Ako vybrať farbu na vlasy a ako ju ošetrovať?

VYBERTE SPRÁVNU FARBU NA VLASY A NECHAJTE JEJ ODTIEŇ ŽIARIŤ.

Nech už sa chystáte na farbenie celej hlavy, alebo chcete vyskúšať populárne farebné prechody, mali by ste pri výbere zvážiť odtieň vašej pleti. Zistite, ktoré farby si navzájom lichotia a naučte sa pár trikov, ako si farbu dlho udržať.

Ponorte sa do farieb

Premýšľate o zmene farby, ale nie ste si istá, ktorý odtieň vám sadne? Máme pre vás niekoľko tipov, ako vybrať ten správny tón.

Pred farbením si položte 3 otázky

1. Sú vaše vlasy zdravé?

Rozhodli ste sa pre radikálnu zmenu a chcete prejsť do svetlej? Aby na tmavé vlasy správne "chytili" i pastelové tóny, bude najprv potrebné ofarbiť ich svetlejšou podkladovou farbou.

Ako vlasy ošetrovať, aby farbenie lepšie znášali? Dodajte im silu pomocou micelárného šampónu Pure Color a vyberte si akýkoľvek odtieň, po ktorom túžite. 


2. Ako často ste ochotná farbenie podstupovať?

Ak sa rozhodnete zahaliť celú vašu hrivu do jedného odtieňa, mali by ste byť pripravená farbenie opakovať každé 4 týždne.  Ale ak zvolíte farebný melír, opakovanie, samozrejme,  počká i dvakrát dlhšie.


3. Aký máte typ vlasov?


Farbenie kučeravých vlasov prináša väčšie ťažkosti než farbenie ostatných typov vlasov. Aby ste i s kučeravými vlasmi dosiahli ten najlepší výsledok, navštívte radšej profesionálneho kaderníka.

Pár inšpiratívnych slov"Mať možnosť zafarbiť si vlasy, a meniť tak svoj vzhľad, je dôležitou súčasťou vyjadrenia svojho ja."  Olivia Wilde

Vyberte si odtieň, ktorý lichotí vašej pleti

Svetlé vlasy

Svetlé odtiene krásne vyniknú v kombinácii s ružovkastou pleťou a modrými očami. Nemáte odvahu zvoliť k tmavšej pleti žiarivú blond? Vyskúšajte o niečo tmavší odtieň medovej farby.

Vyberte si odtieň, ktorý lichotí vašej pleti

Hnedé vlasy

Pôsobivý vzhľad vzniká pri kombinácii hnedých vlasov s veľmi svetlou pokožkou a červeným rúžom. Príjemne pôsobí aj hnedý odtieň rámujúci jemne opálenú tvár.

Vyberte si odtieň, ktorý lichotí vašej pleti

Čierne vlasy

Veľmi tmavé až čierne odtiene patria k tým najuniverzálnejším – vyniknú ako v kombinácii s opálenou pleťou, tak v kontraste s veľmi svetlou pokožkou. Aby ste tmavý vzhľad rozžiarili, skúste si odfarbiť končeky vlasov gaštanovou hnedou, červenou alebo obľúbenou farbou vášho oblečenia.

Vyberte si odtieň, ktorý lichotí vašej pleti

Ryšavé vlasy

Máte svetlú pokožku pokrytú pehami? Potom je váš vzhľad ako stvorený pre ryšavú farbu vlasov. Ryšavé vlasy naopak príliš nevyniknú v kombinácii s opálenou pleťou alebo s pleťou v ružových odtieňoch.


Ošetrujte farbené vlasy

Konečne ste vybrali ten správny odtieň presne pre vás? Ukážte ho v tom najlepšom svetle! Máme pre vás niekoľko tipov, ako si zachovať plný odtieň čo najdlhšie.

Ako ošetrovať farbené vlasy a zabrániť blednutiu farby?

Farba, ktorá vydrží? Ak chcete, aby váš nový odtieň vydržal žiarivý dlhšie než niekoľko umytí, vyberajte starostlivo kvalitu farbiaceho výrobku. Rovnako tak dôležité je vyberať kvalitný šampón na umývanie farbených vlasov.

Profesionálne farby na vlasy, ktoré má k dispozícii váš kaderník, sú kvalitnejšie a vydržia dlhšie než farby, ktoré si kúpite v bežnom obchode.

Existujú však postupy, ktoré vám pomôžu uchovať si plný odtieň akejkoľvek farby čo najdlhšie.

Časté farbenie môže vlasy poškodiť, aby ste im dodali silu, používajte NIVEA Ošetrujúci šampón Color Care & Protect.

Trvalosť farby ochránia kondicionéry špeciálne vyrobené pre starostlivosť o farbené vlasy. Pri umytí nezabudnite kondicionér dôkladne votrieť medzi vlasové pramienky a nechajte ho chvíľu pôsobiť, zabránite tak nadmernému vysušovaniu vlasov. 

Chráňte svoje vlasy počas kúpania

Radi trávite leto pri bazéne alebo pri mori? Slaná alebo chlórovaná voda vlasy vysušuje a spôsobuje blednutie farby, preto je dôležité vlasy chrániť. Použite NIVEA Ošetrujúci kondicionér Color Care & Protect predtým, než vyrazíte k vode, ochránite tak povrch vlasov i trvalosť farby.

Ošetrujte farbu pri každej príležitosti

  • Keď vyrazíte na kúpanie k bazénu alebo k moru, zviažte svoje vlasy do moderného drdolu, aby sa nenamočili.
  • Na úpravu účesov používajte tužidlá a laky špeciálne určené pre farbené vlasy.
  • Raz týždenne aplikujte ošetrujúcu masku, ktorá vlasy zregeneruje a vyživí.
  • Ak trávite veľa času na slnku, noste klobúk alebo šatku, aby vaša farba nevybledla.
  • Ošetrujte svoju farbu i pri umytí. Výrobky špeciálne určené pre farbené vlasy zabránia blednutiu odtieňa.