Suché šampóny

Suché šampóny NIVEA: Okamžitá dávka sviežosti pre vaše vlasy

NOVÉ SUCHÉ ŠAMPÓNY NIVEA SÚ TU! ZOZNÁMTE SA.

Svieže a čisté vlasy v priebehu niekoľkých sekúnd. Žiadne biele zvyšky. Nový rad suchých šampónov NIVEA, v dvoch variantoch pre svetlý i tmavý tón vlasov, si hneď obľúbite.

Čo je suchý šampón a ako funguje?

Nestíhate? Suchý šampón vám ušetrí čas, ktorý by ste strávili umývaním, fénovaním a stylingom. V priebehu niekoľkých sekúnd budú preč mastné vlasy a zostane len sviežosť a objem!
Ako často si umývať vlasy?

Ako často si umývať vlasy?

Len málo vecí na svete sa vyrovná pocitu čerstvo umytých vlasov! Avšak každodenné či príliš časté umývanie vlasov môže vlasy vysušiť, a spôsobiť tak lámanie a štiepenie končekov. Ideálne je preto umývať si vlasy dvakrát, maximálne trikrát za týždeň.


Umývate svoje vlasy správne? Tu sú 3 najčastejšie chyby, ktoré robí takmer každá žena. 
Suchý šampón: kamarát do nepohody

Suchý šampón: kamarát do nepohody

Poznáte aj vy tento scenár? Ráno sa zobudíte, stíhate len tak-tak a vaše vlasy sú také mastné, že to neschová ani vrkoč. Pre takéto situácie sa hodí mať v kúpeľni NIVEA Suchý šampón. Ružový pre svetlejší alebo modrý pre tmavší tón vlasov. Aplikácia zaberie len niekoľko sekúnd a vaše vlasy budú svieže a čisté celý deň. Navyše vás bude sprevádzať tiež príjemná vôňa.

Suchý šampón je šikovný nielen v prípadoch núdze, ale aj ako pomocník, ktorý predĺži interval do ďalšieho umývania vlasov. Takže svoje lokne budete počas týždňa oveľa menej vystavovať šampónu, fénu, kulme alebo žehličke. Uvidíte, že kvalita vašich vlasov bude čoskoro znateľne lepšia!

5 vecí, ktoré je dobré o suchých šampónoch vedieť

1. Ako funguje suchý šampón?
Suchý šampón absorbuje prebytočné oleje z vlasov aj pokožky hlavy. Mastné vlasy sú vďaka nemu opäť svieže a zároveň voňavé po celý deň.

2. Kedy bol vyrobený prvý suchý šampón?
Princíp suchého šampónu poznali ľudia v Ázii už koncom 15. storočia. Vtedy na osvieženie svojich vlasov používali ílový prášok. Prvý komerčný šampón bol zákazníkom k dispozícii v roku 1940.

3. Kedy aplikovať suchý šampón?
Kedykoľvek potrebujete rýchlo osviežiť svoje vlasy! Neexistujú žiadne obmedzenia na použitie suchého šampónu – naniesť ho môžete ráno, než vyrazíte do práce, popoludní po tréningu, večer pred schôdzkou, ale aj pred spaním – aby ráno zostalo viac času na raňajky.

4. Koľko suchého šampónu použiť?
Väčšinou stačí tenká rovnomerná vrstva nanesená priamo ku korienkom. Ak máte pocit, že ani po pár sekundách pôsobenia nie sú vaše vlasy dosť svieže, môžete trochu pridať. Po jednej alebo dvoch aplikáciách hneď spoznáte, koľko je pre vás tak akurát.

5. Z čoho je vyrobený suchý šampón?
NIVEA suché šampóny obsahujú zmes prírodného ryžového škrobu, ktorý pohlcuje mastnotu až do 60 % svojej hmotnosti. Vďaka jemným mikročiastočkám škrobu nedráždi pokožku hlavy, a preto je jeho použitie veľmi jemné. Obsahuje tiež jedinečnú vôňu vytvorenú pre svetlý aj tmavý odtieň vlasov. 

5 častých chýb pri aplikácii suchého šampónu

1. Príliš veľa šampónu
Suchý šampón má vysokú schopnosť absorbovať mastnotu, preto ho stačí použiť len v tenkej vrstve – priamo ku korienkom. Nenanášajte ho do dĺžok, mohol by ich zbytočne vysušiť a výsledný účes by vyzeral unavene a bez života.

2. Nádobka príliš blízko k pokožke hlavy
Vzdialenosť medzi nádobkou so suchým šampónom a vašou hlavou by mala byť minimálne 15 cm. Inak šampón nebude mať tú správnu konzistenciu, a teda ani účinok.

3. Vmasírovať šampón je dôležité
Svojim teplom pomáhajú končeky prstov naštartovať pôsobenie šampónu a zvýšiť jeho účinok. Ak na tento krok zabudnete, nebude výsledok 100 %.

4. Zlý odtieň suchého šampónu
Zanechal suchý šampón svetlé alebo tmavé stopy vo vašich vlasoch? Potom je možno chyba v jeho odtieni. NIVEA Suchý šampón sa dá našťastie dostať v dvoch odtieňoch stvorených na mieru pre svetlé a tmavé vlasy.

5. Krátka doba pôsobenia
Suchý šampón potrebuje čas, aby mohol z vlasov pohltiť všetku prebytočnú mastnotu. Než na záver prečešete účes kefou, počkajte aspoň jednu minútu! 

Suchý šampón NIVEA: Jemnosť a sviežosť vždy poruke

Jemne čistí, osvieži a zachová prirodzenú farbu vlasov. V jednej šikovnej fľaštičke ideálnej na cesty!

Jemný a ľahký suchý šampón. Už žiadne biele stopy vo vlasoch

Nie všetky suché šampóny účinkujú rovnako. Niektoré po sebe zanechávajú biele stopy alebo nepríjemné zvyšky prášku na pokožke hlavy. Suché šampóny od NIVEA si ale zamilujete. Potešia vás totiž hneď 3x:

 1. Jemne čistia vlasy aj pokožku hlavy. Bez podráždenia a pocitu svrbenia.
 2. Účinky šampónu vydržia celý deň. Rovnako ako príjemná vôňa.
 3. Dodá objem a osvieži účes, aby neboli viditeľné zvyšky prášku.
Suchý šampón od NIVEA je najrýchlejšou cestou k sviežim a žiarivým vlasom aj druhý a tretí deň po umytí. A to najlepšie na koniec – jeho použitie zlepšuje štruktúru a poddajnosť vlasov, takže sa vám budú lepšie upravovať. Alebo ich nechajte len tak voľne, výsledok sa vám bude páčiť ešte viac ako po klasickom umytí.

Koniec trápenia s mastnými vlasmi! Pozrite sa na jednoduché tipy, ako docieliť krásne vlasy.

5 výhod suchého šampónu NIVEA. Poznáte ich všetky?

 • Predlžuje interval medzi umytiami. Podľa typu vlasov aj o 2 dni.
 • Absorbuje prebytočnú mastnotu bez stôp po suchom šampóne.
 • Dodá účesu na objeme a pružnosti.
 • Uchováva prirodzenú farbu a lesk vlasov.
 • Postará sa o dlhotrvajúcu sviežosť a príjemnú vôňu.

Ako suchý šampón používať?

 1. Pretrepte nádobku so suchým šampónom. Pri aplikácii ju držte aspoň 15 cm od pokožky hlavy.
 2. Aplikujte na jednotlivé pramene vždy úplne ku končekom.
 3. Pomocou prstov vmasírujte šampón do pokožky hlavy.
 4. TIP: pre zväčšenie objemu účesu pri masírovaní dajte hlavu do predklonu.
 5. Nechajte suchý šampón pôsobiť aspoň minútu, aby mal čas absorbovať čo najviac mastnoty.
 6. Prečešte vlasy kefou pre svieži a prirodzene krásny účes.

Vyrobené na mieru pre každý odtieň vlasov...

Rozlúčte sa so šedými stopami suchého šampónu vo vlasoch. Vďaka dvom variantom od NIVEA pre svetlé i tmavé tóny vlasov bude výsledok perfektný: svieži, lesklý účes a prirodzene krásna farba!

Užite si svoj deň s NIVEA FRESH REVIVE!

Nech ste kdekoľvek, užite si svieži pocit vo vlasoch po celý deň. NIVEA suché šampóny predstavujú dokonalý spôsob, ako osviežiť vaše vlasy či už doma alebo na cestách.

Preskúmajte superrýchly návod na použitie suchého šampónu a mrknite tiež na tipy na jednoduché účesy pre bežné nosenie, ktoré s ním vyčarujete raz-dva!