Správna starostlivosť o podráždenú pokožku

Svrbí vás pokožka hlavy? Venujte jej správnu starostlivosť!

Zistite príčinu svrbenia a zbavte sa ho raz a navždy.
Pôsobením mnohých okolitých vplyvov môže dochádzať k podráždeniu citlivej pokožky hlavy. Odhaľte príčinu podráždenia a zabráňte nepríjemnému svrbeniu.

Aké sú príčiny nepríjemného svrbenia?

Svrbenie hlavy môže byť veľmi frustrujúce. Možno tiež pozorujete suchú a podráždenú pokožku, začervenanie či lupiny.

Ako spoznáte, že ide o podráždenú pokožku?

Ak je vaša pokožka podráždená, dochádza k nepríjemnému svrbeniu. Veľmi často je svrbenie hlavy spojené s pokožkou vysušenou a šupinatou. Obvyklým prejavom býva aj začervenanie. Zvýšené podráždenie môže vyústiť až do kožnej infekcie, opuchov, vypadávania či poškodenia vlasov. 

Ak sa z času na čas poškriabete na hlave, nemusí to ešte znamenať, že je niečo v neporiadku. Občasné svrbenie patrí medzi bežné javy. Ak ale pociťujete svrbenie nezvykle často, mali by ste radšej vyhľadať odbornú pomoc.

Suchá pokožka a lupiny nemusia byť jedinou príčinou svrbenia. Podráždenie môže mať rôzne príčiny a riešenie spočíva v ich odhalení. Mimochodom, dôležité je tiež vlasy správne umývať.

Ako predchádzať svrbeniu

Časté svrbenie hlavy spôsobuje nepohodlie a môže vyvolávať rozpaky. Ako takým nepríjemnostiam predchádzať? Ošetrujte správne svoju pokožku.

Správna starostlivosť o vlasovú pokožku

Najlepšia starostlivosť o podráždenú pokožku je dostatočná prevencia. Aby ste predišli vzniku zápalu, dodržujte dôkladnú osobnú hygienu. Jedným z dôvodov, prečo sa neradi delíme o hrebeň na vlasy, je práve hygienická prevencia.

Patričná hygiena nespočíva iba v častom umývaní vlasov. Ľudia majú sklon podceňovať čistotu svojich hrebeňov a vlasové vybavenie. Ich pravidelným čistením znižujete pravdepodobnosť vzniku infekcií a chorôb.

Dôležitým faktorom prevencie sú tiež aktivity vedúce k znižovaniu napätia. Pravidelné cvičenie, napríklad joga alebo meditácia, pomáha zmierniť stres, ktorý by mohol vyústiť do kožných ťažkostí.

Objavte šampóny NIVEA s jemným a ošetrujúcim zložením

Naše rady