Vyrazte si s kamarátkami!

Vyrazte si s kamarátkami!


VÁŠ DROBČEK TO BEZ VÁS ZVLÁDNE.

Nebojte sa vyraziť si bez bábätka. Aj vy potrebujete čas pre seba. Zbavíme vás obáv, že je príliš skoro.

Nebojte sa vyraziť si bez bábätka

Po narodení bábätka sa svet točí len okolo neho. A mamičky potom často zabúdajú samy na seba. Aj keď je starostlivosť o deti tá najkrajšia časť vášho života, nie je nutné byť mamou na plný úväzok. V dvoch rokoch je dieťa úplne schopné zaobísť sa bez vás nielen na pár hodín, ale aj na pár dní. A mnohokrát mu to prospeje.
malé šťastie

Von bez bábätka: Naozaj to zvládne?

Pri pohľade na to malé šťastie, ktoré ešte donedávna potrebovalo všetku vašu pozornosť, nie je divu, že vám hlavou víria otázky typu: Čo keď bude plakať? Zvládne to bezo mňa? Nebojte sa, zvládne to lepšie než vy sama. Dvojročné dieťa už len zriedka potrebuje materské mlieko. Väčšinou už konzumuje pevnú stravu, ktorú mu zvládne podávať pokojne otecko alebo babička. 

V tomto veku navyše deti vítajú každú zmenu stereotypu. Chcú objavovať, zažívať nové dobrodružstvá. Ak bude pár hodín či dní vídať niekoho iného než len mamičku, bude to pre neho obrovské vzrušenie.


Vyvarujte sa chýb 

Žiadne nepozorované vytrácanie sa, keď sa zrovna nikto nepozerá. To je metóda, ku ktorej sa rodičia často uchyľujú v domnienke, že to pre dieťa bude znesiteľnejšie. Opak je ale pravdou. Oveľa lepším variantom je v pokoji dieťaťu vysvetliť, kam idete a že sa vrátite. Lúčenie však zbytočne nepredlžujte.

 
 Dobite sa energiou

Dobite sa energiou

„Materská, ale rozhodne nie dovolenka.“ Nejde o obyčajný výkrik do tmy. Tento slogan v sebe ukrýva veľkú pravdu. Byť vo dne aj v noci mamičkou môže byť občas vyčerpávajúce. Niekedy je teda potrebné vypnúť a dobiť si baterky. Zažeňte v sebe hlodavé myšlienky o krkavčích matkách. Každý si predsa zaslúži odpočinok. Spomeňte si na svoje záujmy pred narodením bábätka a sfúknite z nich prach. Zdvihnite mobil a zvolajte kamarátky. Dnešný večer patrí vám.
 
Na strážení záleží

Na strážení záleží

Premyslite si, kto bude vaše malé šťastie strážiť. Ideálne je, samozrejme, dieťa zveriť starým rodičom, partnerovi, tete... Ak túto možnosť nemáte, ponúkajú sa aj špecializované agentúry na stráženie. Keď stavíte na preverenú firmu s výbornými recenziami, potom si čas pre seba užijete oveľa viac. Budete totiž vedieť, že je v dobrých rukách. Prečítajte si pár rád, ako vybrať stráženie
 Užite si to

Užite si to

Na večer plný zábavy sa poriadne pripravte a užite si ho so všetkým, čo k nemu patrí. Pokojne otecka či babičku povolajte o pár hodín skôr a užite si beauty prípravy. Osviežte svoju pleť pleťovou maskou. Vyhrajte sa s manikúrou, dajte si záležať na líčení a oslňte svoje kamarátky nejakým trendy účesom. Z dverí vychádzajte s úsmevom a výčitky nechajte doma. 
Vytvorte si rituál

Vytvorte si rituál

Nebojte sa zaradiť stretnutia s kamarátkami a svoje záujmy do pravidelného režimu. Vytvorte si z týchto chvíľok rituál. Čas, kedy na chvíľku odložíte rolu matky a vyrazíte si von bez vášho malého ja.