Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Objavte štýlové účesy pre ženy po päťdesiatke

Objavte štýlové účesy pre ženy po päťdesiatke

Zistite, ako správne ošetrovať zrelé vlasy

Ženy v každom veku chcú vyzerať čo najlepšie. Počas starnutia sa naše vlasy menia – rovnako, ako by sa mala meniť starostlivosť o ne. Prečítajte si rady a tipy, ktoré vám prezradia, ako vyzrieť na šedivé vlasy.

Čo s vlasmi po päťdesiatke? Farba im vdýchne nový život

Vzhľad je pre ženy jedna z najdôležitejších vecí. Keď sa cítime dobre zvonku, cítime sa skvele aj zvnútra. Pre ženy po päťdesiatke to mnohokrát znamená siahnuť po farbe na vlasy.

Ako starnutie ovplyvňuje vaše vlasy?

Čím sme starší, tým sú naše vlasy tenšie a náchylnejšie na poškodenie. Pre niektorých z nás vyšší vek tiež znamená menšie množstvo vlasov na hlave.

Ľudia často spájajú šediny so zrelými vlasmi, to ale nie je úplne správne. Naše vlasy sa každých 2 až 10 rokov regenerujú a zároveň sa pritom redukuje množstvo melanínu (farebného pigmentu), preto začínajú šedivieť, prípadne belieť.

Nedá sa prehliadnuť ani to, že vlasy strácajú svoju hydratáciu a lesk. Neľakajte sa, to k zrelým vlasom patrí, ale aj napriek tomu im možno ich silu a lesk navrátiť. Pomôže vám s tým NIVEA Ošetrujúci Kondicionér Hairmilk Natural Shine, ktorý hydratuje, uľahčuje rozčesávanie a vďaka hodvábnym proteínom dodáva vlasom prirodzenú krásu a ligot. 

Ako zakryť šediny

Ako zakryť šediny

Ak chcete zakryť šedivé vlasy, vyvarujte sa farby po celej dĺžke vlasov a sýtym odtieňom. Práve to by sa vám mohlo vypomstiť pri odrastaní, keď šediny opäť vykuknú na povrch. Dajte prednosť jemnejším technikám farbenia, ako je napríklad balayage, vďaka ktorej budú vlasy vyzerať prirodzene, a zároveň krásne a štýlovo. Hovoríte si „ba-la-čo?“ Balayage je technika, pri ktorej kaderník na vlasy farbou „kreslí“, prirodzene zvýrazňuje vlasové línie. Výsledok teda nie je taký „tvrdý“, ako v prípade farbenia celých vlasov.

Tipy na zakrytie šedín

Tipy na zakrytie šedín

Ak máte len sem-tam sivé vlasy, môžete ich skrývať pomocou svetlých odtieňov farieb, prípadne premelírovaním. V tom prípade si môžete uchovať svoju farbu čo najdlhšie, a navyše ušetríte peniaze za časté farbenie celých vlasov u kaderníčky.

Tipy na účesy pre zrelé ženy

Ako na vlasy po päťdesiatke – objavte správnu starostlivosť

Upraviť vlasy tak, aby ste sa s nimi boli spokojná, to sú často roky pokusov a omylov. My vám starostlivosť o šedivejúce vlasy uľahčíme a pomôžeme vám, aby ste sa cítili skvele aj napriek pribúdajúcim šedinám.

Ako na styling?

Hoci na uliciach často môžete stretnúť zrelé ženy s permanentnou farbou, stylisti odporúčajú sa jej vyhnúť. Permanentné farbenie totiž vlasy ešte viac oslabuje a vysušuje.

S pribúdajúcim vekom začínajú naše vlasy ubúdať. Ženy sa často snažia pridať vlasom objem pomocou natáčok, kulmy alebo žehličky na vlasy, ale pravdou je, že tieto metódy vlasy akurát viac vysúšajú a unavujú.

Skvelým spôsobom, ako dodať oslabeným vlasom objem, je používanie NIVEA Penového tužidla Diamond Volume Care, vďaka ktorému sa vlasy budú lesknúť a budú nadýchanejšie. 

Citát

Citát

„Mať kontrolu nad zmenou farby a účesu je súčasťou sebavyjadrenia.“ Olivia Wildeová

5 tipov, ako ošetrovať šedivé a farbené vlasy

  1. Nikdy nezabúdajte na kondicionér. Ten sa postará o to, aby vaše vlasy vyzerali zdravo a boli lesklé.
  2. Používajte šampón určený pre sivé alebo farbené vlasy, len tak svojim vlasom dodáte všetky potrebné živiny.
  3. Žehličke na vlasy a kulme sa pokúste vyhýbať, vlasy tým zbytočne zaťažujete.
  4. Objem robí dojem! Preto by sa malo NIVEA Penové tužidlo Color Care & Protect stať vaším najlepším kamarátom.
  5. Urobte si čas na seba a pripravte si domácu masku na vlasy. Potrebujete na to iba jeden žĺtok, lyžicu medu a lyžicu olivového oleja. Masku naneste na končeky a nechajte ju pôsobiť desať minút. Vaše vlasy potom budú jemné a hebké. 

Naše rady pre vás