Intímna hygiena

Všetko o intímnej starostlivosti

Všetko o ochrane vašej prirodzenej rovnováhe.
Starostlivosť o intímne partie je súčasťou našej každodennej hygieny. Pripravili sme pre vás malý návod, aby ste si pocit sviežosti a čistoty mohli užívať celý deň.

JemnÁ a ŠETRNÁ starostlivosŤ

Ochrana vašej prirodzenej rovnovány

Rovnako ako iné časti vášho tela majú aj vaše intímne partie svoju prirodzenú rovnováhu, inými slovami hodnotu pH, pri ktorej sa "dobrým" baktériám darí a "zlé" baktérie sú pod dohľadom. V zdravej pošve dospelých žien je táto hodnota medzi 4 a 5. Tým je kyslejšia než pokožka, ktorá má mierne kyslé pH v hodnote 5,5.

Táto prirodzená rovnováha prospieva "dobrým" baktériám kyseliny mliečnej, a tak ste chránená pred infekciou. Ale ak je táto prirodzená rovnováha narušená, začínajú sa množiť "zlé" baktérie. To môže viesť k podráždeniu, svrbeniu, bolesti, nepríjemným pachom, neobvyklému výtoku, a infekciám ako je kandidóza a bakteriálna vaginóza.
                                                                                                                       
Dobrá správa je, že prirodzenú rovnováhu vašich intímnych partií môžete udržať mnohými spôsobmi.

Intímna hygiena: iba tie najjemnejšie ingrediencie

Úľavu a upokojujúcu starostlivosť prinesie precitliveným a podráždeným intímnym partiám NIVEA Intimo SENSITIVE. Spája blahodarné účinky aloe vera, ktoré sa používa už po stáročia pre svoje hojivé účinky, a panthenolu, ktorý citlivú pokožku chráni a hydratuje.

Špeciálne emulzie pre intímne partie môžu vedľa kyseliny mliečnej ponúknuť i ďalšie prírodné ingrediencie, ktoré prispievajú k vášmu pocitu pohodlia.

NIVEA Intimo MILD obsahuje výťažky z harmančeka, ktoré intímne partie upokoja a chránia vďaka svojim protizápalovým, antibakteriálnym a antimykotickým vlastnostiam.

NIVEA Intimo FRESH dodáva vďaka aloe vera a vôni bieleho čaju príjemný pocit sviežosti a komfortu po celý deň. Šetrné zloženie obsahuje kyselinu mliečnu a zaisťuje ochranu pred infekciou.

Jemná starostlivosť pre vaše intímne partie

Odporúčame