Rybí vrkoč

Rybí vrkoč: Nadčasový účes, ktorý vytvoríte za okamih

JEDNODUCHÝ NÁVOD KROK ZA KROKOM

V roku 2015 sa stal rybí vrkoč vôbec najpopulárnejším typom vrkoča. Nie je pritom nijako zložitý a skúsiť môžete hneď niekoľko variácií. Postupujte podľa nášho návodu a v priebehu chvíle môžete byť jeho hrdou nositeľkou aj vy!

Ležérny, dômyselný a očarujúci. Zabodujte s rybím vrkočom

Bežný alebo amazonský vrkoč je fajn. Keď ale zatúžite po zmene, je čas pátrať po ďalších variáciách. Čo tak vyskúšať rybí vrkoč, vďaka ktorému zabodujete na pracovnej schôdzke i večernej párty? Stačí chvíľka a je hotovo!
Fishtail Braid
Ľahko a voľne zapletený rybí vrkoč vyzerá vždy výborne. Len čo pochopíte princíp zapletania, pravdepodobne zanevriete na klasický vrkoč, ktorý je skoro rovnako zložitý!

S rybím vrkočom budete za hviezdu

Rybí vrkoč si veľa žien obľúbilo pre jeho jednoduchosť, ležérnosť, ale zároveň primeranú eleganciu. Keď si hotový rybí vrkoč elegantne hodíte bokom a necháte ho splývať na ramene alebo chrbte, len málokto sa za vami neotočí. Budete proste neprehliadnuteľné! A čo je najlepšie? Za nádherným účesom nestojí veľká námaha a zručnosť, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Presvedčte sa o tom s nami.

Fishtail Braid
Ako vytvoriť rybí vrkoč: Návod na fantastický účes krok za krokom

Krok prvý: Pripravte svoje vlasy na to, čo ich čaká!

Než sa pustíte do tvorby rybieho vrkoča, doprajte svojim vlasom odpočinok s NIVEA Ošetrujúcim šampónom Hairmilk Natural Shine, ktorý im navráti prirodzený lesk, zaistí hydratáciu a príjemne ich oživí. Potom ich dokonale vysušte a sčešte rovno na chrbát.
 
Fishtail Braid
Ako vytvoriť rybí vrkoč: Návod na fantastický účes krok za krokom

Krok druhý: Rozdeľte vlasy na dva rovnako veľké diely a vytvorte cestičku

Cestičku môžete urobiť buď hrebeňom, aby bola rovná, alebo prstami – potom bude pôsobiť nedbalo, ležérne a bohémsky.
Fishtail Braid
Ako vytvoriť rybí vrkoč: Návod na fantastický účes krok za krokom

Krok tretí: Začnite kúzliť s oddeleným pramienkom

Vezmite oba pramene a z pravého zospodu oddeľte slabý pramienok. Prehoďte ho cez pravý diel a spojte s ľavým – slabý pramienok teda bude pod ľavým prameňom.
 
Fishtail Braid
Ako vytvoriť rybí vrkoč: Návod na fantastický účes krok za krokom

Krok štvrtý: Pokračujte, kým máte čo pliesť

A to je vlastne celý trik. Stačí meniť strany a uťahovať pramienky tak, ako si želáte. Tak ešte raz – malý pramienok oddelený z pravého dielu dáme cez pravý diel pod ľavý a s tým ho zospodu spojíme. Potom oddelíme jemný pramienok z ľavého dielu, preložíme ho cez ľavý diel a spojíme s pravým.
 

Jeden účes, veľa hravých variácií

Ak rada experimentujete, môžete skúsiť variovať aj rybí vrkoč. Pozrite sa, čo napríklad môže vzniknúť!

A ide to ešte inak. Čo napríklad napoly utiahnutý vrkoč?

  • Pevný a lesklý rybí vrkoč – chcete pôsobiť dokonale elegantne a mať každý vlas na svojom mieste? Pripravte si rovnú cestičku uprostred hlavy hrebeňom a pri motaní vrkoča pramene pevne uťahujte. Týmto spôsobom dokonale vynikne ich sila a lesk.

  • Ak máte radšej nadýchanejšie a voľnejšie účesy, pleťte svoj rybí vrkoč nie uprostred hlavy, ale na vybranej strane. Úplne prirodzene vám nakoniec skĺzne cez rameno vpred a vytvorí zaujímavý kontrast viazaného spodku a na voľnejšieho zvršku.

  • Ďalšou možnosťou je pliesť tak voľne, ako to len vaše vlasy dovolia. Tak, aby vrkoč držal, ale zároveň pôsobil trošku ledabolo. Nepotrvá to dlho a kolegyňa aj kamarátky sa vás budú pýtať, ako ste dokázali vytvoriť taký nádherný trendy účes.