opuchy nôh v tehotenstve

Opuchy nôh v tehotenstve

Topánky si kupujte radšej väčšie.
Pýtate sa sama seba, ako je možné, že sa nevojdete do svojich obľúbených a inokedy pohodlných lodičiek alebo poltopánok? Odpoveďou sú zmeny, ktoré sa v tehotenstve dejú s vaším telom. Poďte sa pozrieť, ako v tehotenstve správne vybrať nové topánky, a zistite, čo zaberá na opuchy nôh.

Čo je príčinou opuchnutých nôh v tehotenstve?

Za podivné zväčšenie nôh môžu tehotenské kilogramy navyše. Tie totiž znižujú a splošťujú vašu klenbu, a tým zväčšujú dĺžku a šírku nohy. Pretože je tento proces postupný, možno nespoznáte zmenu hneď. Navyše ženská márnivosť a trochu i márnomyseľnosť pri nákupe topánok (presvedčenie, že menšie je lepšie a krajšie) tiež hrajú svoju rolu. Lenže tento zvyk sa v konečnom dôsledku môže obrátiť proti vám. 

Príliš tesná obuv oslabuje svaly chodidiel a skracuje väzy, ktoré umožňujú naťahovať prsty na nohách. Výsledkom potom môžu byť najrôznejšie ortopedické problémy – zrútená klenba, vybočené kĺby a iné bolestivé ťažkosti. Radšej si zaobstarajte obuv zodpovedajúcej veľkosti čo najskôr. Ženy predsa milujú nakupovanie topánok. 

 

Vyberte si tie správne topánky a užívajte si pohodlie

V tomto prípade sa najskôr nebudete môcť príliš odviazať. Obuv v tehotenstve nie je ani tak o posledných trendoch, ako skôr o pohodlí. Tiež bohužiaľ platí – čím vyššie podpätky, tým menej komfortu. Zbohom, lodičky na ihlách. Ale nebojte sa, len na chvíľu!

A ako teda vybrať správnu obuv? Predovšetkým topánka musí dobre padnúť: ubezpečte sa, že vás nikde nedrie, v špičke netlačí a máte dostatok priestoru na pohyb prstov. Vyskúšajte jednoduchý trik – obkreslite topánku na papier alebo vyberte vnútornú vložku topánky a postavte sa na ňu. Ak je vaša noha rovnako veľká či väčšia než obrys, potrebujete väčšiu veľkosť.

Ako sa opuchov nôh zbaviť?

Opuchy nôh trápia každú nastávajúcu mamičku a zbaviť sa ich nadobro je takmer nemožné. Môžete ich ale účinne zmierniť. Vyskúšajte nasledujúce tipy: