V hlavnej úlohe ofina: Pristane vám?

Premýšľate o zmene účesu? Na ofinu je teraz ten ideálny čas. Vyberte si ten správny strih pre vás a zistite, ako sa o ofinu starať, aby bola stále krásna.

Ofinu si zamilujete!

Jeden deň elegantný drdol, druhý deň nedbalý look. Užite si variabilitu ofiny.

Existuje hneď celý rad dôvodov, prečo tento účes vyskúšať. Dobre strihnutá ofina dokáže podčiarknuť celkový vzhľad a svojej majiteľke uberie i niekoľko rokov. Zakryje nedostatky pleti a krásne orámuje tvár. Nespornou výhodou je tiež variabilita účesu. Uhladená ofina sčesaná nabok sa stane elegantným účesom do práce i na večer. Naopak, jemne strapatý variant bude pôsobiť sviežim a mladistvým dojmom.

„Aký typ ofiny práve letí? Dobrá správa – úplne všetky. Nosia sa ofiny krátke a rovno zastrihnuté, asymetrické i ofiny dlhšie. Záleží len na tvare tváre a na zvyšku účesu,“ hovorí Jan Těšík, vlasový stylista značky NIVEA. Aby bol výsledný účes dokonalý, je ale potrebné nielen zladiť typ ofiny so zvyškom účesu, ale aj upraviť ju pomocou vhodnej starostlivosti a stylingu.
Ofina

Vhodný strih ofiny pomôže vybrať kaderník

Máte jasnú predstavu o tom, ako by vaša ofina mala vyzerať? Zverte ju kaderníkovi, s finálnou podobou účesu si ale nechajte poradiť. Nie každá ofina sa totiž hodí k danému typu tváre. Kaderník musí tiež vymyslieť vhodný variant na zvyšok účesu. Nosíte radšej dlhé vlasy, alebo naopak nedáte dopustiť na kratší zostrih? I to má na voľbu tvaru ofiny vplyv.

Ofina a dlhé vlasy

Dlhé vlasy môžu byť nuda, a tak je potrebné zaujať niečím ďalším: objemom vĺn, výraznou farbou alebo práve ofinou. Vďaka ofine dostane štýl i v podstate "nudný" účes. Pred fúkaním použite na vlasy penu dodávajúcu lesk (napríklad Penové tužidlo NIVEA Diamond Volume Care) a potom vyfúkajte plochou kefou. Neposlušné vlasy môžete na záver ešte prežehliť.


Ofina a stredná dĺžka

Ak sú vaše vlasy prírodne vlnité, vybrali ste si tú najpraktickejšiu dĺžku. Vlny sa vlastnou váhou nenaťahujú a vyzerajú pružne. Také vlasy vyfúkajte difuzérom a použite krém gél (nám sa osvedčil NIVEA Gél na vlasy Care&Hold). Ak sú vlasy rovné, stačí ich nedbalo vyfúkať a vlny vytvoriť kulmou s väčším priemerom. Postupne zostrihané vlasy s ofinou sa ľahko udržujú a vyzerajú dobre.

Dlhé vlasy
Potrebujete oživiť dlhé vlasy? Ofinu si zamilujete.
Stredná dĺžka
Ofina sa skvelo hodí k nedbalým vlnám. Tento účes vyzerá skvele v akejkoľvek dĺžke.
Mikádo
Ofina vyzerá veľmi dobre i na kratších strihoch. Presvedčte sa!

MIKÁDO S OFINOU

Bob je medzi účesmi už klasikou. „Jeho dokonalosť spočíva v jednoduchosti. Dodáva vzhľadu úžasnú ženskosť a jemným vlasom zaistí perfektný objem. S krátkou ofinou má zrazu táto klasika super drive,“ hovorí Jan Těšík. Stylingu postačí penové tužidlo pre jemné vlasy (napríklad Penové tužidlo NIVEA Volume Care) a vyfúkanie pomocou guľatej kefy.

Starostlivosť o ofinu: Správny styling zvládne každý

AKO SPRÁVNE ČESAŤ OFINU, ABY STE S ŇOU ZAŽIARILI!

Aby si ofina udržala svoj tvar po celý deň, je dôležité ju po upravení kefou a fénom zafixovať pomocou vhodných stylingových prípravkov. Vďaka nim sa pramene nebudú nepekne krútiť a budú hladké a lesklé. Prípravky, ktoré zvládnu toto všetko naraz, sú v ponuke nielen v špecializovaných kaderníctvach, ale aj v bežných drogériách (napríklad Lak na vlasy NIVEA Diamond Volume Care).

Všetko sa začína pri tvarovaní. Po umytí vlasov je preto prvým krokom práve dôkladné a precízne vyfúkanie. S úpravou ale nečakajte. Ofina je zradná – schne totiž omnoho rýchlejšie ako zvyšok vlasov a po uschnutí ju možno upraviť len veľmi ťažko. „Aby ofina neležala na čele, je nutné ju pridvihnúť pomocou guľatej kefy a potom fúkať striedavo na obe strany. Až potom ju nechajte spadnúť prirodzene dole do tvaru, do ktorého bola ostrihaná,“ radí vlasový stylista.

Máte pred ofinou stále rešpekt? Tak vyskúšajte dlhšiu patku, ktorá pristane naozaj každému.

Prvá pomoc pre mastnú ofinu

Máte mastnejšiu pleť, kvôli ktorej vám ofina nevydrží upravená dlhšie ako jeden deň? Nevadí. Oživiť ju možno počas pár minút. Ak máte viac času, umyte iba ofinu v umývadle a vysušte fénom. Ponáhľate sa ráno do práce? Zachráni vás suchý šampón v spreji. Stačí ho naniesť do ofiny a do vrchnej časti účesu. Jeho prebytok vyčešte kefou. Taká úprava vám nezaberie ani 2 minúty!

Hodí sa ofina pre všetky typy tváre?

Tento účes pristane takmer každému. „Kaderníci ho neodporúčajú iba ženám, ktoré majú nízke čelo. Niektoré ženy si účesy s ofinou ale nemôžu dovoliť z iného dôvodu. Tým je nevyhovujúci rast vlasov nad čelom. Ak vám teda vlasy nerastú rovno, ale máte nad čelom vlasový vír, nie je ofina ideálna,“ dodáva Jan Těšík. Chuť na ofinu si takisto musia nechať zájsť ženy s kučeravými vlasmi. Jej úprava by trvala dlho a výsledný efekt by zničila i taká drobnosť ako vlhký vzduch.
Kučeravé vlasy
PRODUCTSTAGE_BG