Čo môžete čakať od svojho tela po pôrode?

Máte pocit, akoby ste ubehli maratón? Niet divu, veď pôrod je obdivuhodný výkon. Čo vaše telo čaká teraz?

Nenechajte sa vyviesť z miery radami ostatných

Od pôrodu  je už všetko len hračka! Počuli ste tento názor i vy? Rozhodne sa nenechajte vyviesť z miery podobnými nezmyslami. Celkom iste vás zalial pocit nevýslovného šťastia a lásky, lenže sú tu tiež nové výzvy, povinnosti a zmeny. Tie sú síce úplne normálne, napriek tomu vám bude chvíľu trvať, než si na ne zvyknete. Poďme sa pozrieť, čo môže po pôrode nasledovať. Pretože pripravená zvládnete všetko lepšie.

poporodny blues

Ste unavená, vyčerpaná a bábätko stále plače? Máme pre vás 12 tipov, ako utíšiť dojčenský plač.

poporodný blues

Do 6 týždňov budete zase fit

Náhle zmeny sa netýkajú len starostlivosti o bábätko, ale aj vášho popôrodného stavu – psychického i fyzického. Počas šestonedelia dochádza k spätnému zavinovaniu maternice, ktoré sprevádzajú mierne kŕče (nazývané  popôrodné sťahy). Tie môžu zosilnieť počas dojčenia. Možno budete krvácať (popôrodnému krvácaniu sa tiež hovorí očistky), zo začiatku silno, neskôr len mierne.  

 

Popôrodné blues stretne skoro každého

Potom je tu tzv. popôrodné blues, ktoré má na svedomí prudký pokles hladiny estrogénu. Je úplne bežné, ak sa cítite počas prvých týždňov s novorodencom precitlivená, podráždená, smutná, melancholická alebo úplne vyčerpaná. Neprepadajte však panike, popôrodné blues stretne až 80 % mamičiek. Sotva sa hladina hormónov opäť upokojí, podobné stavy zmiznú rovnako rýchlo, ako sa objavili. 


Šetrite sa a buďte na seba dobrá

Prvý rok s bábätkom vám môže pripadať ako maratónsky beh: budete unavená, bez akejkoľvek pomoci, čo vás čaká za ďalšou zákrutou a cieľová páska v nedohľadne. Nič ale nie je tak beznádejné, ako na prvý pohľad vyzerá. A nezabudnite – stali ste sa mamičkou, čo je samo o sebe nádherné a nič vás teda nemôže vyviesť z miery! Snažte sa užiť si každý krásny okamžik s vaším novorodeným bábätkom, pretože aj keď sa to teraz zdá neuveriteľné, ani sa nenazdáte a bude sa batoliť pri vašich nohách!

Aby na vás únavu nebolo toľko poznať… Máte oči ako medvedík panda? Zbavte sa kruhov pod očami nasledujúcimi piatimi krokmi.

Šetrite sa

únava


NIVEA vám so starostlivosťou o dieťatko pomôže

užívajte si každý okamih

Budeme vás sprevádzať  i naďalej a niektoré rady, tipy a informácie určite prídu vhod a uľahčia vám život. Na výrobky značky NIVEA i NIVEA BABY sa tiež môžete spoľahnúť, zaručia bezpečnú a jemnú starostlivosť o pokožku bábätka. Všetky výrobky NIVEA BABY sú vyvinuté v spolupráci s dermatologickými expertmi a pediatrami a sú inšpirované skúsenosťami a želaniami skutočných mamičiek. A tak sú zárukou tej najlepšej starostlivosti o vaše bábätko.