Všetko o intímnej starostlivosti

Všetko o ochrane vašej prirodzenej rovnováhe. Starostlivosť o intímne partie je súčasťou našej každodennej hygieny. Pripravili sme pre vás malý návod, aby ste si pocit sviežosti a čistoty mohli užívať celý deň.

JemnÁ a ŠETRNÁ starostlivosŤ

Ochrana vašej prirodzenej rovnovány

Rovnako ako iné časti vášho tela majú aj vaše intímne partie svoju prirodzenú rovnováhu, inými slovami hodnotu pH, pri ktorej sa "dobrým" baktériám darí a "zlé" baktérie sú pod dohľadom. V zdravej pošve dospelých žien je táto hodnota medzi 4 a 5. Tým je kyslejšia než pokožka, ktorá má mierne kyslé pH v hodnote 5,5.

Táto prirodzená rovnováha prospieva "dobrým" baktériám kyseliny mliečnej, a tak ste chránená pred infekciou. Ale ak je táto prirodzená rovnováha narušená, začínajú sa množiť "zlé" baktérie. To môže viesť k podráždeniu, svrbeniu, bolesti, nepríjemným pachom, neobvyklému výtoku, a infekciám ako je kandidóza a bakteriálna vaginóza.
                                                                                                                       
Dobrá správa je, že prirodzenú rovnováhu vašich intímnych partií môžete udržať mnohými spôsobmi.

Prípravky pre intímnu hygienu

Na umývanie intímnych partií vyberajte jemné sprchové emulzie či čistiace obrúsky, ktoré majú zodpovedajúce pH, ako sú výrobky radu NIVEA Intimo. Naopak sa vyhýbajte parfumovaným mydlám či penám do kúpeľa, intímnym dezodorantom, dezinfekčným prípravkom a detským obrúskom.

Na bielizni záleží

Noste spodnú bielizeň vyrobenú z materiálov, ktoré môžu "dýchať", ako je hodváb či bavlna, a vyhýbajte sa tesne priliehavým nohaviciam.
Pri praní uterákov a spodnej bielizne používať neparfumované pracie prostriedky a aviváže.


Intímna hygiena: iba tie najjemnejšie ingrediencie

Úľavu a upokojujúcu starostlivosť prinesie precitliveným a podráždeným intímnym partiám NIVEA Intimo SENSITIVE. Spája blahodarné účinky aloe vera, ktoré sa používa už po stáročia pre svoje hojivé účinky, a panthenolu, ktorý citlivú pokožku chráni a hydratuje.

Špeciálne emulzie pre intímne partie môžu vedľa kyseliny mliečnej ponúknuť i ďalšie prírodné ingrediencie, ktoré prispievajú k vášmu pocitu pohodlia.

NIVEA Intimo MILD obsahuje výťažky z harmančeka, ktoré intímne partie upokoja a chránia vďaka svojim protizápalovým, antibakteriálnym a antimykotickým vlastnostiam.

NIVEA Intimo FRESH dodáva vďaka aloe vera a vôni bieleho čaju príjemný pocit sviežosti a komfortu po celý deň. Šetrné zloženie obsahuje kyselinu mliečnu a zaisťuje ochranu pred infekciou.