PROBLEMATICKÁ PLEŤ

Vyzerá vaša pleť aj po tridsiatke ako v puberte? Správna starostlivosť pomôže!

Ako bojovať s vyrážkami nielen v puberte. Puberta je už pár rokov za vami a vy stále musíte riešiť vyrážky, podráždenú a problematickú pleť? Poradíme vám, ako s týmito problémami zatočiť raz a navždy.

Ako je možné, že nás podráždená a problematická pleť trápi aj v 30-ke?

Prečo sa nám objavujú vyrážky aj v neskoršom veku? Závisí to od toho, aká bola vaša pleť v puberte. Ak sa vám v puberte veľa mastila, je pravdepodobné, že sa vyrážky sem-tam objavia aj v 30-ke. Typ pleti sa chvalabohu/bohužiaľ nezmení sfúknutím sviečok na narodeninovej torte. Aby ste svojej pleti poskytli správnu starostlivosť, musíte vedieť, čo sa s ňou deje.

Čo sa s pleťou deje, keď sa vám objaví vyrážka?

Existuje veľa dôvodov, prečo je pleť podráždená a náchylná na vznik vyrážok: Patria medzi ne genetika, stres a hormonálne výkyvy, nezdravý životný štýl...

Primárnou príčinou vzniku akné je ale kožný maz. Olejovitá látka, ktorú produkujú mazové žľazy. Kožný maz upcháva póry, tie potom priťahujú baktérie a po „nájazde“ baktérií sa upchatý pór zapáli. A voilà: Nevzhľadná vyrážka je na svete!

Impure skin over 30

Prečo nás vyrážky trápia aj v neskoršom veku?

Často v tom hrá úlohu genetika, ale potrápiť pleť (a následne našu psychiku a sebavedomie) dokážu aj hormonálne antikoncepcie alebo tehotenstvo. Pleť môže byť náchylnejšia na vznik vyrážok, ak beriete lieky – typické antidepresíva alebo prípravky s kortizónom.


Vyvarujte sa chýb!

Zamerajte svoju pozornosť na pleť! Je síce pravda, že ženy so zmiešanou a mastnou pleťou sú viac náchylné na tvorbu vyrážok, ale správnou starostlivosťou môžete množstvu problémov predísť.

Chráňte vašu pleť

 

Produkty si vyberajte podľa typu vašej pleti

Používate produkty, ktoré sú vhodné pre váš typ pleti? Len tak dosiahnete čistú a sviežu pokožku. Na čistenie pleti je ideálna NIVEA Micelárna voda Urban Skin Detox. Tá je určená pre mastnú pleť. Vďaka nej teraz môžete ľahko hĺbkovo vyčistiť pleť, zbaviť ju mejkapu a riasenky i obyčajných nečistôt, a ešte ju zanechať krásne matnú, sviežu a upokojenú.

A zlaté pravidlo, ktorého je dobré sa držať? Nesiahajte si zbytočne na tvár, pravidelne si doprajte návštevu kozmetiky a ak už sa vám vyrážka vytvorí, nesnažte sa ju za každú cenu a silou „zlikvidovať“. Narobíte tak len viac škody ako úžitku.


Relaxujte!

To sa ľahko povie, ale ako to urobiť? Veríme, že spôsob nájdete. Je totiž potvrdené, že vyrážky a podráždená pleť nie sú len výsledkom typu pleti. Ide o kombináciu starostí, bolestí a stresu, ktorá narúša prirodzenú rovnováhu vašej pokožky. Takáto hodina jogy dokáže zázraky! A to nielen s vaším telom, ale aj kvalitou pleti.

Urobte si čas sama na seba!

Dôležitým krokom ku krásnej pleti je redukcia stresu. Pendlujete neustále medzi rodinou a prácou? Vďaka niekoľkým jednoduchým krokom si vyhradíte aj chvíľku času pre seba:

  • Nakupovanie raz týždenne vám ušetrí nielen veľa času a peňazí, ale aj nervov. A pri nákupe sa zamerajte predovšetkým na čerstvé potraviny plné vitamínov.
  • Varte na viac dní dopredu. Niektoré porcie môžete aj zamraziť. Ušetríte si tak čas pre seba a zároveň sa vyhnete fast foodom.
  • Aby vám šla práca od ruky, je dôležitá pestrá a vyvážená strava. Pripravte si jedlo do škatuľky. Môžete si s kolegami vymieňať recepty!
  • Nebojte sa hovoriť nie! Uvidíte, aké má toto čarovné slovo účinky. Nastavte si svoje hranice a tých sa držte, váš život bude hneď o niečo jednoduchší. 

 

Workout

Športom k zdraviu a krásnej pleti!

Šport a zdravá vyvážená strava znižujú stres a posilňujú imunitu. A v neposlednom rade pravidelné športovanie prospieva aj vašej pleti.

Ošetrujte svoju pleť, ona si to zaslúži!

Príroda dokáže hotové zázraky! Maska zo zeleného ílu má protizápalové účinky a upokojuje podráždenú pleť.

 Na jej výrobu budete potrebovať:

  • 2 polievkové lyžice zeleného ílu (zoženiete ho v lekárni alebo drogérii),
  • 2 polievkové lyžice vody.

Zmes zmiešajte, kým nebude dokonale hladká, bez hrudiek. Masku naneste na tvár a časť krku a nechajte ju úplne zaschnúť. To trvá zhruba 30 minút. Potom masku dôkladne opláchnite vlažnou vodou. Vaša pleť bude krásne hebká a jemná

Poraďte sa s odborníkmi

Ak vás trápi podráždená pleť aj v 30-ke a pravidelná starostlivosť a čistenie nezaberajú, je dobré požiadať o radu dermatológa alebo vašu kozmetičku. Doprajte si chvíľku relaxu a nechajte pracovať profesionálov. Chemické peelingy na báze ovocných kyselín zlepšia vašu pleť už po ôsmich aplikáciách.

Objavte ďalšie metódy, ktoré vám pomôžu zbaviť sa vyrážok.

product stage bg