Ako sa zbaviť škvŕn od dezodorantu

Škvrny od antiperspirantu: vieme, ako sa ich zbaviť

Tipy, ako škvrny odstrániť a ako zabrániť ich vzniku.
Užívať si pocit sviežosti po celý deň je báječné. Nesmie to ale byť za cenu zničeného oblečenia. Pozrite, ako sa môžete zbaviť potenia a zápachu, a napriek tomu mať oblečenie krásne čisté a bez jedinej škvrnky i v oblasti podpazušia.

Ako predísť vzniku škvŕn? Používajte len šetrné prípravky

Používanie antiperspirantov nemusia sprevádzať žiadne nevzhľadné škvrny na oblečení. Chce to len siahnuť po tých správnych výrobkoch.

Prečo niektoré antiperspiranty zanechávajú škvrny na oblečení?

Keď ľudia hovoria o dezodorantoch, ktoré zanechávajú škvrny na oblečení, myslia tým väčšinou skôr antiperspiranty. Tie totiž obsahujú soli hliníka, ktoré redukujú potenie a vznik nepríjemného zápachu. Zároveň ale môžu byť i zdrojom nevzhľadných škvŕn na oblečení.

Fľaky na odevoch potom vznikajú z niekoľkých dôvodov. Obvykle ich spôsobuje spojenie mazu, pracieho prostriedku a hliníkových solí antiperspirantu. Žlté škvrny ale môžete mať na oblečení, i keď žiadny prípravok nepoužívate. Stačí, aby sa kožné lipidy spojili s nečistotami, a pohroma je na svete.

Ako dostať škvrny z odevov ľahko a rýchlo?

Prečítajte si, ako môžete ľahko odstrániť škvrny z oblečenia. Poradíme vám, ako sa ich zbaviť i ako im účinne predchádzať.

Tipy, ako sa zbaviť škvŕn na oblečení

  • Pred obliekaním nechajte antiperspirant dobre zaschnúť.
  • Keď sa oblečenie umaže, snažte sa škvrnu odstrániť čo najrýchlejšie.
  • Odev ale nedrhnite príliš silno.
  • Fľaky čistite pred praním ručne s pomocou vhodného prípravku.
  • Perte vždy tmavé, farebné a bielu bielizeň oddelene.

3 možnosti, ako odstrániť škvrny od antiperspirantu

1. Rýchlo škvrnu zotrite jemnou tkaninou
Ak zistíte, že sa váš antiperspirant obtlačil na oblečenie počas obliekania, skúste škvrnu jemne zotrieť zmotanými pančuškami. Ideálne čo najrýchlejšie, než fľak stihne zaschnúť.

2. Vezmite si na pomoc šikovného pomocníka
V prípade, že nečistoty nezmiznú, pretrite ich špeciálnym prípravkom na odstraňovanie škvŕn z oblečenia. Väčšinou sa v obchodoch predávajú v tubičkách, ktoré uľahčujú nanášanie.

3. Keď nič nezaberá, otvorte domácu lekárničku
Rozdrvte v miske dva aspiríny a prilejte k nim pol šálky vriacej vody. Zmes votrite do škvrny a nechajte ju niekoľko hodín pôsobiť. Škvrna by potom mala zmiznúť.
Najprv si ale všetko vyskúšajte na malej časti odevu, nech máte istotu, že to daná látka bez problémov ustojí.

S antiperspirantmi NIVEA zostane vaše oblečenie dlho ako nové

Naše odporúčanie pre vás