žena

Starostlivosť o vlasy
v tehotenstve


UŽITE SI DEVÄŤ MESIACOV KRÁSNYCH A SILNÝCH VLASOV!

Počas tehotenstva budú vaše vlasy rásť a silnieť. Pripravia sa tak na záťaž, ktorá ich čaká po pôrode.

Ako sa vlasy počas tehotenstva zmenia?

vlasy
Lesklé, husté, plné sily. Také budú vaše vlasy, keď budete čakať potomka. Starostlivosť netreba meniť.

Máte obavy, že vaše vlasy počas tehotenstva zoslabnú? Tak ste na omyle. V tehotenstve sa naopak môžete tešiť na kvalitné a zdravé vlasy. Počas gravidity vlasy menej padajú, sú silnejšie a rýchlejšie rastú. Dôvodom je nárast estrogénov v krvi. Práve tie stimulujú rastovú fázu vlasov a zastavujú fázu vypadávania.

Zmeny počas tehotenstva sa však môžu prejaviť nielen rastom, ale napríklad aj farbou alebo mierou zvlnenia. Niektorým ženám môžu vlasy stmavnúť, alebo zosvetlieť, kučeravé ženy môžu zasa pozorovať, že sa im vlasy krútia viditeľne menej či viac.

Všeobecne bývajú tehotné ženy so svojimi vlasy veľmi spokojné. Aj tu však platí, že každý organizmus pracuje individuálne. Niektorým ženám sa počas tehotenstva vlasy viac mastia, iné pociťujú naopak ich vysúšanie.

Ako docieliť prirodzene lesklé vlasy? Prečítajte si naše tipy a povedzte koniec trápeniu s mastnými vlasmi!

 

Potrebujú vlasy v tehotenstve špeciálnu starostlivosť?

Nie je dôvod, aby ste v tehotenstve menili bežnú starostlivosť o svoje vlasy. Pokojne môžete používať rovnaký šampón a kondicionér, na ktorý ste zvyknutá. Tehotné ženy však často zistia, že predtým obľúbená vôňa im zrazu nevonia. Šampóny s jemnými vôňami, ako je NIVEA Hairmilk Shine, upokoja vaše zmysly a vlasy starostlivo ošetria.

Počas tehotenstva bývajú vlasy žien silnejšie a nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Ak však pozorujete, že vám vlasy slabnú alebo vypadávajú, poraďte sa radšej so svojím gynekológom. Problémy s vlasmi počas tehotenstva môžu signalizovať nedostatok niektorých minerálov, ktoré sú dôležité pre vás i pre vaše bábätko.

hairmilk
V tehotenstve pokojne ďalej používajte šampón a kondicionér, na ktorý ste zvyknutá. Ak vám teda neprestane voňať…
vlasy

Dajte prednosť prírodným farbám na vlasy

Mali by ste sa v tehotenstve vyhnúť farbeniu? V tejto otázke kolujú rôzne názory a v odpovediach sa nezhodujú ani odborníci. Žiadne štúdie dosiaľ nepreukázali, že by farbivá a iné chemické látky používané pri ošetrení vlasov mohli plod nejako poškodiť. I napriek tomu existuje nepatrná možnosť, že tieto látky preniknú cez pokožku do krvného obehu matky.

Čím menej chémie budete v tehotenstve používať, tým lepšie. Ak sa bez farbenia vlasov nezaobídete, vyskúšajte farbivá prírodné. I s hennou môžete svojim vlasom dodať krásny farebný odtieň a lesk.  

Ako vlasy zregenerovať a vyživiť prírodnou cestou? Vyskúšajte kokosový olej: zázrak pre vaše vlasy.

 

Po pôrode vlasy opäť zoslabnú

Vaše vlasy budú počas tehotenstva naberať silu, aby sa pripravili na záťaž počas dojčenia. Do materského mlieka vkladá telo mnoho minerálov a živín, a kvalita vlasov tak môže zoslabnúť. Po pôrode sa navyše opäť spustí fáza vypadávania. Tento jav je ale úplne prirodzený, takže žiadny strach.

Až na svojom hrebeni pri rannom rozčesávaní nájdete chumáč vlasov, nezúfajte. Vypadávanie vlasov po pôrode je úplne bežné a počas nasledujúcich mesiacov sa ich rast vráti do normálu.

vlasy
Počas tehotenstva vlasy silnejú. Po pôrode a počas dojčenia naopak slabnú a vypadávajú. Ale žiadny strach, obvykle ide len o dočasný stav.

vlasy