telový olej

Luxus s názvom telový olej: prečo vo vašej kúpeľni nesmie chýbať?

Uspokojte sa len s kráľovskou starostlivosťou – naučte sa správne používať telové oleje. Nečakajte, kým vaša pokožka začne vyžadovať špeciálnu starostlivosť. Doprajte jej pravidelne to najlepšie. Telové oleje jej dodajú nielen dokonalú hydratáciu, ale pomôžu aj s hojením jaziev alebo strií. Viete, ako ich používať?

V čom sú telové oleje také prospešné?

Používali sa už v staroveku a dodnes ich nemôže nič nahradiť. Zistite, prečo telové oleje patria medzi najluxusnejšiu starostlivosť o pokožku a ako ich správne zaradiť do svojich rituálov.

Možno ešte neviete, ako veľmi potrebujete telový olej...

Prečo by ste mali používať telový olej, keď už pokožku hydratujete telovým mliekom? Je to rovnaké ako s výživou – čím pestrejšiu si ju doprajete, tým budete zdravší.

To isté platí aj v starostlivosti o pokožku. Telové mlieka ako NIVEA Krémové telové mlieko Smooth Sensation pokožku síce dôkladne hydratujú a zvláčňujú, ale niekedy  naša koža potrebuje posilniť naozaj do hĺbky. A práve v takej chvíli by mal na rad prísť telový olej.

Kým telové mlieko sa cez deň z pokožky otrie alebo sa zmyje v sprche, telový olej, ako je NIVEA Spevňujúci telový olej, sa vstrebe aj do hlbokých vrstiev pokožky a intenzívne ju hydratuje a vyživuje.

Ako často by ste ho teda mali používať? To záleží od typu vašej pokožky. Ak vás trápi naozaj suchá koža, pokojne si olejovú masáž doprajte každý deň. Ak vašej pokožke vyhovujú skôr ľahké telové mlieka, môžete jej intenzívnu olejovú kúru naordinovať len niekoľkokrát do týždňa.

V čom sa telový olej líši od iných olejov?

Masážne oleje, kúpeľové oleje, telové oleje... kto sa v tom má vyznať? Rozdiel je v tom, že masážne a kúpeľové oleje majú predovšetkým aromaterapeutické uvoľňujúce účinky, zatiaľ čo telové oleje pomáhajú pokožke regenerovať, spevňujú ju a posilňujú. Na rozdiel od kúpeľového oleja sa tiež telový olej nanáša na pokožku až po kúpeli.

Premeňte obyčajnú vaňu na kúpele

Aj kúpeľové oleje ale urobia divy. V minulosti sa olejovému kúpeľu oddávali len vyvolení, dnes si ale kvalitnú starostlivosť o pokožku môžete dopriať aj vy. Nezabudnite sa rozmaznávať. Kedykoľvek si chcete napustiť vaňu, nakvapkajte do vody trochu kúpeľového oleja. Horúca voda potom pokožku toľko nevysuší a koža bude aj po kúpeli príjemne vláčna a voňavá.


Ani kvapka nazmar: Naučte sa olej správne používať

Chcete svojej pokožke dopriať skutočný prepych? Zahaľte ju do hodvábu a hydratujte ju telovým olejom. Aj to ale má svoje pravidlá. Viete aké?

5 krokov k dokonalej pokožke

 1. Predsa nebudete telovým olejom plytvať na odumreté kožné bunky... najprv preto pokožku premasírujte špeciálnym peelingom alebo kefou a odumretých kožných vrstiev sa zbavte.
 2. Pripravte si telový olej hneď vedľa sprchy alebo vane a dajte si príjemný kúpeľ.
 3. Presne tak – najviac vaša pokožka z telového oleja vyťaží v prípade, že ho nanesiete tesne po kúpeli. Dokonca nie je ani potrebné, aby ste sa úplne osušili!
 4. Trápia vás na pokožke jazvy alebo strie? Tak na to je telový olej ideálny pomocník. Na problematické miesta aplikujte NIVEA Spevňujúci telový olej Q10 Multi Power 7 v 1 dvakrát denne a už po 14 dňoch uvidíte zlepšenie.
 5. Aj keď pokožku dôkladne hydratujete večer alebo ráno, počas náročného dňa sa môže znovu vysušovať. Nenechajte preto nič na náhodu a fľaštičku s olejom si pre istotu pribaľte do kabelky.

Pokožku vyživí a tiež spevní

Vedeli ste, že telové oleje sú tiež tým najlepším receptom na spevnenie pokožky? NIVEA Spevňujúci telový olej Q10 Multi Power 7 v 1 spája jedinečné vlastnosti oleja zo semien bavlníka, avokádového a makadamového oleja s priaznivými účinkami koenzýmu Q10, a pokožku spevňuje už za dva týždne. Táto účinná kombinácia navyše výrazne redukuje viditeľnosť strií, zjednocuje tón pokožky a zanecháva ju príjemne vláčnu.

Prínosy telových olejov v 6 bodoch

 1. Telové oleje pokožku do hĺbky hydratujú a vyživujú.
 2. Poradia si aj s veľmi suchou pokožkou – už po niekoľkých použitiach bude hebká a žiarivá.
 3. Telové oleje viditeľne pomáhajú s hojením jaziev a strií.
 4. Telové oleje sú ideálnou výživou pre pokožku v tehotenstve a pomáhajú jej k väčšej pružnosti.
 5. Účinné látky v telových olejoch zvyšujú pevnosť pokožky a spomaľujú starnutie.
 6. Pri pravidelnom používaní po nich vaša pokožka bude krásne hebká a jej tón sa zjednotí.

Hĺbkovo vyživená pokožka starne pomalšie

Ženy už pre krásu a pomalšie starnutie urobili všeličo. Kúpali sa v materskom mlieku, v bahne alebo krvi... Ten najlepší recept ale objavili už v staroveku a od tej doby sa nezmenil. Telové oleje pokožku zásobujú živinami a vytvárajú ochrannú vrstvu proti nepriaznivým okolitým vplyvom. Vďaka tomu si pokožka uchováva svoju vlahu a pevnosť a tiež pomalšie starne.

Ako stvorený pre nastávajúce mamičky

Čakáte bábätko? Potom je pre vás jeho zdravie určite tým najdôležitejším na svete. Máme pre vás ale jeden návrh – občas si spomeňte aj na seba. Pokožka počas tehotenstva prechádza najväčšími zmenami v živote a potrebuje vašu starostlivosť. Použitie telových olejov v tehotenstve je úplne bezpečné, pomôže pokožke ľahšie sa prispôsobiť intenzívnym premenám a zmierni viditeľnosť strií.