mastné vlasy

Ako na mastné vlasy? Tu sú tipy, ktoré s mastnými vlasmi zatočia

UŽÍVAJTE SI SVIEŽI POCIT PO UMYTÍ OVEĽA DLHŠIE.

Krásne a svieže vlasy si praje asi každá žena.
Približne 25 % žien však trápia mastné vlasy – väčšinou už v ten istý deň po umytí. Naučte sa mastné vlasy ošetrovať a objavte niekoľko účesov, ktoré vám pomôžu zvládnuť hektické rána.

Najčastejšie otázky o mastných vlasoch

Keď sa cítite dobre vnútri, ostatní si to všimnú. Začnite pracovať na svojom dobrom pocite hneď. S tipmi od NIVEA.

Čo je príčinou mastných vlasov?

Mastné vlasy má na svedomí nadmerná produkcia mazových žliaz. Tieto žľazy sa nachádzajú v póroch po celom tele a nájdeme ich teda aj na hlave. Ich primárnou úlohou je udržiavať pokožku hydratovanú a chrániť ju pred vonkajšími vplyvmi. Vďaka poteniu tiež pomáhajú schladiť nielen našu kožu, ale aj celé telo. Mazové žľazy ľudí, ktoré trápia mastné vlasy, však pracujú až príliš intenzívne – a to po celom tele. Ak vás teda trápia mastné vlasy, je pravdepodobné aj to, že sa stretávate s mastnejšou pleťou.

Najjednoduchším spôsobom, ako mastenie vlasov spomaliť, je nedotýkať sa ich (pokiaľ možno) vôbec. Prečesávanie vlasov prstami totiž mastnotu od korienkov rýchlejšie rozšíri na celé vlasy. Mastný a spľasnutý je potom celý účes.

Keď sú mastné vlasy, presne to, čo potrebujete...

Väčšina žien si myslí, že mastné vlasy sú len na ťarchu. Opak je však pravdou. Kožný maz je prospešný zdraviu vlasov. Zabraňuje totiž ich vysušovaniu a lámaniu. A to je obzvlášť dôležité pre teplom namáhané a farbené vlasy.

Typy vlasov, ktoré sa rýchlejšie mastia

Niektoré typy vlasov sú od prírody mastnejšie než iné. Typicky to bývajú jemné rovné vlasy. Najnáročnejšie na starostlivosť sú však kučeravé vlasy. Tie sa pri korienkoch rýchlo mastia, zatiaľ čo ich končeky bývajú suché a bez života. Ich tvar totiž bráni rozšíreniu kožného mazu po celej dĺžke vlasu.


Čo zaberá na mastné vlasy?

Používajte len šampóny na mastné vlasy. Šampónom pre suché a lámavé vlasy sa radšej oblúkom vyhnite.

Šampón na mastné vlasy, ktorý pomôže

Snažiť sa poraziť mastné vlasy ich častým umývaním je veľká chyba. Čím častejšie svoje vlasy umývate, tým viac kožného mazu pokožka hlavy vytvorí – ako ochranný film. Skúste svoje vlasy postupne trénovať a uvidíte, že interval ich umývania budete môcť postupne predĺžiť.

Majte tiež na pamäti, že časté česanie a prehrabávanie vo vlasoch rozšíri kožný maz od korienkov po celej dĺžke vlasov oveľa rýchlejšie. Aj preto bývajú kučeravé vlasy málokedy mastné celé. Ich majiteľky si totiž nesiahajú do vlasov, aby nepoškodili tvar kučier.

Ak sa mastia vaše vlasy rýchlejšie, než je obvyklé, spoľahnite sa na šampóny špeciálne vyvinuté pre mastné vlasy. NIVEA Osviežujúci micelárny šampón sa postará o to, aby boli vaše vlasy svieže a čisté naozaj dlho.

Účesy pre mastné vlasy

Z mastnejších vlasov sa výborne pletú najrôznejšie (postupne zapletané) vrkoče. Dokonca lepšie ako z čerstvo umytých vlasov. Máte dlhé vlasy? Upleťte si napríklad jednoduchý vrkoč, ktorý potom ľahko obmotáte okolo hlavy ako čelenku.

5 dôvodov, prečo sú mastné vlasy niekedy užitočné

  • Mastné vlasy lepšie držia – pletený vrkoč aj vysoký chvost.
  • Kožný maz vlasy chráni pred vysušením a polámaním.
  • Vyhnú sa vám tiež problémy s rozštiepenými končekmi.
  • Účes bude uhladený a pevnejší. Žiadne vlásky poletujúce okolo.
  • Po umytí vyzerajú vaše vlasy vždy žiarivejšie než tie suché.

Buďte krásna nielen pre svoje okolie, ale aj sama pre seba

Skryte mastné vlasy, alebo Keď sa ráno ponáhľate...

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako schovať mastné vlasy, je široká textilná čelenka. Nechce sa vám vlasy schovávať alebo vám čelenka nepristane? Zapleťte svoje vlasy do copu. Vyskúšajte niektorú z techník pre zapletané vlasy. Alebo si na hlave urobte elegantný bočný drdol. Super rýchly účes je tiež osobitý uzol. Pozrite sa, ako na to, hneď teraz!     


SUCHÝ ŠAMPÓN: OKAMŽITÁ DÁVKA SVIEŽOSTI PRE VAŠE VLASY

Zabudnite na každodenné umývanie vlasov

Väčšinu žien, ktoré trápia mastné vlasy, musí každé ráno podstupovať ten istý rituál: umyť, vyfénovať, upraviť. Dohromady táto procedúra nezriedka zaberie aj hodinu. Prekáža vám na mastných vlasoch práve čas, ktorý vyžaduje ich úprava? Spoľahnite sa na suchý šampón. Tento malý zázrak vám dovolí si ráno pospať minimálne každý druhý deň.

Aplikácia nie je zložitá – nezaberie vám ani 5 minút. Stačí pretrepať nádobku a šampón v spreji nastriekať zo vzdialenosti asi 30 cm rovnomerne ku korienkom. Potom už stačí len šampón vmasírovať do vlasov a jeho prebytky vyčesať. Vaše vlasy budú vyzerať ako práve umyté. A to najlepšie? Sviežosť vás bude sprevádzať po celý deň až do večera.

Najlepší kamarát pod stan, na dovolenku aj na festival

Suchý šampón sa zmestí do každého batohu aj kabelky. Vziať si ho so sebou preto môžete kamkoľvek (na rozdiel napríklad od fénu). Najviac sa vám bude hodiť na miestach, kde nie sú podmienky pre pohodlné osprchovanie. Skvelý je ale aj na miestach bez prístupu k elektrickému prúdu!