Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Ako ošetrovať suchú pokožku na nohách?

Ako správne ošetrovať suchú pokožku na nohách?

Čo spôsobuje vysušovanie pokožky nôh?

Mnoho ľudí nevenuje svojej pokožke dostatočnú starostlivosť a suchá koža na nohách je tak častým problémom. Naučte sa niekoľko postupov, vďaka ktorým si udržíte nohy hebké a hydratované.

Čo spôsobuje vysušovanie pokožky nôh?

Existuje veľa dôvodov, prečo mnoho žien bojuje so suchou pokožkou a nevzhľadnými šupinkami. Na stave kože sa často podpisuje celkový životný štýl.

Vplyv teploty na pokožku nôh

 

Teplo, rovnako tak ako zima, môže mať na stav pokožky vplyv a obzvlášť koža na nohách je často náchylná na vysušovanie, ktoré je spôsobené výkyvom teplôt. Počas letných mesiacov sú nohy jednou z tých častí tela, ktoré najviac vystavujeme škodlivému UVA/UVB žiareniu. Oslabená pokožka sa potom jednoduchšie vysušuje a môže dôjsť i k jej podráždeniu. Koža na nohách si ale neodpočinie ani počas zimy. Keď si doma zakúrime, zbavujeme vzduch vlhkosti a narušujeme tým prirodzenú hydratáciu pokožky. Následkom toho môže opäť dochádzať k jej vysušovaniu alebo dokonca šupinateniu.

Na pokožku dolných končatín má navyše vplyv i teplota vašich pravidelných kúpeľov. Ak je koža v sprche alebo kúpeli vystavená príliš horúcej vode, ľahšie sa potom vysušuje. Ak chcete, aby si uchovala prirodzenú hydratáciu, radšej sa príliš horúcim kúpeľom vyhnite.

NIVEA tipy pre starostlivosť o suché nohy

Pri starostlivosti o pokožku sa často zabúda na suchú kožu na nohách - pritom stačí tak málo. Hydratujte ju a užívajte si pocit hebkosti.

Udržujte pokožku hydratovanú!

Po večernom kúpeli alebo sprche použite NIVEA Výživné telové mlieko Body Milk a nechajte jeho blahodarné účinky pôsobiť počas noci. Výnimočné ošetrujúce zloženie s mandľovým olejom a vitamínom E upokojuje podráždenie, i veľmi suchú pokožku intenzívne vyživuje, podporuje jej prirodzenú hydratáciu a znateľne redukuje jej drsnosť. 

Dajte zbohom odumretým bunkám

Peeling

Pravidelné odstraňovanie vrchnej odumretej časti pokožky je jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť nevzhľadných šupiniek a odkryť hebkú kožu pod nimi. Použite telovú kefu a potom bohatú krémovú starostlivosť v podobe NIVEA Krémového telového mlieka Smooth Sensation.

6 tipov, vďaka ktorým vás suchá koža už nebude trápiť

  • Telové mlieko aplikujte vždy ihneď po sprchovaní - ľahko sa vstrebe a uzamkne v pokožke vlhkosť.
  • Pravidelne obmieňajte žiletku na holenie.
  • Zabezpečte si zvlhčovač vzduchu - počas zimných mesiacov vám doma pomôže udržať prirodzene vlhký vzduch.
  • Používajte šetrný prací prostriedok bez agresívnych aróm - predídete tak podráždeniu.
  • Dodržujte pravidelný pitný režim a uistite sa, že vypijete dostatočné množstvo tekutín.
  • V lete svoje nohy chráňte pred slnečným žiarením a používajte krém s účinným UV filtrom.

NIVA Telové mlieko do sprchy - šikovné a časovo úsporné riešenie

Chcete ošetrovať svoju pokožku, ale bojujete s nedostatkom času?  Vyskúšajte NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy a šetrite svoj čas. Mlieko naneste na omytú pleť a opláchnite. Potom už stačí len osušiť a môžete sa ihneď obliecť bez toho, aby ste čakali, až sa telové mlieko vstrebe.