Jemné vlasy

Jemné a spľasnuté vlasy? Poradíme vám, ako ich ošetrovať

TIPY A TRIKY, VĎAKA KTORÝM ZÍSKATE VLASY, PO KTORÝCH TÚŽI KAŽDÁ ŽENA

Vedeli ste, že obvyklá hrúbka vlasu je 0,07 mm? Lenže zhruba každá tretia žena má vlasy o štvrtinu tenšie. Vďaka správnej starostlivosti im však môžete ich silu navrátiť!

Prečo sú vaše vlasy jemné?

Slabé a veľmi jemné vlasy sú nám často do vienka dané geneticky a väčšinou sa objavujú u ľudí so svetlým fototypom kože. Jemné vlasy od pokožky nijako neodstávajú, ležia bližšie pri hlave, a preto sa rýchlejšie mastia. Prirodzeným dôsledkom je, že veľmi rýchlo vyzerajú unavene a spľasnuto. So správnymi prípravkami, ktoré ctia ich prirodzenosť, to však možno zmeniť!

Umývate si vlasy správne?

Aký je prvý krok od spľasnutej deky k poriadnemu objemu? Správny šampón. NIVEA Šampón Volume Strength obsahuje výťažky z bambusu, ktoré vlasy posilnia, a tým im dodajú potrebný objem.

Po použití šampónu nezabúdajte na kondicionér. Áno, aj napriek tomu, že možno máte pocit, že ten jemné vlasy ešte viac zaťaží a zamastí. Keď správne vyberiete, nič také sa nestane. Siahnite po NIVEA Kondicionéri Hairmilk Regeneration, vďaka ktorému vlasy skvele rozčešete a budú krásne nadýchané. Pamätajte tiež na to, že každý kondicionér patrí len do dĺžok vlasov, nie ku korienkom. S množstvom kondicionéru to nepreháňajte. Väčšie množstvo vlasy zbytočne zaťaží.

A keďže objem robí dojem, nezabúdajte naň ani pri záverečnom stylingu vlasov. K dokonalému výsledku vám pomôže Lak na vlasy Volume Care, ktorý vďaka svojmu jedinečnému zloženiu s 0 % alkoholu dopraje viac času na úpravu účesu a vlasy nezlepuje, naopak – účes vyzerá prirodzene a navyše má neuveriteľný objem.
Hair Conditioner
Ste si istí, že používate šampón správne? Pre správny výsledok stačí pri vlasoch po plecia iba množstvo veľkosti orieška.
Mikádo
Zostrihané mikádo jemným vlasom naozaj pristane! Nielenže vynikne vaša tvár, ale aj vlasy budú vyzerať objemnejšie a vzdušnejšie.

Všetko je o správnom strihu

Čo naozaj funguje na jemné vlasy? Správny účes, respektíve naozaj kvalitný strih. Tým dokážete zakamuflovať malý objem i spľasnutosť. Čo sa stylingu týka: Najlepšie funguje fúkanie pomocou guľatej kefy. Tým sa vlasy prevzdušnia, „odlepia“ od hlavy a budú krásne nadýchané.

Ohľadom strihu pre vlasy bez objemu sa môžete poradiť so svojím kaderníkom. Ten určite vymyslí, čo s vašimi vlasmi. Ale vždy myslite na to, že končeky by ste si mali nechať zastrihnúť každých šesť týždňov. Vlasy tak budú vyzerať viac upravene, a aj to sa počíta.

Aby ste účes dotiahli do posledného detailu, použite pri stylingu NIVEA Penové tužidlo Diamond Volume Care, ktoré zabezpečí stopercentnú fixáciu a dodá vlasom diamantový lesk a dvojnásobný objem.

Super objem vďaka správnej farbe

Aj správne vybraná farba môže dodať vlasom objem a rozžiariť ich:

Brunetkám sa hodí melír v teplých tónoch, s ktorým budú vlasy vyzerať objemnejšie. Blondínky, naopak, vyniknú v melíre vo svetlých farbách.

Je tiež pravda, že farba môže jemné vlasy posilniť, ale vždy sa radšej zverte do rúk odborníka. Farby na vlasy z drogérií často obsahujú oveľa viac chemikálií ako farby profesionálne a môžu vaše vlasy poškodiť. Samozrejme, farbenie u kaderníka je drahšie, ale táto investícia sa v dlhodobom horizonte vypláca.

Nezabudnite, že farbené vlasy sú viac namáhané, preto potrebujú zvláštnu starostlivosť. Tú im poskytne napríklad NIVEA Šampón Color Brilliance, ktorý obsahuje makadamiový olej, ktorý posilňuje vlasovú štruktúru a intenzívne vlasy ošetruje.

Prestrihané vlasy
Túžite po hustých a nadýchaných vlasoch, ktoré vám bude každá žena závidieť? Potom musíte svoju hrivu ošetrovať už od korienkov. Ak sa vám podarí podporiť rast vlasov, automaticky sa tak zväčší ich objem, pretože už nebudú také spľasnuté pri hlave. A ako urobiť, aby vlasy rýchlejšie rástli? Základ je zdravá strava!

Oslnivé vlasy každý deň, celý deň

Jemné vlasy

3 tipy, ako na jemné a spľasnuté vlasy

  • Kondicionér sa postará o to, aby vaše vlasy boli hydratované a vyživené. Ale nanášajte ho iba do dĺžok a na končeky vlasov, pri korienkoch by sa zbytočne mastila pokožka. Kondicionér vyberajte s ohľadom na jemnosť vašich vlasov.
  • Používajte správny hrebeň. Stredne veľká plochá kefa dodá aj jemným vlasom lesk. Objem potom docielite už spomínaným fúkaním pomocou guľatej kefy.
  • Ak sa vaše vlasy príliš mastia, je potrebné zmeniť šampón. Upokojujúci micelárny šampón obsahuje výťažky z aloe a vlasy jemne a šetrne čistí. Zároveň chráni prirodzené pH pokožky hlavy.

Koniec trápenia s mastnými vlasmi!

Mastia sa vaše vlasy tak veľmi, že si ich musíte umývať každý deň? Siahnite po prvej pomoci v podobe Upokojujúceho micelárneho šampónu. Vlasovú pokožku dôkladne vyčistí a pomôže vaše dlhé vlasy udržať svieže na dlhšiu dobu.
Mastné vlasy
product-stage-bg