Koniec trápenia s mastnými vlasmi!

JEDNODUCHÉ TIPY, AKO DOCIELIŤ PRIRODZENE LESKLÉ VLASY.

Stáva sa vám, že chvíľu po umytí sú vaše vlasy opäť mastné? So správnou starostlivosťou zamedzíte rýchlemu masteniu a navrátite svojim vlasom zdravý vzhľad.

Príčiny mastných vlasov a tipy pre ľahkú úpravu

Z akých dôvodov sa vlasy mastia?

Príčinou mastných vlasov je nadmerná produkcia kožného mazu na pokožke hlavy: žľazy pri korienkoch vlasov produkujú príliš mnoho mazu. Z toho dôvodu sa vlasy pri povrchu hlavy rýchlo zmastia, spľasnú a vytvoria nevzhľadné pramienky. 

Zvýšená produkcia kožného mazu môže mať mnoho rôznych príčin. Patria medzi nich stres, nevhodná vlasová starostlivosť i nezdravá strava. Nadmernú činnosť mazových žliaz môžu rovnako spôsobiť hormálne zmeny spojené s pubertou, tehotenstvom či menopauzou. 

Mnoho ľudí má navyše k prílišnej produkcii mazu genetickú dispozíciu. Svoju úlohu hrá i ročné obdobie: V lete sa pokožka hlavy viac potí, a ľahko tak vzniká mastný vzhľad.  Aby vaše vlasy vyzerali zdravo a zostali svieže dlhú dobu, potrebujú špeciálnu starostlivosť.
Mastné vlasy

Užitočné rady, ako dodať vlasom viac objemu

Mazové žľazy udržujú našu pokožku jemnú a hydratovanú. Ak však dochádza k nadmernej produkcii mazu, začínajú sa naše vlasy mastiť.

Úprava bez starostí: SOS tipy proti mastným vlasom

  • Používajte pri fénovaní vlasové tužidlo a sprej určený na ochranu vlasov pri fénovaní, vykúzlite tak väčší objem a zabránite spľasnutým vlasom na povrchu hlavy. 
  • Tupírovaním vlasov zamedzíte priamemu kontaktu vlasov s pokožkou hlavy.
  • Suchý šampón odstráni prebytočný kožný maz z pokožky hlavy a vlasov. A nemastné vlasy voľne spadajúce okolo tváre vyzerajú upravene.
  • Čelenky do vlasov, obzvlášť tie široké, sú v móde a šikovne zakryjú mastné vlasy pri povrchu hlavy.
  • A ak nič nepomáha, skúste mokrý vzhľad: s pomocou vlasového gélu učešte hornú vrstvu vlasov smerom dozadu. A mastné vlasy sú preč. 

Zbohom mastné vlasy!

Ozdravná kúra pre mastné vlasy

Mastné vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť. Občas pokožku hlavy jemne premasírujte prstami. Zmiernite tým nadmernú produkciu kožného mazu a uvoľníte sa. Ak má vaša pokožka sklony k rýchlemu masteniu, každodenné umývanie nie je na škodu.

Aby vaše vlasy zostali svieže po celý deň, umývajte ich najlepšie ráno.

Na umývanie mastných vlasov sú najvhodnejšie šetrné šampóny bez silikónu. V prípade, že používate kondicionéry a masky na vlasy, vyvarujte sa nanášania prípravku ku korienkom vlasov. Pri oplachovaní postupujte mimoriadne starostlivo, aby vo vlasoch nezostávali žiadne zvyšky.
Pozrite sa na výhody šampónov bez obsahu silikónu od značky NIVEA.

Šetrné fénovanie

Šetrné fénovanie

Kedykoľvek si fénujete vlasy, mali by ste fén držať v dostatočnej vzdialenosti tak, aby zdroj tepla priamo nezasahoval pokožku hlavy. V opačnom prípade sa môže stať, že sa pokožka hlavy začne potiť a vlasy sa rýchlo mastia.
Zvoľte správny štýl

Zvoľte správny štýl!

Melírom alebo trvalou onduláciou môžete zmierniť mastný vzhľad. Tieto procedúry spôsobia, že vlasy sú suchšie a viac priepustné, lepšie preto absorbujú nadmernú produkciu kožného mazu.
product-stage-bg