Starostlivosť a styling pre jemné vlasy

Starostlivosť a styling pre jemné vlasy

TIPY A TRIKY NA STAROSTLIVOSŤ O JEMNÉ VLASY.

Viete, čo dokáže rozdiel vo veľkosti 0.02 milimetrov? Medzi priemerom normálneho vlasu 0.07 mm a jemného je práve tento rozdiel. Viac ako tretina žien túži po hrubších vlasoch. Patríte k nim aj vy? S tou správnou starostlivosťou a radami od profesionálov môžete vytvoriť z tenkých vlasov skvelý účes.

Čo je vlastne príčinou tenkých vlasov?

Odpoveď vás zrejme nepoteší. Vo väčšine prípadov sú tenké vlasy výsledkom dedičnosti. Ak máte navyše blond vlasy, je problém na svete. Bývajú tenšie než priemerný vlas. Na druhej strane majú blonďaví ľudia vyšší počet vlasov. Tie sa rýchlejšie mastia, pretože zostávajú ležať bližšie k hlave. Správne produkty ale dokážu zázraky i na veľmi tenkých vlasoch!

Jemná starostlivosť pre tenké vlasy

Cesta k silnejším vlasom sa začína už pri umývaní. Preto používajte šampón, ktorý je priamo určený na zväčšenie objemu, ako je napriklad NIVEA Ošetrujúci šampón Diamond Volume Care

Jemne čistí a vlasy nezaťažuje. Ak chcete pri umývaní dotiahnuť starostlivosť do konca, aplikujte aj NIVEA Ošetrujúci kondicionér Diamond Volume Care, ktorý posilňuje účinky šampónu. Šampón i kondicionér navyše obsahujú čiastočky diamantov, ktoré vlasy rozžiaria, posilnia do hĺbky a dodajú im vzdušný objem.

Ľahké zloženie s tekutým keratínom je tiež veľmi vhodné. Tenké vlasy budú vďaka nemu zamatovo hebké. A nebojte sa, ani táto formula vlasy nezaťaží.

Pre dokončenie stylingu zvoľte NIVEA Penové tužidlo Diamond Volume Care. Vďaka tomuto malému zázraku si užijete až dvojnásobný objem celých 24 hodín. Bez zlepenia, samozrejme. Jeho špeciálne zloženie sa aktivuje teplom, ktoré zároveň podporuje vstrebanie provitamínu B4 a vitamínu B3 do štruktúry vlasu. Ochranné zloženie s keratínom zanechá vašu hrivu vyživenú, zdravú a žiarivú.

Ako použiť kondicionér správne?

Hair Conditioner

Uistite sa, že nanášate ideálne množstvo kondicionéru. Veľkosť vlašského orecha vám postačí na vlasy až po ramená.

Mikádo

Mikádo a krátke chlapčenské strihy - to sú účesy, ktoré sa k jemným vlasom skvele hodia!

Kúzlo spočíva v dobrom strihu

Ak stavíte na správny strih, budú vaše vlasy nadýchané, i keď sú jemné. Nechajte si poradiť od svojho kaderníka, ako na jemné vlasy. 

Nebojte sa ľahkého natočenia cez veľkú guľatú kefu. Výsledkom nebudú kučeravé vlasy, ale iba hrubšia štruktúra vlasu, a teda i väčší objem.

Veľmi dôležité je pravidelné zastrihávanie. Ak chcete pekné, svieže a objemné vlasy, treba ich zastrihávať ideálne každých 4 až 6 týždňov.

Vyskúšajte NIVEA Penové tužidlo Volume Care, ktoré obalí povrch vašich vlasov, a tak zdvojnásobí ich objem. Pri fénovaní navyše aktivujete push-up efekt, ktorý podvihne vaše vlasy vyššie.

Správne farbenie = veľa objemu

Farbenie v rukách odborníka môže vašim vlasom zaistiť plnosť a objemnejší vzhľad. Jednak totiž posilní štruktúru vlasu, jednak opticky pridá na objeme. Presne tento dojem vykúzlia teplé odtiene v hnedých vlasoch a naopak svetlučké pramienky v blond vlasoch.

Farbenie vlasov tiež jemne zdrsní povrch vlasovej pokožky. To povzbudí spľasnuté vlasy, ktoré nebudú ležať priamo na hlave.  Ale pozor, farbenie nikdy nezverujte do rúk kamarátke. Domáce farbenie by pre vás malo byť úplné tabu. Už tak jemná štruktúra vlasu by mohla byť poničená, a to potom nezachráni ani dobrý strih. V prípade, že svoje jemné vlasy už ofarbené máte, malo by pre vás byť samozrejmosťou použitie šampónu a kondicionéru určených špeciálne pre farbené vlasy.

Prestrihané vlasy

Dostaňte do jemných a spľasnutých vlasov viac objemu! Pomôže vám jednoduchý trik – prestrihanie. Kratšie vlasy budú ľahšie a pozdvihnú i tie ostatné, dlhšie. I tento malý kadernícky zákrok vám pomôže k väčšiemu objemu.

Rozprávkové krásne vlasy

Jemné vlasy

Tipy pre jemné vlasy bez života

  • Kondicionér by mal byť súčasťou vašej starostlivosti o vlasy. Pomôže vám totiž hydratovať končeky vlasov a posilniť zvyšok dĺžky. Je ale dôležité používať správne množstvo: Stačí množstvo veľkosti orieška, ktoré nanesiete iba do dĺžok, nikdy nie až k hlave.
  • Dôležitý je tiež výber hrebeňa. Stredne veľká plochá kefa zaistí tenkým a spľasnutým vlasom viac objemu než klasický hrebeň. Guľatá kefa v kombinácii s fénom vám zase pomôže dostať objem až ku korienkom.

Koniec trápenia s mastnými vlasmi!

Mastia sa vaše vlasy tak veľmi, že si ich musíte umývať každý deň? Siahnite po prvej pomoci v podobe Osviežujúceho micelárneho šampónu. Vlasovú pokožku dôkladne vyčistí a pomôže vaše dlhé vlasy udržať svieže na dlhšiu dobu.

Mastné vlasy

Naše odporúčanie pre vás