uprava-obocia

Kauza obočie

Ako ho upraviť a ošetrovať, aby ste vyzerali prirodzene. Obočie je večná téma. Jednu dobu leteli úzke čiarky, potom zase tuční slimáci. Ako medzi týmito trendmi nájsť zlatú strednú cestu a docieliť prirodzené a upravené obočie? Podelíme sa s vami o tipy, vďaka ktorým to zvládnete v pohodlí svojho domova!

Aký tvar je ten pravý?

Tu nastáva asi najväčší kameň úrazu. Tvar obočia je veľmi zásadný a mnoho žien si s ním stále nevie poradiť. Pritom je určenie a „načrtnutie“ správneho tvaru veľmi jednoduché, ak viete, ako na to.

Stačí vám na to vatová tyčinka a ceruzka na oči. A potom už len trochu zručnosti pri manipulácii. Pamätajte na to, že obočie by malo začínať na pomyselnej priamke, ktorá prechádza vnútorným kútikom vášho oka a nozdrami vášho nosa. Koniec obočia je potom ideálny na priamke, ktorá nozdry spája s vonkajším kútikom oka. A najvyšší bod obočia? Ten by mal ideálne ležať na spojnici nozdier a vašej zrenice.

Kauza obočie: Ako ho upraviť a ošetrovať | NIVEA

Kauza obočie: Ako ho upraviť a ošetrovať | NIVEA


Trhanie obočia? Áno, ale podľa pravidiel

Kauza obočie: Ako ho upraviť a ošetrovať | NIVEA

Spôsobov úpravy obočia existuje celý rad. Tým najčastejším je ale stále trhanie pinzetou. Vďaka pinzete chĺpky vytrhnete aj s korienkom, takže narastú pomalšie, ako keď ich napríklad zastrihnete. A navyše máte čas rozmyslieť si každý krok (na rozdiel od úpravy voskom, kde jedno nepremyslené trhnutie môže znamenať malú kozmetickú pohromu).

 

Pri trhaní však dbajte na základné pravidlá:

 • Chĺpky trhajte v smere ich rastu.
 • Pred trhaním obočie starostlivo odlíčte.
 • Najskôr si nakreslite požadovaný tvar obočia, až podľa neho ho môžete začať vytrhávať. 
 • Používajte kvalitnú pinzetu: Môže sa zdať, že sú všetky rovnaké, ale opak je pravdou. Ak budete mať príliš tupú pinzetu, chĺpky správne nevytrháte. A navyše vás to bude poriadne bolieť.

 

Náš tip: Opäť prichádza na scénu náš NIVEA Creme, vďaka ktorému bude trhanie obočia menej bolestivé a pokožka následne menej podráždená. Stačí ho pred trhaním vmasírovať do danej oblasti.


Ako zamaskovať podráždenie pokožky?

Máte pred dôležitou schôdzkou a premýšľate, či si ešte upraviť obočie, alebo ho radšej nechať tak a vyvarovať sa prípadnému začervenaniu kože? Tak už neváhajte a smelo sa do úpravy pustite. Stačí sa pozrieť, ako trhanie obočia vykonať bezbolestne a potom už len použiť korektor na zamaskovanie červených škvrniek. A je to! Môžete smelo vyraziť na schôdzku.


S farbou na obočie opatrne

Kauza obočie: Ako ho upraviť a ošetrovať | NIVEA

Chcete svoje obočie trochu zvýrazniť a prvé, čo vám napadá, je farba na obočie? Než sa po ňu vydáte, radšej si to ešte rozmyslite. A ak ste skôr svetlý typ, rovno sa jej oblúkom vyhnite. Farby na obočie sú totiž často veľmi výrazné (a to aj po krátkej dobe pôsobenia) – a na svetlej pleti tak môžu pôsobiť agresívne a vulgárne. 

 

Stále sa chcete pustiť do farbenia? Potom nezabudnite na tieto pravidlá:

 • Vždy si pred farbením obočie najskôr upravte: Vytrhajte ho a dokreslite do požadovaného tvaru.
 • Podľa tohto tvaru naneste farbu.
 • Držte sa návodu na obale farby a radšej neexperimentujte.
 • Snažte sa farbiť prevažne chĺpky, nie pokožku.


Dokresľovanie je zlatá stredná cesta

Bojíte sa farby na obočie, ale aj napriek tomu túžite po výraznejšom obočí, než aké vám dopriala príroda? Najjednoduchšou cestou je pre vás dokresľovanie obočia. Avšak na trhu je dnes toľko produktov na obočie, že si pri ich výbere môžete pripadať bezradne. Ceruzka na obočie, tiene, gél na obočie alebo snáď riasenka?

Poďme si v tom urobiť jasno:

 • Ceruzka na obočie: Mala by slúžiť iba na dokresľovanie tvaru, a predovšetkým na vytvorenie línií obočia. Rozhodne ňou neodporúčame „vyfarbovať“ celé obočie, to by potom pôsobilo príliš výrazne a neprirodzene. 
 • Tiene: Tie sa hodia najmä pre svetlovlasé ženy. V kombinácii s ceruzkou nimi vytvoríte dokonalý tvar i farbu a vaše obočie bude prirodzené! Len myslite na to, že najtmavšia časť obočia by mala byť v najvyššom bode a smerom k okrajom by sa mala zosvetľovať.
 • Gél na obočie: S ním opatrne, je veľmi výrazný a ľahko by sa tak mohlo stať, že budete mať obočie ako Marfuša zo známej rozprávky. Preto je gél vhodný skôr pre ženy s tmavými vlasmi. 
 • Riasenka na obočie: S tou vyzdvihnete jednotlivé chĺpky a vytvoríte prirodzený vzhľad obočia. Len si dajte pozor na výber správneho odtieňa riasenky. Keď ho netrafíte, bude obočie opäť vyzerať veľmi neprirodzene.

Kauza obočie: Ako ho upraviť a ošetrovať | NIVEA


Starostlivosť venujte tiež očnému okoliu

Nielen obočie treba pravidelne udržiavať. Starostlivosť si zaslúži aj očné okolie. Pokožka okolo očí je nielen tenká, ale veľmi často tiež suchá, a preto je náchylná na tvorbu vrások. Používajte pravidelne NIVEA Spevňujúci očný krém proti vráskam Q10 Power, ktorý obsahuje kreatín aj koenzým Q10. Vďaka tomu sú vrásky okolo očí menej výrazné a pleť okolo očí spevnená a rozjasnená.

Kauza obočie: Ako ho upraviť a ošetrovať | NIVEA

Kauza obočie: Ako ho upraviť a ošetrovať | NIVEA