Predpôrodné kurzy


NAUČTE SA BYŤ TOU NAJLEPŠOU MAMOU NA SVETE.

Predpôrodné kurzy sú skvelým spôsobom, ako vniesť trochu svetla do tajomstva, ktoré predstavuje narodenie vášho bábätka. Tak s radosťou do toho. Vo vedomostiach je sila!

Predpôrodné kurzy pomôžu zapojiť partnera

Predpôrodné kurzy si chváli veľa mamičiek. Pripravia vás totiž nielen na telesné zmeny v tehotenstve a všetkých vecí týkajúcich sa pôrodu, ale i na to, čo bude nasledovať po ňom. A čo je najdôležitejšie – ako budúca mamička vďaka nim získate práve ten dôležitý pocit istoty a tiež budete vedieť, že v tom nie ste sama!

Muži sa často cítia trochu v úzadí hlavne preto, že oni sami fyzicky tehotní nie sú. A kurzy im dávajú šancu zapojiť sa. V dnešnej dobe je úplne bežné, že predpôrodné kurzy navštevujú obaja budúci rodičia.

A často je to práve nastávajúci otec, ktorý položí najviac otázok a aktívne sa zaujíma o všetky podrobnosti. Naučí sa, ako vám môže najlepšie pomôcť počas pôrodu i po ňom. Čím viac informácií obaja získate, tým lepšie budete pripravení.  

zapojte partnera
letanie v tehotenstvu
Chcete sa na pôrod pripraviť čo najdôkladnejšie? Pozrite sa, čo je perineálna masáž a ako ju správne vykonávať.

Čo sa naučíte na predpôrodných kurzoch?

starostlivosť o bábätko

Nespornou výhodou predpôrodných kurzov je to, že novonadobudnuté znalosti môžete využiť presne podľa svojich potrieb. Pôrod každej ženy je iný. Preto sa i na kurzoch okrem dvoch najčastejších pôrodných metód (Bradleyova a Lamazova metóda) dozviete aj  o tých menej  častých. Okrem informácií o správnych dýchacích a relaxačných technikách počas pôrodu dostanú priestor i rady pre starostlivosť o bábätko – zistíte, ako správne dieťatko držať, dojčiť alebo vykúpať a prebaliť.

Predpôrodné kurzy by vás mali pripraviť na všetky možné potenciálne situácie. Preto sa na kurzoch taktiež dozviete o existencii možných komplikácií. Nebojte sa, pokiaľ vaše tehotenstvo nie je rizikové, sú komplikácie výnimočné. Je ale dobré o nich vedieť, preto sa im ani kurzy nevyhýbajú.

 

Ako si vybrať ten najvhodnejší kurz:

  • Urobte si malý prieskum. Ponuka je síce široká, ale nie všetky kurzy vám musia vyhovovať. Skôr než sa rozhodnete, nájdite si o konkrétnom kurze viac informácií napríklad na internete.
  • Porozprávajte sa s mamičkami, ktoré predpôrodné kurzy absolvovali. Môžu pre vás mať overené tipy a odporučenia. Pozrieť sa môžete i na diskusie na rôznych webových stránkach.
  • Poraďte sa so svojím gynekológom a spýtajte sa na jeho odporučenie. Vždy si overte, či má zvolený inštruktor potrebnú kvalifikáciu.

 

Aktuálne kurzy nájdete vo väčšine pôrodníc. Môžete však využiť i služby akreditovaných pôrodných asistentiek alebo dul.
Rady a tipy, ako všetko čo najlepšie zvládnuť, nájdete tiež v knihách a dokonca i na DVD. Tak chyťte partnera a hor sa do triedy!

ako si vybrať kurz