Prvé líčenie

Prvé líčenie: Ako sa zachovať, keď naň príde reč?

Prvé líčenie

V živote každého dievčaťa nastane okamih, keď začne pokukovať po dekoratívnej kozmetike.
Nie vždy to však môže dopadnúť podľa predstáv. Kedy a s čím je dobré začať a čomu sa pri prvom líčení radšej vyhnúť?

Lakovanie nechtov

Existuje správny čas na dekoratívnu kozmetiku?

Začína to leskom na pery a lakovaním nechtov, potom už to má rýchly spád. O dekoratívnu kozmetiku začnú dievčatá prejavovať záujem už okolo 12 rokov. Záleží na tom, či majú napríklad staršiu sestru či spolužiačky, ktoré sa už líčia. Prvé krôčiky väčšinou vedú k balzamom na pery, lakom či riasenke. 

Ničoho sa nebojte, a hlavne sa vyvarujte zákazov. Radšej sa s dcérkou o líčení porozprávajte, ukážte jej, ako sa riasenka používa. Môžete spolu napríklad vyraziť na nákupy dekoratívnej kozmetiky, v jej očiach budete hneď za super mamu a zároveň budete mať prehľad, čo všetko používa. 

Farebná typológia

Farebná typológia: Ktoré farby vám pristanú?

Už ste niekedy počuli o farebnej typológii? Ide o 4 kategórie: jarnú, letnú, jesennú a zimnú. Tieto kategórie majú charakteristické črty, podľa ktorých sa do nich možno zaradiť. 

Len čo zistíte, aký ste typ, viete tiež, aké sú pre vás vhodné farby. To veľmi uľahčuje napríklad výber očných tieňov či farbu rúžu. Urobte si spoločne s dcérou test farebnej typológie a zistite, aké sú tie správne farby práve pre vás dve!


Namiesto mejkapu radšej BB krém

Hlavne v puberte sú nepríjemné pupienky na každodennom poriadku. Je úplne normálne, že sa ich dievčatá snažia maskovať. Mejkap je ale na mladú pleť príliš ťažký a mohol by pupienky ešte zhoršiť, pretože by dochádzalo k upchávaniu pórov. Preto je lepšie vyskúšať NIVEA Denný BB krém OF 20, ktorý zjednocuje pleť, hydratuje ju a kryje nedokonalosti. Navyše obsahuje jojobový olej, ktorý pleť zároveň vyživuje.

Denný BB krém OF 20

Náš tip:

Akné k puberte patrí, ale existujú spôsoby, ako ho maximálne eliminovať. Zistite, čo spôsobuje pupienky a ako sa ich zbaviť

BALZAM NA PERY V CERUZKE ROSY NUDE

Zvýrazniť riasy a perám dodať lesk

Pýtate sa, čo je vhodné a čo nie? Riasenkou rozhodne nič nepokazíte, ale pozor na výber. Správna riasenka by nemala riasy zlepovať, ale len ich zvýrazniť a predĺžiť. 

Labello Balzam na pery v ceruzke s prírodnými olejmi Rosy Nude dodá perám ľahké zafarbenie, a okrem toho ich aj vyživí. Jojobový a avokádový olej, ktoré sa v ceruzke ukrývajú, majú skvelé hydratačné účinky a pomáhajú liečiť drobné ranky na perách. 

Menej je viac a v líčení to platí dvojnásobne!

Dymové tiene, výrazné rúže, očné linky. Je úplne pochopiteľné, že na toto extravagantnejšie líčenie príde reč, ale ako z tohto tenkého ľadu elegantne vykorčuľovať? 

Najlepšou cestou je, keď sa porozprávate a vysvetlíte, že cieľom je, aby pleť vyzerala prirodzene a decentne. Najskôr pomôžte dcére zvládnuť základný mejkap a keď budete mať pocit, že je čas na experimenty, môžete spoločne vyskúšať niečo extravagantnejšie. Určite ale nie je kam sa ponáhľať.

Licenie pre dceru

Odličovať, odličovať, odličovať

Zo začiatku bude pre pleť líčenie nezvyk, hlavne čo sa týka mejkapu alebo BB krému, preto je veľmi dôležité ju správne ošetrovať. A čo je najdôležitejšie? Odličovanie. Aj keď dcéra príde večer domov a jediné, čo chce, je padnúť do postele, mala by sa odlíčiť. Buďte v tomto dôsledná a neustupujte.

Ideálnym riešením sú napríklad čistiace pleťové oleje, ktoré pleť zanechajú čistú, a to bez použitia odličovacích tampónov. Čistiace pleťové oleje zvládnu odstrániť aj vodoodolný mejkap alebo napríklad trblietky! Vyčistená pleť má cez noc možnosť regenerovať a voľne dýchať, odličovanie tiež zabráni jej predčasnému starnutiu a možným pupienkom.

čistiace pleťové oleje