Opuchy nôh v tehotenstve


TOPÁNKY SI KUPUJTE RADŠEJ VÄČŠIE.

Pýtate sa sama seba, ako je možné, že sa nevojdete do svojich obľúbených a inokedy pohodlných lodičiek alebo poltopánok? Odpoveďou sú zmeny, ktoré sa v tehotenstve dejú s vaším telom. Poďte sa pozrieť, ako v tehotenstve správne vybrať nové topánky, a zistite, čo zaberá na opuchy nôh.

Čo je príčinou opuchnutých nôh v tehotenstve?

čo je príčinou opuchnutých nôh

Za podivné zväčšenie nôh môžu tehotenské kilogramy navyše. Tie totiž znižujú a splošťujú vašu klenbu, a tým zväčšujú dĺžku a šírku nohy. Pretože je tento proces postupný, možno nespoznáte zmenu hneď. Navyše ženská márnivosť a trochu i márnomyseľnosť pri nákupe topánok (presvedčenie, že menšie je lepšie a krajšie) tiež hrajú svoju rolu. Lenže tento zvyk sa v konečnom dôsledku môže obrátiť proti vám. 

Príliš tesná obuv oslabuje svaly chodidiel a skracuje väzy, ktoré umožňujú naťahovať prsty na nohách. Výsledkom potom môžu byť najrôznejšie ortopedické problémy – zrútená klenba, vybočené kĺby a iné bolestivé ťažkosti. Radšej si zaobstarajte obuv zodpovedajúcej veľkosti čo najskôr. Ženy predsa milujú nakupovanie topánok. 

 

Vyberte si tie správne topánky a užívajte si pohodlie

V tomto prípade sa najskôr nebudete môcť príliš odviazať. Obuv v tehotenstve nie je ani tak o posledných trendoch, ako skôr o pohodlí. Tiež bohužiaľ platí – čím vyššie podpätky, tým menej komfortu. Zbohom, lodičky na ihlách. Ale nebojte sa, len na chvíľu!

A ako teda vybrať správnu obuv? Predovšetkým topánka musí dobre padnúť: ubezpečte sa, že vás nikde nedrie, v špičke netlačí a máte dostatok priestoru na pohyb prstov. Vyskúšajte jednoduchý trik – obkreslite topánku na papier alebo vyberte vnútornú vložku topánky a postavte sa na ňu. Ak je vaša noha rovnako veľká či väčšia než obrys, potrebujete väčšiu veľkosť.

zbohom, lodičky na ihlách

Ako sa opuchov nôh zbaviť?

Opuchy nôh trápia každú nastávajúcu mamičku a zbaviť sa ich nadobro je takmer nemožné. Môžete ich ale účinne zmierniť. Vyskúšajte nasledujúce tipy:
dostatočne pite

Dbajte na životosprávu

Dostatočne pite a vyhýbajte sa presoleným jedlám. Soľ totiž zadržuje vodu v tele.
 
Občas si zacvičte

Občas si zacvičte

Veď i v sede môžete nohy pretiahnuť alebo zakrútiť členkami.
Odpočívajte s nohami hore

Odpočívajte s nohami hore

Ideálne je mať chodidlá nad úrovňou pásu.
studené obklady

Rýchlo vám uľavia tiež studené obklady

Pomôcť vám môže jemná masáž.
vyhnite sa tesným topánkam

Úplne sa vyhnite tesným topánkam

Na čas odložte tiež vypasované nohavice a ponožky s gumičkou.
 

výrobky