V čase koronakrízy Beiersdorf pomáha 

Bratislava, 12. marec 2020 – spoločnosť Beiersdorf, výrobca kozmetiky NIVEA, v rámci regionálneho programu okamžitej pomoci finančne podporil čiastkou 15 000 eur slovenskú humanitárnu organizáciu Slovenský Červený kríž, ktorá v čase koronakrízy aktívne pomáha. Táto regionálna finančná podpora spadá do medzinárodného programu, ktorý vytvorila spoločnosť Beiersdorf AG v rámci svojej iniciatívy „Care Beyond Skin“. V rámci tohto programu ide spoločnosť nad rámec kozmetického odboru a pomáha ľuďom, spoločnosti a životnému prostrediu. 

Peter Koyš, generálny riaditeľ spoločnosti Beiersdorf Slovenská republika, k tomu hovorí: „Kríza súvisiaca s koronavírusom vo veľmi krátkom čase ohrozila naše zdravie a úplne zastavila náš spoločenský život, a to všetko v rozsahu, ktorý bol pre nás doteraz úplne nepredstaviteľný. Ako medzinárodná spoločnosť by sme okrem nášho globálneho programu pomoci radi zintenzívnili i podporu organizáciám tu v Slovenskej republike, ktoré pomáhajú ľuďom v tejto ťažkej dobe a podporujú ich, a preto chceme finančným príspevkom pomôcť organizácii Slovenský Červený kríž“.

 

Slovenský Červený kríž

SČK na celom Slovensku vykonáva aktivity na zmiernenie dopadu COVID-19 na obyvateľstvo. Okrem zabezpečenia sprísneného chodu 23 zariadení sociálnych služieb SČK zabezpečuje opatrovateľskú starostlivosť, agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti, zabezpečuje výdaj a donášku obedov, nákupy potravín, liekov a distribúciu ochranných rúšok ohrozeným skupinám. SČK pomáha vo viacerých nemocniciach, zamestnanci a dobrovoľníci SČK tiež pomáhajú v štátnych karanténnych centrách, pomáhajú zabezpečovať osvetu v niektorých rómskych osadách. Spoločnosť Beiersdorf podporila programom okamžitej pomoci Červený kríž čiastkou 15 000 eur.

 

Medzinárodný program pomoci spoločnosti Beiersdorf

Na konci marca oznámila spoločnosť Beiersdorf AG svoj medzinárodný program pomoci: 50 miliónov eur venuje na podporu krízového manažmentu najmä v epicentrách a v regiónoch s nedostatočnou verejnou zdravotnou starostlivosťou a infraštruktúrou. Spoločnosť Beiersdorf bude spolupracovať s medzinárodnými organizáciami a miestnymi úradmi, aby podporila tých, ktorí sú teraz v núdzi. 
 
K okamžitým opatreniam patrí:

• Medzinárodný dar v podobe 1 000 000 litrov dezinfekčných prostriedkov; spoločnosť Beiersdorf vo svojich závodoch na piatich kontinentoch začala vyrábať dezinfekčné prostriedky. Vďaka tejto aktivite bola schopná objem príspevku oznámeného v polovici marca navýšiť na dvojnásobok. 

• Dar v podobe minimálne 5 000 000 ks kozmetických produktov pre starostlivosť o pokožku a ruky značky NIVEA pre zdravotnícky personál po celom svete, ktorého pokožka je v súčasnosti vystavená mimoriadnemu zaťaženiu.

• Priama finančná podpora globálnym i miestnym nevládnym organizáciám, ktoré sú partnermi koncernu Beiersdorf a ktoré momentálne samy čelia výzvam nevídaných rozmerov.

• Spoločnosť Beiersdorf podporí osobné príspevky svojich zamestnancov pre medzinárodné dobročinné organizácie na celom svete a zdvojnásobí finančný objem týchto príspevkov.

 

 

O spoločnosti Beiersdorf AG

Spoločnosť Beiersdorf AG je popredným výrobcom inovatívnych a kvalitných produktov pre starostlivosť o pokožku a v tomto segmente trhu sa pýši viac než 135 rokmi skúseností. Firma s centrálou v Hamburgu po celom svete zamestnáva približne 20 000 zamestnancov a je zapísaná v hlavnom nemeckom akciovom indexe, DAX. V účtovnom roku 2019 dosiahla obrat presahujúci 7,6 miliardy eur. Portfólio produktov spoločnosti Beiersdorf sa vyznačuje zastúpením silných značiek produktov pre starostlivosť o pokožku a telo, ktoré dobyli svetové trhy, a k nim sa radí o.i. NIVEA – najväčšia značka produktov pre starostlivosť o pokožku na svete, ďalej Eucerin, Hansaplast a La Prairie. Inovatívne a kvalitné produkty týchto značiek každý deň oslovia milióny ľudí po celom svete. Rozsiahle portfólio potom dopĺňajú slávne značky ako Labello, Aquaphor, Florena, 8X4, Hidrofugal, atrix, Maestro a Coppertone. Stopercentná dcérska spoločnosť tesa SA, výrobca, ktorý vo svojom odbore rovnako patrí ku svetovej špičke, dodáva priemyslu, komerčným subjektom i koncovým spotrebiteľom samolepiace produkty a systémové riešenia.

Kontakt: Katarína Bieleková – PR & Marketing Coordinator, Beiersdorf s r.o., Riznerova 5, 811 01 Bratislava

E-mail: katarína.bielekova@beiersdorf.com, Mobil: 0911 586 333

www.BDF4PRESS.sk, www.NIVEA.sk