Vrásky okolo očí budú minulosťou

Zistite, ako poraziť vrásky i čierne kruhy pod očami. Očné okolie býva prvým miestom na celom našom tele, ktoré odhalí pomaly pribúdajúce roky. Neexistuje snáď nikto, kto by sa na vrásky tešil, a preto sme sa pozreli na príčiny ich vzniku. Len tak totiž môžeme zistiť, čo na vrásky skutočne platí.

Prečo máme vrásky a čierne kruhy pod očami?

Starnutie je prirodzený proces, ktorý sa nedá úplne zvrátiť. Dobrá správa ale je, že sa dá výrazne spomaliť. Viete, čomu je dobré sa vyhnúť, aby pleť zostala mladá a krásna čo najdlhšie?
kruhy pod očami

6 zlozvykov, ktoré majú na svedomí čierne kruhy pod očami

 • Nedostatok spánku
 • Príliš časté trenie očí (napríklad pri alergiách)
 • Zlé stravovacie návyky
 • Nekvalitný mejkap
 • Časté spanie na bruchu
 • Lieky, ktoré spôsobujú rozširovanie žiliek

Prečo sa vrásky okolo očí hlásia tak skoro?

Vznik vrások ovplyvňuje veľa faktorov. Práve tie určujú, ako rýchlo bude proces starnutia prebiehať. Ako to teda zariadiť, aby sme v zrkadle vrásky nestretávali ešte poriadne dlho?

V mladosti zostávala pleť okolo očí pevná a pružná vďaka dostatku kolagénu. Ako ale roky pribúdajú, dochádza k spomaľovaniu prirodzeného vzniku tejto látky. A práve to spôsobuje, že po tom, čo sa usmejeme alebo zamračíme, sa „pokrčená“ koža nevracia na svoje pôvodné miesto tak rýchlo a spoľahlivo ako predtým. Navyše koža pod očami vplyvom starnutia a gravitácie prirodzene klesá. I toto spôsobuje, že očné okolie stráca svoju pružnosť a tvoria sa nám prvé vrásky.

Okrem straty kolagénu bojuje očné okolie ešte s jedným súperom – a tým je absencia pórov, ktoré pokožku prirodzene premasťujú, a tak ju zároveň udržujú hydratovanú. Tento deficit možno našťastie doplniť pomocou efektívneho očného krému, ako je napr. Spevňujúci očný krém Hyaluron Cellular Filler. Ten výrazne redukuje jemné linky a vrásky okolo očí. Zbaví vás tiež kruhov pod očami i nepríjemných opuchov. Vďaka kyseline hyaluronové získa vaša pleť opäť svieži a žiarivý vzhľad.

 
očné okolie

Koenzým Q10: prírodný elixír

Koenzým Q1O je silný prírodný antioxidant, ktorý účinne bojuje proti voľným radikálom. Práve tie sú jednou z hlavných príčin starnutia pleti. V novom rade energizujúcich krémov od NIVEA ho nájdete navyše s vitamínom C. Táto intenzívna kombinácia látok pôsobí takmer ako elixír mladosti. Vďaka pestrej palete denných, nočných i očných krémov s vami bude táto starostlivosť neustále. Výsledkom bude viditeľný úbytok prvých vrások i redukcia tých hlbokých. Očné okolie i pleť budú pevnejšie a sviežejšie. Na túto problematickú zónu určite vyskúšajte NIVEA Energizujúca očná starostlivosť proti vráskam.
citrusy s vitamínom C
NIVEA Q10 plus C

Vygumujte vrásky okolo očí i čierne kruhy pod očami

Pravidelná starostlivosť o pokožku a dodržiavanie zdravého životného štýlu dokážu zázraky. Na tenkej pleti okolo očí zmenu spoznáte veľmi skoro.
Už žiadne fajčenie
Ako na vrásky? Vyskúšajte 5 tipov od NIVEA

Už žiadne fajčenie

Každá cigareta, ktorú si doprajete, má na vzhľad, kondíciu a najmä starnutie vašej pleti výrazný vplyv. Látky, ktoré v cigaretách bežne nájdeme, totiž poškodzujú kolagén. A ten je pre mladistvý vzhľad pleti zásadný.
 
zdravá strava
Ako na vrásky? Vyskúšajte 5 tipov od NIVEA

Zdravá strava pomôže

Veľa čerstvého ovocia a zeleniny – práve taká strava pôsobí na pleť ako balzam. Do jedálničku zapojte aj ryby plné omega-3 mastných kyselín. Práve táto látka vašu pleť dokonale vyživí, takže budete žiariť zdravím.
 
žena v klobúku
Ako na vrásky? Vyskúšajte 5 tipov od NIVEA

So slniečkom to nepreháňajte

UVA lúče starnutie zrýchľujú. Preto je potrebné pleť pred slniečkom chrániť kvalitným krémom. Nám sa osvedčil Spevňujúci denný krém Hyaluron Cellular Filler s OF 30 obsahujúci UVA a UVB filtre, ktoré pleť skryjú pred ohrozujúcimi lúčmi.
žena s pohárom vody
Ako na vrásky? Vyskúšajte 5 tipov od NIVEA

Bez vody to nepôjde

Jedine hydratovaná pokožka môže vyzerať dlho mladistvo. Preto pite dostatok vody, aby ju mohli jednotlivé bunky čerpať zvnútra. Ak budete svoj pitný režim zanedbávať, prejaví sa to na tenkej pleti okolo očí okamžite.
 
spánok
Ako na vrásky? Vyskúšajte 5 tipov od NIVEA

Vyspite sa do ružova

Po výdatnom 8-hodinovom spánku nebude svieža len vaša myseľ, ale aj pokožka. Pri dôkladnom odpočinku telo totiž uvoľňuje hormóny, ktoré zvyšujú elasticitu pleti a bránia vzniku jemných liniek i hlbokých vrások.
 

Jemné čistenie, šetrná starostlivosť

čistenie pleti

Zle vyčistená pleť, to je faktor, ktorý vám na kráse ani mladistvom vzhľade rozhodne nepridá. Samozrejmosťou by mal preto byť kvalitný odličovač, ktorý bude k očnému okoliu naozaj šetrný. My sme si obľúbili< rel="noopener noreferrer" a="" href="https://www.nivea.sk/shop/dvojfazovy-odlicovac-oci-a-mejkapu-90058002271390104.html" target="_blank" /> Dvojfázový odličovač očí a mejkapu od NIVEA. Tento pomocník odlíči i vodeodolnú riasenku, a pritom je ohľaduplný k tenkej a citlivej pleti okolo očí.

Čistenie pleti nie je dobré zanedbávať ani výnimočne na dovolenke alebo na cestách. Ak nemáte na klasické čistenie čas, zamilujete si NIVEA Micelárne čistiace pleťové obrúsky 3 v 1, ktoré kombinujú silu micelárnej vody s pohodlím mäkkého obrúsku. Nie sú bavlnené, preto majú veľmi hebký a jemný povrch chrániaci citlivé okolie očí pri každom použití.

Nezabudnite – buďte k svojej pleti taká šetrná, ako to pôjde. Čistiacim tampónikom ani obrúskom na tvár netlačte. Plynulý a pritom jemný ťah pevnou rukou je ideálny.

 

Kvalitný krém proti vráskam je základ

Po dôkladnom vyčistení nasleduje poctivá starostlivosť. Proti vráskam už, bohužiaľ, obyčajný hydratačný krém stačiť nebude. Vyskúšajte krém, ktorý dokáže prejavy starnutia účinne spomaliť - Spevňujúci očný krém Hyaluron Cellular Filler. Vstrebe sa počas chvíľky, vyhladí jemné linky a vrásky a vykúzli svieži vzhľad. I tento krém vám navyše pomôže zbaviť sa tmavých kruhov pod očami. 
 
očný krém

Začnite svoj boj proti vráskam ešte dnes!

 • Noste slnečné okuliare – vyhnite sa žmúreniu očí i slnečným lúčom, ktoré starnutie urýchľujú
 • Spite radšej na chrbte – pri spaní na bruchu alebo na boku tlačíte na pleť tváre celú noc
 • Vyhnite sa treniu očí – i to pleť nadmerne namáha
 • Netlačte pri aplikácii liniek ceruzkou ani na horné, ani na spodné viečko
 • Z čas na čas si nechajte zmerať dioptrie – žmúrenie pri zaostrovaní prispieva k vzniku prvých vrások

NIVEA Modré Tipy - Ako na bezbolestnú úpravu obočia?

Je pre vás úprava obočia až príliš bolestivá? Prinášame úľavu!
Mrknite sa na ďalší NIVEA Modrý Tip a zistite, ako zmierniť trápenie pri vytrhávaní obočia.
productstage_bg