jemné chodidlá

Suchá koža na nohách: zaistite si hebké chodidlá

Stačí pár tipov a vaše chodidlá môžu byť zase detsky jemné.
Pokožku našich nôh veľmi namáhame, a preto niet divu, že sa často vysušuje alebo praská. Venujte chodidlám starostlivosť po celý rok – nebudete sa potom musieť hanbiť, keď zasa sandálky odštartujú letnú sezónu.

Prečo sa koža na nohách tak často vysušuje?

Niektoré naše návyky zvyšujú vysušovanie pokožky nôh bez toho, aby sme si to uvedomovali. Aké sú najčastejšie dôvody vysušenej pokožky a ako pred ňou môžeme naše nohy chrániť?

Čo spôsobuje suché nohy?

Trápi vás suchá koža na nohách oveľa častejšie ako na iných častiach tela? Nie ste v tom sami. Pokožka našich nôh je k vysušovaniu veľmi náchylná, pretože na spodnej časti chodidiel nemáme žiadne mazové žľazy. Pokožka si tak k udržaniu hydratácie musí vystačiť s potnými žľazami.

Chodidlá navyše patria k častiam tela, ktoré namáhame najviac. Keď väčšinu dňa stojíme alebo chodíme, chodidlá našich nôh na sebe nosia váhu celého tela. Niet divu, že je potom pokožka nôh náchylná k vysušovaniu a tvrdnutiu.

Aby sme nepríjemným prejavom námahy zabránili, musíme pokožke chodidiel venovať pravidelnú starostlivosť. Mnohí z nás však na spodnú časť nôh zabúdajú. Pritom stačí použiť telové mlieko ako NIVEA Krémové telové mlieko Smooth Sensation, ktoré bežne používame k hydratácii pokožky na zvyšku tela.

Hebká pokožka od hlavy až po päty

Suchá pokožka na nohách sa časom odlupuje a vytvára nevzhľadné praskliny. Aby sme si v lete bez ostychu mohli obuť sandálky, musíme pokožku hydratovať po celý rok. Ako na to?

Aj pokožka chodidiel potrebuje starostlivosť

Kvôli veľkej námahe je pokožka na chodidlách síce pevnejšia, to ale neznamená, že nemôže byť príjemne hebká. Telové mlieka ako NIVEA Krémové telové mlieko Smooth Sensation sa rovnako dobre hodí na hydratáciu chodidiel ako pre zvyšok pokožky tela. Ako ale docieliť to, aby sa telové mlieko do kože nôh čo najlepšie vstrebalo? Ideálne je, keď ho aplikujete ihneď po kúpeli.

Po kontakte s vodou je pokožka nôh príjemne vláčna a lepšie vstrebe hydratačné látky, ktoré ju potom ošetrujú zvyšok dňa. Čaká vás náročný program a chcete svoje nohy udržať svieže? Vyskúšajte NIVEA Ľahké telové mlieko Aloe & Hydratation s osviežujúcim zložením a príjemnou vôňou.

Vyskúšajte NIVEA starostlivosť pre suché nohy

Naše odporúčanie pre vás