Otázky na Starostlivosť o pery

Tu si prečítajte odpovede na často kladené otázky.

1. Prečo moje pery potrebujú zvláštnu starostlivosť?  
Pleť na vašich perách je extrémne tenká a citlivá. Pery majú iba tenkú vrstvu, ktorá ich chráni pred dráždivými podnetmi zvonku. Výrobky Starostlivosti o pery zachovávajú zdravý stav vašej pleti. Je dôležité udržovať správnu úroveň hydratácie. A je obzvlášť dôležité chrániť vaše pery proti vonkajším vplyvom, ako sú chlad, vietor a UV žiarenie. Správna ochrana znamená, že by ste svoje pery mali ošetrovať celý deň, nielen keď odchádzate z domova. Najmä zimné obdobie môže byť pre vaše pery náročné, lebo môžu chladom rýchlo vysychať. To isté platí i v lete, keď trávite čas v klimatizovanom prostredí.

2. Existuje nejaké nebezpečenstvo závislosti od výrobkov starostlivosti o pery, ak ich používam pravidelne?   
Nie sú žiadne vedecké dôkazy, že by používanie výrobkov starostlivosti o pery mohlo viesť k fyzickej závislosti. Lipidy určené na vonkajšie použitie nemajú vplyv na tvorbu endogénnych lipidov v pleti. Ak však vaša pleť vytvára iba malé množstvo lipidov, môže byť nevyhnutné používať výrobky starostlivosti o pery niekoľkokrát denne, najmä v zime z dôvodu nízkych teplôt a nízkej vlhkosti vzduchu. Pravidelne ošetrované pery zostanú hebkejšie.   

3. Rozpraskané pery - čo môžem robiť? 

Ak sú vaše pery suché a rozpraskané, je dôležité okamžite niečo urobiť. Najlepším riešením je výrobok, ktorý môže zmierniť suchosť, pomáha pery regenerovať a zároveň pomáha procesu hojenia. Rad Labello Starostlivosti o pery obsahuje MED REPAIR, prvú pomoc pre rozpraskané pery.


4. Môžu sa pery na slnku spáliť?  

Prírodný kožný pigment pomáha pleti filtrovať nebezpečné UV lúče v slnečnom svetle. Pleť pier, bohužiaľ, neobsahuje takmer žiadny melanín. Preto by pery mali byť vždy na priamom slnku chránené výrobkom s obsahom OF. Niektoré výrobky Labello Starostlivosti o pery obsahujú OF 15. Ak ste na pláži alebo v horách, odporúčame vyššie ochranné faktory. A nezabudnite: UV lúče môžu na vaše pery pôsobiť stále, aj keď je zamračené. Rad Labello Starostlivosti o pery obsahuje Sun Protect, dostanete ho s OF 30.


Máte ešte ďalšie otázky?

Použite, prosím, náš kontaktný formulár.